Vingiuotas kelias namo arba pasivažinėjimas už 26 paras arešto ir 6400 eurų baudą (0)

Publikuota: 2022-08-09 Kategorija: Kriminalai
Vingiuotas kelias namo arba pasivažinėjimas už 26 paras arešto ir 6400 eurų baudą
Rokiškio Sirena nuotr. / Girtas vairuotojas sustabdytas Laibgalių kaime

Niekada neturėjęs vairuotojo pažymėjimo 25 metų E. J. dėl vairavimo girtam nuteistas jau trečią kartą. Panašu, kad jaunas vyriškis išvadų iš savo elgesio nedaro – nuo 2018 metų teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtos 6400 eurų baudos dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo jis iki šiol nėra sumokėjęs, o ir elgesys visiškai nepasikeitė. Šįkart už 2022 m. liepos 24 d. įvykdytą nusikalstamą veiką Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėja Ledina Šinkūnienė jam skyrė arešto bausmę.

Vinguriavo po kelią

Policijos pareigūnai, patruliavę liepos 24 d. naktį, apie 2.05 val., ties Laibgalių kaimu Rokiškio rajone prasilenkė su automobiliu „Renault Clio“. Pareigūnai, davę parodymus ikiteisminio tyrimo metu, papasakojo, jog automobilis sukėlė įtarimų, kadangi vinguriavo po kelią. Nuspręsta pakrinti jo vairuotoją. Patruliai apsisuko ir ėmė važiuoti automobiliui „Renault Clio“ iš paskos,  įjungė garso ir šviesos signalus. Taip stabdomas automobilis sustojo kelio Čelkiai – Jūžintai – Užpaliai trečiame kilometre, įvažiavime į sodybą adresu Jūžintų g. 1, Laibgalių kaime, Jūžintų seniūnijoje, Rokiškio rajone. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo minėtas E. J., kuris mašinoje buvo vienas.

Prisipažino

Kai policininkai paprašė vyruko parodyti dokumentus, šis sąžiningai prisipažino, kad vairuotojo pažymėjimo neturi ir niekada neturėjo. Kadangi bendraudami su vairuotoju pareigūnai pajuto alkoholio kvapą, paprašė pasitikrinti neblaivumą alkotesteriu. Pirmu pūtimu buvo nustatytas 2,29 promilių neblaivumas, antru - 2.18 promilių. Vyras su tokiais alkotesterio parodymais sutiko. E. J. tą naktį buvo sulaikytas ir pristatytas į areštinę, o automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę.

Automobilis - už 140 eurų

E. J. pareigūnams išsiblaivėjęs papasakojo, kad automobilį „Renault Clio“ įsigijo liepos mėnesio pradžioje iš savo draugo. Sumokėjo 140 eurų. Pirkimo pardavimo sutarties nespėjo surašyti, nors jis pardavėjui pinigus už automobilį sumokėjo. A. J., t. y., draugas, pardavęs automobilį, jį buvo nusipirkęs birželio mėnesį ir jo savo vardu taip pat neįregistravo, tik turėjo pirkimo - pardavimo sutartį.

Keliavo į Rokiškį

E. J. pasakojo, kad liepos 24 d. po vidurnakčio, būdamas išgėręs, automobiliu „Renault Clio“ išvažiavo į Rokiškį. Kokie buvo kelionės tikslai, kaltininkas neatskleidė. Laibgalių kaime sulaukė policijos dėmesio – patrulių automobilis šviesos bei garso signalais ėmė jį stabdyti. Sustojęs, vyras gavo prisipažinti, kad vairuotojo pažymėjimo neturi ir yra išgėręs. Tą patvirtino ir alkotesteris, duomenų bazės informacija.

Vieną atsakomybę lengvinanti ir viena sunkinanti aplinkybės

Neatsakingam vairuotojui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė - tai, kad šią nusikalstamą veiką padarė, būdamas teistas už tyčinio nusikaltimo padarymą, t. y. būdamas recidyvistu.

Su prokuroro pasiūlyta bausme sutiko

Už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, kaip viena iš alternatyvių bausmių rūšių gali būti skiriama arešto bausmė. Prokuroras Gediminas Stočkus pareiškimu dėl baudžiamojo įsakymo priėmimo prašė skirti arešto bausmę bei pridėti visą anksčiau neatliktą bausmę – 6400 eurų baudą, uždrausti E. J. vairuoti transporto priemones 5 metams, konfiskuoti automobilį. Su prokuroro siūlymu kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu sutiko.

26 parų areštas ir 6400 eurų bauda

Teismas prokuroro prašymą tenkino. E. J. teismo baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Jam skirta skirti 39 parų arešto bausmė, kuri sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu. Galutinė bausmė - 26 parų areštas ir 128 MGL (6400 Eur) bauda. Arešto bausmę nuteistasis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Taip pat jam skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – penkerius metus uždrausta vairuoti transporto priemones ir konfiskuotas valstybės nuosavybėn automobilis „Renault Clio“.

Neįsiteisėjo

2022 m. rugpjūčio 4 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video