Po eismo įvykio dvi moters išgertos taurelės degtinės – ir teisių nebėra (0)

Publikuota: 2022-09-24 Kategorija: Kriminalai
Po eismo įvykio dvi moters išgertos taurelės degtinės – ir teisių nebėra
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Rokiškio miesto gyventoja V. D. prisidarė rūpesčių dėl to, kad, vairuodama automobilį, atvyko aiškintis dėl eismo įvykio. Netrukus buvo nustatyta, kad moteris neblaivi – pirmo tikrinimo metu alkotesteris parodė 2,48 promiles, o po kiek laiko – net 2,64 promiles. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę.

Atvyko apsipirkti

Tos dienos, tai yra, 2022 m. rugpjūčio 24 d., įvykių seka, pasak kaltinamosios, yra tokia, kad ryte (tiksliai valandų ji nepamena) moteris automobiliu „Ford Galaxy“ atvyko į Nepriklausomybės aikštėje, Rokiškyje, esančią parduotuvę „Maxima“. Moteris pasistatė automobilį stovėjimo aikštelėje, priešais banką „Swedbank“, esantį taip pat Nepriklausomybės aikštėje, ties pastatu Nr. 24. Apsipirkusi V. D. grįžo iš parduotuvės prie savo automobilio ir čia jos laukė netikėtumas - netoliese stovėjusi moteris pasakė, kad iškvies policiją, nes „Fordas“ neva įvažiavo į jos automobilį, kuris tuo metu stovėjo šalia V. D. mašinos.

Raminosi alkoholiu

Kaip ikiteisminio tyrimo metu pasakojo kaltinamoji rokiškietė, su pretenzijas pareiškusia moterimi ji ėmė ginčytis, sakyti, kad tuo metu, kai ji atvažiavo prie parduotuvės, to neva apgadinto automobilio net nebuvo. Deja, oponentė nenusileido ir toliau netgi ėmė šaukti. V. D. esą susinervino ir dėl to neapžiūrėjo nei savo, nei tos moters automobilio, neįsitikino, kad nėra padaryta apgadinimų, ir išvyko namo. Neva norėdama nusiraminti, rokiškietė griebėsi stikliuko. Vieną po kito ji išgėrė du degtinės stikliukus, tačiau apie aikštelėje sutiktos moters pažadą iškviesti policiją pamiršo.

Nesijautė girta

Netrukus jai į telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė policijos pareigūnu ir paaiškino, kad ji galimai padarė eismo įvykį ir paprašė jos atvykti į Nepriklausomybės aikštę Rokiškyje pasiaiškinti įvykio aplinkybes. V. D. pareigūnui nieko nesakė, kad ką tik išgėrė degtinės, nes, pasak jos, nesijautė neblaivi, todėl nuvažiavo tuo pačiu automobiliu „Ford Galaxy“ į tą vietą, kur buvo apkaltinta apgadinusi automobilį. Policijos pareigūnai, tirdami galimą eismo įvykį, privalėjo patikrinti moters blaivumą. Paaiškėjo, kad mažiausias nustatytas girtumas gerokai viršija 1,51 promilės ribą – jis siekė beveik sunkaus girtumo ribas ir buvo 2,48 promilės.

Rasti apgadinimai

Pareigūnas, kuris buvo atvažiavęs tirti galimo eismo įvykio, papasakojo, kad gavo iškvietimą į Nepriklausomybės aikštę Rokiškyje, kur stovėjimo aikštelėje prie ,,Maximos“ parduotuvės pranešėjos automobilį ,,Renault“ užstatė bei galimai kliudė ir apgadino kitas automobilis ,,Ford Galaxy“. Pasak pranešėjos, „Fordo“ vairuotoja nesutiko, kad galėjo apgadinti automobilį, ir iš įvykio vietos nuvažiavo. Policijos pareigūnams atvykus į vietą, ten jų laukė pranešėja, o apžiūrėjus jos automobilį, paaiškėjo, kad jis tikrai buvo apgadintas.

Nepasisakė

Pagal nurodytus iš eismo įvykio vietos nuvažiavusio automobilio duomenis buvo surasta jo savininkė. Jai paskambinęs pareigūnas liepė kuo greičiau atvykti į vietą ir užpildyti eismo įvykio deklaraciją. V. D. iš pradžių neigė, kad sukėlė kokį nors eismo įvykį, bandė išsisukinėti dėl atvykimo, sakydama, kad jai pakilo kraujospūdis. Dar kartą paprašius atvykti į eismo įvykio vietą, V. D. atvažiuoti sutiko ir apie tai, kad yra išgėrusi degtinės, nieko nesakė. Jos atvykstant teko laukti 15-20 minučių ir dar kartą paskambinti, po ko moteris vis dėlto automobilių stovėjimo aikštelėje pasirodė. Tikrinant blaivumą, paaiškėjo, kad pareiškėja buvo visiškai blaivi, o V. D. nemenkai išgėrusi, nors, kalbant telefonu, to iš balso ir nebuvo galima suprasti.

Siūlė bausmę

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė – Makšimienė teismui pateikė pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Ji prašė pripažinti V. D. kalta padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, ir skirti jai 60 MGL (3000 Eur) dydžio baudą. Sumažinus šią bausmę trečdaliu, galutinė bausmė turėtų būti 40 MGL (2000 Eur) dydžio bauda. Siūlyta atimti teisę vairuoti transporto priemones 2 metų 6 mėnesių laikotarpiu, ir konfiskuoti valstybės nuosavybėn V. D. priklausantį automobilį „Ford Galaxy“.

Susimokėti per metus

Esant įstatymo numatytoms aplinkybėms, teismas prokurorės prašymą tenkino. Nuteistajai nustatytas 12 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos savanoriško baudos sumokėjimo terminas. Laiku nesumokėjus baudos, į išieškojimo procesą turėtų įsikišti antstoliai. Moteris neteks 2001 gamybos automobilio „Ford Galaxy“, kurio rinkos vertė su PVM yra 1460,00 Eur.

Neįsiteisėjo

Teismo baudžiamasis įsakymas priimtas 2022 m. rugpjūčio 23 d., apie jo įsiteisėjimą duomenų nėra. Dokumentus išsiųstas įteikti nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video