Šiai pramogai išbandyti – vos pora mėnesių: šioje vietoje tą galite padaryti nemokamai (foto) (0)

Publikuota: 2023-08-26 Kategorija: Kelionės po Rokiškio kraštą
Šiai pramogai išbandyti – vos pora mėnesių: šioje vietoje tą galite padaryti nemokamai (foto)
Ilzenbergo dvaro nuotr. / Kukurūzų labirintas

Rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis – metas sezoninei, ypač įdomiai pramogai – užklysti į kukurūzų labirintą. Jau trečius metus po didžiulį kukurūzų labirintą galima paklaidžioti Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare. Šiemet dvaras siūlo šią pramogą išbandyti nemokamai – įsitikinti, kiek išmonės, ištvermės ir nusiteikimo prireiks įveikiant 1,2 hektaro ploto kukurūzų labirintą.

Kukurūzų lauke labirintas pramogautojams Ilzenbergo dvare ruošiamas kasmet, ir kiekvienais metais jis vis kitoks. Kiekvieną pavasarį išpurenama žemė, pasėjami kukurūzai ir laukiama, kol jie pasieks 30–40 cm aukštį, tuomet pradedami formuoti labirinto takai.

Šiais metais kukurūzai augo labai lėtai, tačiau labirintas jau atviras – iki pat spalio mėnesio maži ir dideli dvaro lankytojai galės pasitikrinti budrumą ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Tiesa, vien tik įveikti trasos neužteks: lankytojai gaus užduotį – ieškoti QR kodu pažymėtų lentelių, o jas nuskaitę atsakyti į gautą klausimą. Kantriausieji, įveikę visą labirintą ir perskaitę žodį, sulauks Ilzenbergo dvaro įsteigto prizo.

Pasivaikščiojimas po kukurūzų labirintą, kuris užtrunka valandą ar ilgiau, įprastai kainuoja 2 eurus, tačiau šįmet ši pramoga parko muziejaus lankytojams nemokama.

Tiems, kuriems pavyks iš kukurūzų labirinto ištrūkti greičiau, visai šalia įrengta viena didžiausių Lietuvoje vaikų žaidimo aikštelė, lankytojų laukia ir nuolatinis parko „gyventojas“ – kombainas Jonas Elnias, taip pat dar viena naujovė mažiesiems svečiams – specialiai jiems pritaikyti vaikiški ekskavatoriai. Jie savo dydžiu tinkami vaikams, tačiau valdomi tarsi tikros transporto priemonės.

 Čia pat – ir vaikų pamėgta išskirtinio dizaino iš įvairiai sujungtų nedidelių rąstų ir tinklų sukurta karstyklė, kuri pagaminta Vokietijoje, iš rankomis apdirbtų maumedžio rąstų.

Parko-muziejaus lankymo mokestis:

suaugusiems – 8 EUR;

moksleiviams ir senjorams – 6 EUR;

vaikai iki 6 metų gali lankytis nemokamai.

Ilzenbergo dvaro inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video