Rokiškėnas važiavo kavos ir įkliuvo pareigūnams girtas už vairo (0)

Publikuota: 2022-04-04 Kategorija: Kriminalai
Rokiškėnas važiavo kavos ir įkliuvo pareigūnams girtas už vairo
Rokiškio Sirena nuotr. / Kelionės tikslas buvo „Viada" degalinė

Nedaug laiko praėjo nuo tada, kai Rokiškio mieste, Panevėžio gatvėje, už automobilio „Peugeot 206“ vairo buvo sulaikytas neblaivus pilietis. Nustatytas girtumo laipsnis viršijo 1,51 promilės ribą, nuo kurios prasideda baudžiamoji atsakomybė – vyras į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė 1,7 promilės. Nusikalstamą veiką rokiškėnas įvykdė 2022 m. kovo 23 d., ryte apie 09.40 val.

Važiavo į „Viadą“ kavos

Kaltę Rokiškio miesto gyventojas D. K. ikiteisminio tyrimo metu pripažino visiškai. Jis nurodė, kad važiavo į degalinę „Viada“, esančią Panevėžio gatvėje, norėdamas joje nusipirkti kavos. Prieš sėsdamas už vairo, alkoholį buvo vartojęs naktį, iki 24 valandos, ir išgėrė tikrai nemažą kiekį. Kadangi ryte jautėsi gerai, nesijautė apsvaigęs, drąsiai sėdo už vairo ir visiškai nesitikėjo, kad alkoholio kiekio matuoklis abstulbins jame parodytais skaičiais.

Kilo įtarimų, kad vairuotojas yra neblaivus

Netrukus, važiuojant kelyje, pravažiavus sankryžą ir įvažiavus į gatvelę netoli viešbučio „Angelė“, šviesomis ir garsiniais signalais ėmė stabdyti policija. Sustojęs šalikelėje, D. K. pateikė automobilio dokumentus, tačiau vairuotojo pažymėjimo negalėjo parodyti – teisės vairuoti rokiškėnas neturi. Policijos pareigūnei kilo įtarimų, kad vyras yra neblaivus, nes nuo jo sklido alkoholio kvapas. Į alkotesterį D. K. iš pradžių įpūtė beveik 2 promiles, o antru bandymu šiek tiek mažiau – 1,7. Automobilis buvo išvežtas į saugojimo aikštelę, o vairuotojui leista vykti namo, įteikus šaukimą atvykti į policiją.

Bauda, atimtos teisės ir konfiskuotas automobilis

Prokurorė pareiškimu teismui prašė procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažįstant D. K. kaltu, padariusį nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje ir skirti jam 51 MGL (2550 Eur) dydžio baudą. Sumažinus trečdaliu, kaip numato Baudžiamasis kodeksas tokiu atveju, skirtina 34 MGL (1700 Eur) dydžio bauda. Prokurorė siūlė nustatyti 12 mėnesių terminą baudai sumokėti. Taip pat, kaip tokiais atvejais įprasta, siūlyta uždrausti vairuoti visų rūšių transporto priemones 4 metus, konfiskuoti valstybės nuosavybėn vairuotą automobilį. Teismas prokurorės pareiškimą tenkino ir teismo baudžiamąjį įsakymą priėmė 2022 m. kovo 31 d. Jis nėra įsiteisėjęs ir per 14 dienų nuo įteikimo nuteistajam teismui gali būti patiektas prašymas surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme, apklausiant nusikaltimą padariusį asmenį ar liudytojus, tačiau šiuo atveju, atrodo, kaltė yra gana aiški ir nusikalstama veika įrodyta.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video