Vykdyta akcija siekė atkreipti dėmesį į jaunimo problemas (0)

Publikuota: 2022-09-22 Kategorija: Jaunimas
Vykdyta akcija siekė atkreipti dėmesį į jaunimo problemas
Organizatorių nuotr. / Akcijos dalyviai Rokiškio savivaldybės aikštėje

Rugsėjo 19-25 dienomis Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) švenčia savo 30-ąjį gimtadienį. Šia proga nuo rugsėjo 20 iki 22 dienos trisdešimtyje Lietuvos savivaldybių organizuojamos akcijos, skatinančios atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimą bei viešinančios LiJOT bei jaunimo politikos vardą. Tai būdas atskleisti LiJOT kaip organizaciją, kryptingai siekiančią tikslų ir drąsią neatitikti visuomenei įprasto organizacijos identiteto.

Rokiškio jaunimas - vienas iš aktyvesnių jaunimo politikos formuotojų Lietuvoje. Mūsų krašto jaunimą vienijančios organizacijos taip pat prisijungė prie šios progos paminėjimo.

Rokiškio Jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ valdybos narė, aktyvi renginių organizatorė Vaida Trumpickaitė, sako, kad šiomis dienomis vykdyta akcija buvo skirta atkreipti praeivių dėmesį į jaunimo problemas ir siekis parodyti, jog ir jauni žmonės linkę prisidėti prie problemų sprendimo.

„Pasirinkome Rokiškio savivaldybės aikštę, kaip pagrindinę, nes pro ją praeina nemažai suaugusiųjų. Turbūt daugelis, praeidamas pro šalį tyliai mintyse pagalvojo - ko gi čia susirinkęs jaunimas? Tačiau klausimų, kokiu tikslu esame susirinkę, ypatingai daug nesulaukėme. Džiugu buvo matyti praeivių reakcijas, jų nustebimą, jie visi vienaip ar kitaip reagavo. Supratome, jog mes esame matomi ir galime būti išgirsti“- apie praeivių reakcijas dalinosi V.Trumpickaitė.

Rugsėjo 20 dienos vakarą į Rokiškio savivaldybės aikštę įžengęs jaunuolis, laikė rankose plakatą „TAVO LAIKAIS GERIAU NEBUVO“. Tai socialiniuose tinkluose paplitęs reiškinys „Dude with sign“ (liet. vaikinas su plakatu).

Rugsėjo 21 dienos vakarą akcija pratęsta toje pačioje vietoje. Tą dieną jaunuoliai atstovavo idėją, kad šešiolikmečiai turi turėti teisę balsuoti rinkimuose ir šiuo klausimu drąsiai diskutavo su praeiviais. Tai akcijos „Change my mind“ (liet. pakeisk mano nuomonę) dalis.

Jaunimas nebijo pasijuokti ir iš vyraujančių stereotipų apie jaunimo politiką ir jauną žmogų, tad trečią dieną, pasitelkus plakatą „Ar taip įsivaizduoji jaunimo politiką?“ jaunimas taip pat ieškojo būdų išreikšti savo identitetą.

Jauni žmonės tokiomis akcijomis siekia, kad jų transliuojama žinutė kuo plačiau pasklistų po Lietuvos miestus ir miestelius, o jaunimas galėtų drąsiau reikšti savo nuomonę.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video