Jaunieji šokėjai dovanojo ledo pasaką (foto) (0)

Publikuota: 2021-11-30 Kategorija: Kultūra
Jaunieji šokėjai dovanojo ledo pasaką (foto)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Spektaklio fragmentas. Šoka Ugnius Danys ir Skaistė Pakaušytė.

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus moksleiviai ir pedagogai rokiškėnus pakvietė į du šokio spektaklius „Ledo šalis“. Šokėjų pasirodymai: nuo pirmųjų žingsnių  scenoje iki įspūdingų solo partijų, nepaliko abejingų: abu spektaliai vyko pilnutėlėje salėje, atskirus šokius, kaip ir visą spektaklį, lydėjo aplodismentų audra.

Spektaklis pastatytas bene žiūrimiausio ir žinomiausio visų laikų animacinio filmo „Frozen“ apie Ledo šalį ir sesutes princeses Elzą ir Aną motyvais. Čia žiūrovai: nuo didelių iki mažų, išvydo savo pamėgtus herojus – princeses ir šaunųjį nuotykių ieškotoją Kristofą, sniego senį Olafą, elniuką Sveną, daugybę mistinių veikėjų.

 Spektaklis sėkmingas įvairiais atžvilgiais. Stebina šokėjų, ypač solistų universalumas, puikūs scenografijos sprendimai, šokio stilių įvairovė ir dermė. 

Kaip ir choreografių-režisierių Snieguolės Skardžiuvienės, Rimos Bielovienės bei Ievos Lapelytės sprendimai, leidę harmoniškai įtraukti į spektaklį tiek jau nemenką sceninę patirtį turinčius kolektyvus bei solistus, tiek ir mažiausius, dar pirmuosius žingsnius žengiančius šokėjus. 

Spektaklis labai harmoningas, žiūrėjosi tarsi vienu kvėpavimu. Akivaizdu, kad tai kur kas daugiau, nei tik mielas prieššventinis koncertas moksleivių šeimoms. Tai ir neįkainojama patirtis patiems mažiausiems šokėjams, tai įspūdingas pasirodymas jau patyrusiems šokėjams, ypač solistams. O žiūrovams tai nors ir trumpa, bet iš tiesų nuotaikinga, užburianti ledo pasaka.

Ją kūrė solistai: Viktorija Zibolytė, Brigita Savickaitė, Loreta Mierkytė, Austėja Užkurėlytė, Viltė Brūžaitė, Eimantas Tūska, Eva Sinicaitė, Austėja Šapolaitė, Viltė Kilijonaitė, Laura Roliciūtė, Ugnius Danys ir Skaistė Pakaušytė. Įdomu tai, kad abiems spektakliams solistų komandos sudėtis buvo skirtinga. Kaip sakė skyriaus vedėjas Arūnas Skardžius, taip nuspręsta dėl to, kad du spektaklius šokti jauniesiems šokėjams būtų pernelyg sudėtinga dėl didelio fizinio krūvio. Kartu tai rodo, kad skyrius sugebėjo parengti ištisą plejadą lygiaverčių solistų.

Jiems talkino „Vasarėlė“ – pirmą kartą scenoje pasirodę didžiojoje scenoje moksleiviai. „Snaigės“ – 3 ir 4 klasių moksleiviai. „Ledo merginų“ šokyje žiūrovai išvydo „Fiestos“ šokėjas. Mistiškuosius gyvūnus įkūnijo 4 ir 6 klasės moksleiviai. Trolių šokį šoko skyriaus penktokai, o miesto gyventojus šventėje įkūnijo septintokai. Dvariškių bei jūreivių vaidmenį atliko „Fiestos“ šokėjai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video