Muziejaus fondai pasipildė gausia audinių kolekcija (0)

Publikuota: 2022-07-15 Kategorija: Kultūra
Muziejaus fondai pasipildė gausia audinių kolekcija
Rokiškio krašto muziejaus nuotr. / Audinių kolekcija

Juozas Pipinis, garsių Rokiškio audėjų – Elenos (1920–2009) ir Juozo (1889–1979) Pipinių sūnus, gyvenantis Panevėžyje, muziejui padovanojo pagal tėčio kurtus raštus mamos austų lovatiesių, rankšluosčių, gobelenų, tėčio pieštų audinių raštų eskizų, sukonstruotas stakleles juostoms austi, du Lionginos Šepkos drožinius, dovanotus jo seseriai gydytojai Reginai Pipinytei.
Nuo 1930 m. J. Pipinio gyvenimas susijęs su Rokiškiu. Jis dirbo savivaldybės organizuotoje audykloje. 1935 m. audimo dirbtuvė buvo perorganizuota į Rokiškio valstybinę amatų mokyklą, kurioje J. Pipinis liko dirbti paišybos ir audimo mokytoju. Ši mokykla ir joje dirbę mokytojai paruošė daug audėjų, vėliau garsinusių Rokiškį savo darbais. Tarp jų buvo ir būsimoji J. Pipinio žmona – Elena Murauskaitė.
Nuo 1940 m. Juozo ir Elenos šeimyninis gyvenimas ir kūryba pasuko bendra vaga. Dvi meniškos sielos sudarė vienas kitą papildantį kūrybingą duetą. Vienas kitą suprato iš pusės žodžio: abu kūrė raštus, abu derino spalvas, abu audė, abu dalinosi sumanymais. Kartais net sunku pasakyti, kuris audinį pradėjo, o kuris užbaigė. Rokiškio krašto muziejuje saugomos J. Pipinio sukurtos pusžakardinės staklės, staklelės juostoms austi, taip pat jo ir žmonos Elenos audinių kolekcija.
Planuojama parengti parodą, kurioje bus eksponuojami ne tik šie, bet ir kiti muziejui dovanoti eksponatai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video