Ar Rokiškyje atsiras gatvės su žinomų moterų pavardėmis? (0)

Publikuota: 2023-05-31 Kategorija: Krašto žinios
Ar Rokiškyje atsiras gatvės su žinomų moterų pavardėmis?
Rokiškio Sirena nuotr. / Šias lenteles Rokiškiui padovanojo LRT.

Rokiškio rajono savivaldybė sulaukė dovanos – keturių gatvių pavadinimų lentelių su garsių kraštiečių pavardėmis: Alės Rūtos, Marcelės Kubiliūtės, Dianos Glemžaitės ir Matildos Olkinaitės.

Atvyko jau paskaičiavę

LRT įgyvendina projektą – laidų ciklą „Moterų gatvės“, kurio esmė Lietuvos miestuose atskleisti gatvių pavadinimų suteikimą lyčių lygybės principu. Tyrimui buvo pasirinkta dešimt miestų, tarp kurių pateko ir Rokiškis. Pasak Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko, projekto komanda į Rokiškį atvyko jau paskaičiavusi, kad mūsų mieste yra 21 gatvė, turinti vyrišką pavadinimą, ir tik 3 gatvėms suteiktas moteriškas pavadinimas.

„LRT įteikė mums dovanų – lenteles su kraštiečių pavardėmis. Jeigu ateityje Rokiškio gatvėms bus suteikiami nauji arba keičiami seni pavadinimai, gavome pasiūlymą kokiomis žinomų ir mūsų kraštui bei Lietuvai nusipelniusių moterų pavardėmis galime pavadinti savo gatves. Tiesa, mes ir patys turime sudarę sąrašą su 11 žymių kraštiečių pavardėmis, kuriomis galime pavadinti gatves“, – sakė R. Godeliauskas.

Tačiau pagrindinė problema, pasak mero, kad nėra tiek gatvių, kurias būtų galima pervadinti ar naujoms gatvėms suteikti moterišką pavadinimą.

Gyventojams nekainuotų

„Kuriame naują gyvenamąjį kvartalą su viena gatve, jai reikės pavadinimo. Be to, turime ir tokių gatvių: Salomėjos Nėries, Petro Cvirkos ir kt., kurios neatitinka Viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymo. Mūsų savivaldybės pozicija yra tokia, kad neprimetinėsime gyventojams gatvių pavadinimų keitimo. Bandysime kalbėtis, rengti apklausą ar jie sutiktų keisti gatvės pavadinimą, tai tikrai nebus primetimas „iš viršaus“, – kalbėjo meras.

Jeigu gatvės gyventojai sutiks keisti jos pavadinimą, su jais bus tariamasi ir kokią alternatyvą jie norėtų pasirinkti. Pašnekovo teigimu, gyventojui tai nekainuotų, nes duomenų bazės atnaujinamos automatiškai, tad gatvės pavadinimo keitimas nesukeltų papildomų finansinių rūpesčių – adresas pasikeistų automatiškai, be jokio mokesčio.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video