Edukacija – šiandienos reikiamybė (1)

Publikuota: 2022-01-19 Kategorija: Kultūra
Edukacija – šiandienos reikiamybė
Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos nuotr. / Edukacinis užsiėmimas

Šiuolaikinis pasaulis pasižymi sparčia kaita: sudėtingėja technologijos, mokslas, kinta socialinės vertybės, moralės normos. Viena iš priemonių, padedančių vaikams ir moksleiviams prisitaikyti prie kintančios aplinkos ir tinkamai reaguoti į pasikeitimus – edukacinės programos, padedančios jaunam žmogui lengvai ir  aiškiai suvokti save ir aplinką.

Edukacijose, skirtose vaikams ir jaunesnio amžiaus mokiniams, nereikia pateikti  daug teorinės medžiagos, informacija turi būti glausta ir įdomi. Ypač patrauklios edukacijos-žaidimai, kurie prikausto dėmesį, skatina norą įsitraukti į užduotį, atlikti tam tikrus veiksmus, padedančius lengviau išlaikyti dėmesį. Edukacijoms svarbu rinktis kuo įvairesnes (filmuotą, vaizdinę ir kt.) medžiagos pateikimo formas,  praktines užduotis, kurias atliekant geriausiai įsimenama informacija ir įgytos žinios vėliau pritaikomos kitose veiklose, žaidimuose.

2018 m. rudenį, buvo įdiegta priemonė vaikų ir jaunimo kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir kultūros patirčiai – Kultūros pasas. Juo suteikta galimybė paįvairinti ugdymo procesą edukaciniais užsiėmimais ne tik savo rajone, bet ir nuvykus į kito Lietuvos miesto švietimo ir kultūros įstaigą bei dalyvauti įvairiuose kultūros renginiuose.

Per įvairias edukacijas vaikai aktyviai ir prasmingai praleidžia laiką, įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, įgyja žinių, ugdo kūrybiškumą, susipažįsta su naujais dalykais, plečia akiratį, turtina asmenybę. Praktinės edukacijų užduotys (lipdymas, karpymas, piešimas, lankstymas ir kt.) vaikai lavina smulkiąją pirštų motoriką, kuri  padeda gražiau ir taisyklingiau rašyti, tiksliau piešti. 

Juozo Keliuočio viešoji biblioteka (Nepriklausomybės a.16) siūlo  edukacines programas, su kuriomis galite susipažinti ir užsisakyti  https://www.rokiskis.rvb.lt/ arba pasiskambinus telefonu į biblioteką: 8 458 52824.

Laukiame Jūsų atvykstant! 

Lankytojų skyriaus vyresn. bibliotekininkė edukacijai Valda Bugailiškienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video