Konsultacija istorinių statinių valdytojams Rokiškyje (0)

Publikuota: 2022-05-13 Kategorija: Kultūra
Konsultacija istorinių statinių valdytojams Rokiškyje
Organizatorių nuotr. / Konsultacija istorinių statinių valdytojams Rokiškyje

Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje.         

Kaip bendromis specialistų ir valdytojų pastangomis galima pasirūpinti paveldo pastatų sveikata, Rokiškio rajono gyventojams FIXUS papasakos birželį vyksiančioje viešoje konsultacijoje. Nemokamoje „FIXUS Mobilis“ konsultacijoje laukiami paveldo ir istorinių pastatų savininkai ir valdytojai bei prevencine statinių priežiūra besidomintys rajono gyventojai. 

Birželio 1 d., 15 val. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos I a. salėje salėje, Respublikos g. 94, Rokiškyje, projekto vadovė Viltė Janušauskaitė ir mobiliųjų komandų nariai pristatys paveldo stebėsenos ir priežiūros sistemą FIXUS, papasakos tiek apie teisinę, tiek apie praktinę paveldo pastatų valdymo pusę bei supažindins, ko reiktų imtis savininkams, norintiems gauti prevencinės priežiūros paslaugas.                     

FIXUS specialistų komandos kone kiekvieno objekto apžiūroje susiduria su drėgmės, parazitų, netinkamo naudojimo ir laiko paveldo pastatui padarytais pažeidimais. Konsultacijoje FIXUS specialistai dalinsis žiniomis, ką galima padaryti patiems ir kokie reguliarūs darbai geriausiai užtikrina kultūros paveldo objektų ilgaamžiškumą. Taip pat konsultacijos dalyviai galės užduoti rūpimus klausimus prevencinės priežiūros specialistams.

Apie „FIXUS Mobilis“ 

Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia prevencinės priežiūros paslaugas paveldo objektų valdytojams. Į „FIXUS Mobilis“ sąrašą jau atrinkta 153 Kultūros vertybių registre esančių pastatų. FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos: www.fixusmobilis.lt 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video