Vaikų žaidimų aikštelė L. Šepkos parke įgauna pagreitį – numatyta plėtra (0)

Publikuota: 2022-07-29 Kategorija: Jaunimas
Vaikų žaidimų aikštelė L. Šepkos parke įgauna pagreitį – numatyta plėtra
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaikų žaidimų aikštelė L. Šepkos parke įgauna pagreitį – numatyta plėtra

Liongino Šepkos parkas jau senokai nematė tokio pasisekimo: jo takeliuose ir seni ir jauni. Ir visiems vietos užtenka, visi laimingi, besisupantys, bekrykštaujantys. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas sako, kad visai netrukus aikštelė bus plečiama.
 
Maloniai nustebino
 
Rajono meras R. Godeliauskas neslepia: į aikštelės atidarymo šventę atėjusių žmonių gausa viršijo drąsiausius lūkesčius. Vienas gražiausių jos epizodų buvo tai, kad šventė suvienijo įvairių kartų žmones: nuo mažylių iki žilagalvių senelių. „Ir visi tilpo, ir visiems gera kartu“, – sakė meras.
 
Tačiau žaidimų aikštelės atidarymas nebuvo vienkartinė jos žvaigždžių valanda: kiekvieną dieną parkas ir aikštelė pilni žmonių. „Nuo pirmųjų dienų matome, koks reikalingas ir koks pasiteisinęs buvo sprendimas ją čia įkurti“, – džiaugėsi meras R. Godeliauskas.
 
Aikštelė nuo pat pirmųjų minučių tapo traukos vieta. Nors ji veikia vos porą savaičių, jau organizuojamos šventės, tokios kaip piknikų popietės. Meras tikisi, kad formuosis graži tokių švenčių, susitikimų tradicija.
 
Dėmesys ir paaugliams
 
Jau pirmosiomis aikštelės dienomis lankytojų srautai padiktavo ir tolesnes jos plėtros gaires. Artimiausiu metu bus sprendžiama, ką įdomaus ir interaktyvaus pasiūlyti paaugliams. Vietos paaugliams ir jaunimui mieste labai reikia.
 
Tiesa, anksčiau planuota, kad jaunimo ir paauglių zona taps Šimtmečio aikštė. Tačiau meras akcentuoja, kad paaugliams skirtos veiklos turi atsirasti ir L. Šepkos, ir Rotary, ir V. Lašo parkuose. Priežastis paprasta– Šimtmečio aikštė dėl savo lokacijos, judrių gatvių artumo vaikams yra nesaugi ir apskritai netinkama rekreacijai. O L. Šepkos parkas ir dabar yra jaunimo būrimosi vieta. Tik reikia rasti jiems įdomių sprendimų. Ta kryptimi ir bus dirbama.
 
Plėsis ir pati aikštelė. Dar šiemet bus įgyvendintas antrasis jos plėtros etapas – kuriama zona, laimėjusi idėjų konkursą. Bus rengiami batutai, sūpynės.
Trečiasis aikštelės kūrimo etapas numatytas kitąmet.
 
Kiek kainuos aikštelės plėtra?
 
Meras R. Godeliauskas akcentavo, kad prie konkrečių sumų neprisirišta. Tikslas – sukurti įdomią, miestelėnams ir Rokiškio svečiams patrauklią erdvę. O sumas sunku prognozuoti dar ir todėl, kad statybų kainos nuolat kinta.
 
Pinigai – baigus darbus
 
Kaip ir kiekvienas naujas daiktas, taip ir aikštelės įrengimai turi savo garantinį laikotarpį, per kurį išryškėja įvairūs trūkumai. Jau šiuo metu rangovai šalina nedidelius trūkumus. Meras neskuba kaltinti jų nekokybe: įrenginius reikia tvarkyti ir dėl objektyvių priežasčių. „Pavyzdžiui, laipynių lynai. Jie nauji, nepatyrę didesnių apkrovų, aplinkos poveikio. Natūralu, kad jie šiek tiek tempiasi. Rangovas dirba – tvirčiau įbetonuos stovus, sureguliuos lynus“, – sakė R. Godeliauskas.
 
Nors meras pabrėžia, kad niekas it prievaizdas prie aikštelės nestovės ir nevaikys, rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas Raimondas Simanavičius ragina aikštelę ir jos įrengimus tausoti it savo turtą, kad visi ilgai galėtų jais džiaugtis.
 
„Nesklandumų šiek tiek yra, rangovai juos šalina. Aišku, gal ir ne visi lankytojai su aikštelės įrenginiais elgiasi kaip su savo daiktu: gal ir šiek tiek nesaugo. Būkime sąmoningi: kuo rūpestingiau elgsimės, tuo aikštelė ilgiau tarnaus“, – ragino jis.
 
Aikštelės apkrova, pasak pašnekovo, didelė nuo pat pirmųjų dienų. Būtent tai leidžia pamatyti nedidelius trūkumus ir juos laiku pašalinti. R. Simanavičius pabrėžė, kad aikštelės įrenginiai parinkti maksimaliai saugūs, atitinkantys griežtus reikalavimus. Be to, jiems taikoma ir garantija.
 
Meras priminė, kad rangovai pinigus už atliktus darbus gaus tik tada, kai aikštelė bus visiškai įrengta ir pašalinti visi jos trūkumai. Taigi, rokiškėnams nėra ko nerimauti. Tai viena įdomiausių ir originaliausių investicijų į jų gerovę tikrai duos ilgalaikę naudą ir džiaugsmą.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video