Apie komentarą pranešta administracijai. Jei komentaras neatitinka taisyklių, jis bus ištrintas.
To pamokslininkei
2020-12-17 01:24
Pranešti!
Kad tamsta kvaila bobutė, tai ir aklas mato. Tik keista, kad tuo dar ir giriatės. Ar čia mada dabar tokia būt - kvailiu, kuris tuo didžiuojasi?
1
1
Pamokslininkei
2020-12-16 19:10
Pranešti!
Jei jūs veliatės į kvailą ginčą su kvaila bobute, tikrai nesate itin protinga. Beje , mūsų išsilavinimai vienodi ir abi mes kvailelės.
0
1
To suprantu
2020-12-16 16:12
Pranešti!
Prieš šimtą metų tamstos bobutei ir dvi klasės buvo mokslas. Tamsta irgi tame dviejų klasių lygyje įstrigot. Jei jūsų smegenų dydis yra sulig voverytės, tai nereiškia, kad ir aplinkinių žmonių smegenų dydžiai tokie. Įsikalkit visam gyvenimui - paprastas žmogus lygu paprastas kvailus. Kurs pats save nuleido iki kvailio lygio ir pyksta, kad aplink visi protingesni. Jeigu žmogus nesugeba vienos maldos išmokt, tai apie ką galima kalbėt. Vidutinė statistinė kalbanti papūga žino daugiau, nei tamsta. Pasigėdytumėt. Ne protingi žmonės turi nusileisti iki kvailių, o kvailiai susiprasti ir pradėti mokytis. Ir čia ne arogancija, o teisybė apie tokias vėplas. Kadangi internetą tamsta turite, tai ne kvailus komentarus rašinėkit, o pirma katekizmą susiraskit ir paskaitykit.
6
0
Suprantu
2020-12-16 10:33
Pranešti!
Aiškinti tokius dalykus būtų kunigų darbas. Vargu ar šie "paaiškinimai" yra jų nuopelnas. Tai supras žmogus, krimtęs teologijos mokslus. Ar čia toks yra? Paprastam žmogui visada buvo svarbios mišios, išpažintis, atgaila už nuodėmes. Taip jau buvo nuo pradžių. Gerai, sakykim 3 amžiuje buvo tokia malda, bet kodėl praėjus šitiek šimtmečių reikėjo ją keisti? Kas liepė? Ar čia tokie sunkūs klausimai, ar nepadorūs, jei protinguoliai liepia dažniau lankytis bažnyčioje? O ir rašymo maniera. Tarsi iš paties Dievo buveinės, su arogancija, pasipūtimu ir būtent sava ir vienintele tiesa.
4
7
Moteriškei pasirašiusiai hm
2020-12-15 22:07
Pranešti!
Jūs esate puikus liaudiško tikėjimo pavyzdys. Kai žmogus atseit tiki, bet nežino, ką. Visuotinis tikėjimo išpažinimas yra PILNAS tekstas. Jums puikiai paaiškinta, iš kur jis atėjo. Kaip gali katalikas nežinoti to? Jei III a. žmonės ŽINOJO tokius žodžius, o XXI a. moteriškė nežino, tai kas dėl to kaltas? Ar tik ne jūs, ponia hm? Jūs nesidomite savo tikėjimu. Jūs jo neišmanote. Jei išmanytumėte, suvoktumėte. Ta prakartėlė "iš šiukšlių", kaip čia įvardinote, buvo padaryta remiantis popiežiaus enciklika Laudato Si. Bet, aišku, jūs jos neskaitėt. Nes o kam reikia? Jūs manot, kad kaip mamytė išmokė poterėlius, tai taip ir užtenka? Tikėjimas nėra lengvas, patogus, puošnus ir šventiškas. Tai kelias, tiesa ir gyvenimas. Metas tai suvokt. O jei nesuvokiate, tuomet klausiate. Ir niekada nekalbėkite apie tai, ko neišmanote.
14
3
ne tik
2020-12-15 21:43
Pranešti!
prakartėlė, eglutė, kūčiukai ir t.t. visi kažkada žmonėms reikšmingi dalykai, dabar yra niekinės reikšmės, tiesiog NIEKIS, nes šiuolaikiniam žmogui nei nėra kada, nei įdomu ieškoti prasmės, esmės ir dar bala žino ko..... Ačiū už Linos pamastymus, kurie priverčia suklusti. Autorei sėkmės judinant ir budinant mūsų mąstymą, o jums visiems PRASMINGŲ ir gražių švenčių!
13
3
To hm
2020-12-15 20:47
Pranešti!
Atsakymas:
Prakartėlė turi turėti mintį. Visur reikalingas turinys!!!!!
O man šlykštu, nes tokiu atveju išdarkoma visa šventės esmė.
Kokia yra šventės esmė????
Stebėjausi, kai vienoje iš rajono bažnyčių buvo sukurta prakartėlė iš šiukšlių.
Gera mintis: nes žmogus tik ir kuria šiukšles. Ta prakartėlė ir buvo pranešimas apie koroną.
Prakartėlė ir visa kita turi kalbėti aktualiai.
Atrodo bažnyčia pamažu virsta cirku.
Jūsų ši mintis yra cirkas.
Ir kodėl pakeista malda "Tikiu į Dievą Tėvą"? Juk ten atsirado tokių žodžių, kurių prasmės senovėje žmonės net nežinojo, nevartojo savo kalboje?
Tai Nikėjos - Konstantinopolio tikėjimo išpažinimas iš 3 amžiaus. Žmonės seniai žinojo. Tik dabar nieko nežino. Tai iš kur visa tai? Ir kodėl? O beje, dar neteko matyti, kad kas ją kalbėtų mintinai, net kunigai skaito. Gal kas paaiškintų?
Reikia ateiti dažniau į bažnyčią. Ne tik avinukų pažiūrėt.
12
4
hm
2020-12-15 20:33
Pranešti!
Gal aš per durna ir sena suprasti autorę, bet taip ir nesupratau, ar ji pritaria ar atvirkščiai, kai rašo apie prakartėlėje įtaisytą koronos figūrą. O man šlykštu, nes tokiu atveju išdarkoma visa šventės esmė. Stebėjausi, kai vienoje iš rajono bažnyčių buvo sukurta prakartėlė iš šiukšlių. Atrodo bažnyčia pamažu virsta cirku. Ir kodėl pakeista malda "Tikiu į Dievą Tėvą"? Juk ten atsirado tokių žodžių, kurių prasmės senovėje žmonės net nežinojo, nevartojo savo kalboje? Tai iš kur visa tai? Ir kodėl? O beje, dar neteko matyti, kad kas ją kalbėtų mintinai, net kunigai skaito. Gal kas paaiškintų?
5
11
Taip
2020-12-15 19:25
Pranešti!
Įdomiai, taikliai. Ačiū.
13
3
Gerai pavarė
2020-12-15 18:07
Pranešti!
Teisingai rašo.
20
2
Viskis
2020-12-15 16:51
Pranešti!
Tai nežino kada klaupt kada stot bažnyčioje, ką ten apie Jėzaus gimtadienį žinos. Svarbu baliavot!!
„Jūžintai byloja“
Seni buvo laikai, pasakoja senoliai,
Bajoraičių pulkas medžioti jojo.
Ežeras melsvas jiems kelią pastojo,
Ežere vyrai ūsuoti žvejojo.
Bajoraičiai klausė vyrų ūsuotų,
Kieno dvareliai sienojų skaptuotų
Už ežero švieč
Rokiškėnai nekantraudami laukia pavasario ne tik dėl ilgėjančių dienų ir šylančio oro, bet ir dėl vieno įspūdingiausių Rokiškio miesto renginių – kasmetinio Lietuvos profesionalių teatrų festivalio. Keturis dešimtmečius gyvavęs „Vaidiname žemdirbiams“ pa
#sugrazintaistorija
Rokiškio rajono savivaldybė, vykdydama projektą „Sugrąžinta istorija“ (angl. „Reclaimed History“), pristato unikalią iniciatyvą, skirtą atgaivinti pamirštą ir prarastą kultūros bei istorijos paveldą Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje.
Netikėkite, kad žmonės miršta...
Jie išeina TEN - TOLI TOLI...
Vakarais armonika ir vėl pravirksta...
MŪSŲ ATMINTIS LABAI LABAI TALPI!
Giedrė Mičiūnienė 2024-12-11
Šis eilėraštis sukurtas a a. siuvėjo, armonikieriaus Vytauto Dagio atminimui.
Kaip primena Etninės kultūros taryba, Lietuva pasižymi ypač turtingomis ir išskirtinėmis kalendorinių švenčių tradicijomis. Jų puoselėjimą ir sklaidą Lietuvoje globoja valstybė, įtvirtindama tam tikras teisines nuostatas. Be to, Lietuva įsipareigojo puoselėti savo kalendorinių š
Nėra žiemos – yra virusų: ar Rokiškiui gresia gripo epidemija? (0)
Solidi sukaktis: bus minimos 80-osios Holokausto aukų atminimo metinės (0)
Amžinąjį atilsį (2025.01.17 - 2025.01.23) (0)
Gyventi į užsienį išvykusiems asmenims siūloma nestabdyti pensijų mokėjimo (0)
Ieško „Metų mokytojo“: vėl vyksta konkursas geriausių pedagogų rinkimuose (0)
MANO KŪRYBA TAVO. A. Tumelionis. „Jūžintai byloja“
(0)„Teatro genas“ logotipo paslaptį atskleis mėnesio eigoje
(0)Sofijos meilės istorija sugrįžta per šiuolaikines technologijas
(0)Kviečia prisidėti prie kraštiečio a.a. Vytauto Dagio atminimo įprasminimo
(0)Primena senuosius lietuviškus švenčių papročius: nepamirškite ir pritaikykite dabarčiai
(0)