Užvirus konfliktui – smūgis į veidą sugyventinei (0)
Namuose tarp sugyventinių kilo žodinis konfliktas, girtas vyras nesusilaikė ir trenkė sugyventinei į veidą.
Veda bendrą ūkį
2023 m. spalio 26 d. apie 18.20 val., A. Ž. namuose, būdamas girtas, žodinio konflikto metu sudavė vieną smūgį delnu sugyventinei į veidą, taip sukėlė šeimos narei fizinį skausmą.
Per apklausą vyras kaltu prisipažino visiškai, gailėjosi dėl savo poelgio ir paaiškino, kad su J. S. kartu gyvena 8 metus, veda bendrą ūkį, gyvena jos bute.
Tą dieną buvo nuėjęs į aludę, ten gėrė degtinę, į namus grįžo apie 18.00 val. Sugrįžęs nuėjo į rūsį, norėjo padaryti aruodą bulvėms. Kai jau sugrįžo namo, sugyventinė jam pradėjo priekaištauti, kad jis girtas, kad išleidžia pinigus alkoholiui. Vyras aiškino, kad jis užsidirba, o jos sūnus nedirba.
To žodinio konflikto metu vyras nesusilaikė ir vieną kartą delnu sudavė sugyventinei per veidą. Negirdėjo, kad ji kviestų policiją, bet netrukus atvažiavo pareigūnai ir jį išsivežė. Vyriškiui nustatytas 3,24 promilių girtumas.
Žodinis konfliktas
Nukentėjusiosios parodymais, ji 2023 m. spalio 26 d., apie 16.45 val. grįžo namo, kur buvo jos sugyventinis A. Ž. Moteris matė, kad jis neblaivus. Vyras ją koneveikė, vartojo visokius necenzūrinius žodžius, visą laiką prie jos kabinėjosi, tačiau ji jį nuo savęs pastumdavo, vyras atsitraukdavo.
18.20 val., tarp jos ir sugyventinio įvyko tolimesnis žodinis konfliktas, kurio metu sugyventinis toliau ją vadino visokiais necenzūriniais žodžiais ir delnu vieną kartą trenkė moteriai per dešinę veido pusę.
Apie tai, kad vyras jai trenkė, ji paskambinusi pasakė sūnui, paprašė, kad jis iškviestų policiją, kadangi žinojo, kad pati nesugebės, nes pastoviai prie jos buvo sugyventinis, kurį moteris nuolatos stumdavo nuo savęs tolyn. Kai sūnus atėjo pas motiną į namus, sugyventinis nusiramino, liko ramus.
Medikų pagalba moteriai nebuvo reikalinga, vyras jos nesužalojo. Prieš ją sugyventinis smurtauja nebe pirmą kartą, anksčiau vieną kartą taip pat buvo prieš ją smurtavęs, tačiau tąkart pora susitaikė. Moteris teigė kartu su vyru gyventi nebenorinti, nenori, kad jis būtų jos bute.
Teisiamas pirmą kartą
Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino, padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi. O jo atsakomybę sunkina tai, kad jis nusikaltimą padarė, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikaltimo padarymui.
Jis padarė vieną baigtą tyčinį nesunkų nusikaltimą, kuriuo sukėlė lengvesnius padarinius nukentėjusiosios sveikatai – fizinį skausmą.
Taip pat vertintina tai, kad vyras teisiamas pirmą kartą, administracine tvarka baustas už smulkų administracinį nusižengimą ir turi galiojančią neįvykdytą nuobaudą, VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ar Rokiškio psichikos sveikatos centre neregistruotas, dirbantis.
Laisvės apribojimas
Lapkričio 22 d. teismas nusprendė A. Ž. pripažinti kaltu, padarius nusikaltimą ir skyrė jam laisvės apribojimo bausmę 6 mėnesiams. Kadangi procesas šioje byloje baigiamas teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamasis kaltę pripažįsta, todėl jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskyrė jam galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 mėnesiams, skiriant intensyvią priežiūrą jo buvimo vietoje – kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, įpareigojant intensyvios priežiūros laikotarpiu dėvėti apykoję, jos nenusiimti, negadinti, nesunaikinti, laikytis nustatytos dienotvarkės – būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 24 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokslu ar sveikatos priežiūra, bei skiriant įpareigojimą – per šį laikotarpį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, ir skiriant draudimą per šį laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Į paskirtos laisvės apribojimo bausmės laiką įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2023 m. spalio 26 d., 19.05 val. iki 2023 m. spalio 27 d., 10.34 val., 1 laikino sulaikymo parą prilyginant 2 laisvės apribojimo dienoms, ir laikyti, kad jis yra atlikęs 2 laisvės apribojimo bausmės dienas.
Skirti vyrui baudžiamojo poveikio priemonę – įpareigojimą dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, šią baudžiamojo poveikio priemonę įvykdant per bausmės atlikimo laiką.
Įsakymas įsiteisėja
Išaiškinti A. Ž., kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas. Kaltinamojo reikalavimu surengus bylos nagrinėjimą teisme, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, teismas gali paskirti ir kitos rūšies ar dydžio (taip pat ir griežtesnę) bausmę, negu paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.