Muziejaus fondai pasipildė gausia audinių kolekcija (0)
Publikuota: 2022-07-15
Kategorija: Kultūra
Juozas Pipinis, garsių Rokiškio audėjų – Elenos (1920–2009) ir Juozo (1889–1979) Pipinių sūnus, gyvenantis Panevėžyje, muziejui padovanojo pagal tėčio kurtus raštus mamos austų lovatiesių, rankšluosčių, gobelenų, tėčio pieštų audinių raštų eskizų, sukonstruotas stakleles juostoms austi, du Lionginos Šepkos drožinius, dovanotus jo seseriai gydytojai Reginai Pipinytei.
Nuo 1930 m. J. Pipinio gyvenimas susijęs su Rokiškiu. Jis dirbo savivaldybės organizuotoje audykloje. 1935 m. audimo dirbtuvė buvo perorganizuota į Rokiškio valstybinę amatų mokyklą, kurioje J. Pipinis liko dirbti paišybos ir audimo mokytoju. Ši mokykla ir joje dirbę mokytojai paruošė daug audėjų, vėliau garsinusių Rokiškį savo darbais. Tarp jų buvo ir būsimoji J. Pipinio žmona – Elena Murauskaitė.
Nuo 1940 m. Juozo ir Elenos šeimyninis gyvenimas ir kūryba pasuko bendra vaga. Dvi meniškos sielos sudarė vienas kitą papildantį kūrybingą duetą. Vienas kitą suprato iš pusės žodžio: abu kūrė raštus, abu derino spalvas, abu audė, abu dalinosi sumanymais. Kartais net sunku pasakyti, kuris audinį pradėjo, o kuris užbaigė. Rokiškio krašto muziejuje saugomos J. Pipinio sukurtos pusžakardinės staklės, staklelės juostoms austi, taip pat jo ir žmonos Elenos audinių kolekcija.
Planuojama parengti parodą, kurioje bus eksponuojami ne tik šie, bet ir kiti muziejui dovanoti eksponatai.
Rekomenduojami video
Obelių pažiba – Laisvės kovų istorijos muziejus – savaitės viduryje savo kolekciją papildė nauju eksponatu: autentiška 1656 metų Marienburgo pilies plano graviūra. Kuo ji svarbi Obeliams ir apie partizanus bylojančiam muziejui? Pasak muziejaus vedėjo Valiaus Kazlausko, šis
2025-01-30
„Jūžintai byloja“
Seni buvo laikai, pasakoja senoliai,
Bajoraičių pulkas medžioti jojo.
Ežeras melsvas jiems kelią pastojo,
Ežere vyrai ūsuoti žvejojo.
Bajoraičiai klausė vyrų ūsuotų,
Kieno dvareliai sienojų skaptuotų
Už ežero švieč
2025-01-16
Rokiškėnai nekantraudami laukia pavasario ne tik dėl ilgėjančių dienų ir šylančio oro, bet ir dėl vieno įspūdingiausių Rokiškio miesto renginių – kasmetinio Lietuvos profesionalių teatrų festivalio. Keturis dešimtmečius gyvavęs „Vaidiname žemdirbiams“ pa
2025-01-09
#sugrazintaistorija
Rokiškio rajono savivaldybė, vykdydama projektą „Sugrąžinta istorija“ (angl. „Reclaimed History“), pristato unikalią iniciatyvą, skirtą atgaivinti pamirštą ir prarastą kultūros bei istorijos paveldą Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje.
2024-12-19
Netikėkite, kad žmonės miršta...
Jie išeina TEN - TOLI TOLI...
Vakarais armonika ir vėl pravirksta...
MŪSŲ ATMINTIS LABAI LABAI TALPI!
Giedrė Mičiūnienė 2024-12-11
Šis eilėraštis sukurtas a a. siuvėjo, armonikieriaus Vytauto Dagio atminimui.
2024-12-17