Meilė baigėsi peiliu į kaktą (0)

Publikuota: 2024-02-09 Kategorija: Kriminalai
Meilė baigėsi peiliu į kaktą
Rokiškio Sirena nuotr. / Moteris negalėjo nusiraminti

Girti sugyventiniai susipyko, moteris negalėjo nusiraminti, tad pasiėmė iš virtuvės peilį ir smogė vyrui į kaktą.

2023 m. lapkričio 25 d. apie 02.20 val., S. R. kambaryje, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, vieną kartą peiliu sudavė sugyventiniui T. M., taip sukėldama šeimos nariui - nukentėjusiajam fizinį skausmą.

Abu vartojo

Kaltinamosios parodymais, T. M. yra jos sugyventinis, kartu gyvena apie du metus nuomojame būste. Su vyru veda bendrą ūkį, kartu išlaiko namus, vaikų neturi, gyvena tik dviese.

Lapkričio 24 d. abu vartojo alkoholinius gėrimus - sugyventinis pas draugą, ji pas savo seserį. Moteris teigė išgėrusi 4 plastikinius butelius alaus. Jau po vidurnakčio, lapkričio 25 d. moteris grįžo į namus. Po kurio laiko parėjo ir neblaivus sugyventinis.

Jiedu pradėjo bartis, konfliktuoti dėl pinigų. Vyras pradėjo priekaištauti, kad moteris jam neištikima, kad nebūna namuose, girtauja. Tada pradėjo ją stumdyti, t. y. suėmęs už drabužių patampė, parvertė ant lovos, laikė prispaudęs, kad ji nusiramintų, ant jos rėkė, barėsi.

Pasiėmė peilį

Kai moteris nurimo, ją paleido, tačiau ji ant jo buvo taip supykusi, tad nuėjo į virtuvę, iš kur pasiėmė peilį. Kaltinamoji sugrįžo atgal į kambarį, kur buvo sugyventinis ir supykusi peiliu vieną kartą dūrė vyrui. Kur dūrė, gerai nepamena, teigė konkrečiai niekur nesitaikiusi. Vyras dar bandė peilį atimti, tačiau nesugriebė, ji pirma spėjo įdurti.

Susitaikė

Moteris peiliu jam įdūrė vyrui į kaktą, vyras pajuto skausmą kairės pusės antakio srityje, pamatė, kad kraujas bėga. Tą pamatė ir sugyventinė, ji labai išsigando ir peilį išmetė.

Sugyventinis iš savo telefono paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir netrukus atvyko Rokiškio policijos pareigūnai. Jam siūlė kviesti medikus, tačiau jis atsisakė, nevažiavo į priėmimą, į namus medikai nevažiavo. Moterį sulaikė policijos pareigūnai. Kai kaltinamoji grįžo į namus, sugyventinio atsiprašė ir susitaikė, nes viskas įvyko per jų girtumą. Jokių pretenzijų vyras savo sugyventinei neturėjo, ieškinio nepateikė.

Nustatytas girtumas

Alkoholio matavimo prietaiso registracijos žurnalo kopijomis, iš kurių matyti, kad 2023 m. lapkričio 25 d. 02.36 val. sugyventiniui nustatytas 1,85 promilių girtumas, 02.45 val. sugyventinei nustatytas 1,91 promilių girtumas.

Nuoširdžiai gailėjosi

Kaltinamosios atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir dėl to nuoširdžiai gailisi. Moters atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikaltimą padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikaltimo padarymui.

Parenkant bausmės rūšį ir jos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad padarė tyčinį baigtą nesunkų nusikaltimą, ji neteista, nebausta administracine tvarka, nedirbanti, neregistruota Užimtumo tarnyboje.

Neatlygintinai dirbti

Praeitų metų gruodžio 12 dieną Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai nusprendė S. R. pripažinti kalta, padarius nusikaltimą ir skyrė jai viešųjų darbų bausmę 9 mėnesiams. Procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, moteris savo kaltę pripažino, todėl skirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu ir skyrė jai galutinę bausmę – viešuosius darbus 6 mėnesiams, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti po 40 valandų per mėnesį visuomenės labui. 

Į paskirtos laisvės apribojimo bausmės laiką įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. lapkričio 25 d. 02.40 val. iki 2023 m. lapkričio 25 d. 10.50 val. (viena laikinojo sulaikymo para), vieną laikino sulaikymo parą prilyginant 6 valandoms viešųjų darbų ir laikyti, kad S. R. yra atlikusi 6 valandas viešųjų darbų.

Atsižvelgiant į tai, kad moteris smurtavo prieš šeimos narį, jai skirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, įpareigojant šią baudžiamojo poveikio priemonę įvykdyti per tris mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Turi teisę

Išaiškinti S. R., kad ji, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajai šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamosios reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąją kalta, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (tame tarpe ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video