Kviečia į „Knygų potvynį“ (0)

Publikuota: 2023-09-19 Kategorija: Kultūra
Kviečia į „Knygų potvynį“
Rokiškio Sirena nuotr. / Knyga

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą?
 
„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką. Apsilankę parodoje, vaikai keliaus kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, ras begalę įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galės žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus arba patys parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvies trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiks poezijos siena, kurioje vaikai galės parašyti trūkstamas posmų eilutes.
 
Pirmą kartą paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją, o nuo 2021 m. ji keliauja po Lietuvą.
 
 
 
Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje (Taikos g. 19) paroda veiks nuo rugsėjo 14 d. iki lapkričio 30 d. Maloniai kviečiame aplankyti!
 
Būtina išankstinė registracija.
Tel. Nr.: 8 458 52793
 
Dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai už galimybę susipažinti su Šiaurės šalių herojais ir išgirsti jų istorijas.
 
Projekto rėmėjai:
The Nordics
Šiaurės ministrų taryba
Reykjavik UNESCO city of literature
Panevėžio miesto savivaldybė

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video