Projektas „Moterys Lietuvos partizaniniame kare 1944-1953 m.“ keliauja po Aukštaitiją (0)

Publikuota: 2023-05-18 Kategorija: Kultūra
Projektas „Moterys Lietuvos partizaniniame kare 1944-1953 m.“ keliauja po Aukštaitiją
Organizatorių nuotr. / Projektas „Moterys Lietuvos partizaniniame kare 1944-1953 m“ keliauja po Aukštaitiją

2023 m. gegužės 17 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikai Ramona Staveckaitė-Notari, Andrius Tumavičius ir Lina Gerdvilytė-Natkevičienė lankėsi Laisvė kovų istorijos muziejuje Obeliuose, kur susitiko su Obelių gimnazistais, Rokiškio krašto mokytojais ir istorijos entuziastais, besidominčiais savo krašto partizaninėmis kovomis.

Per susitikimą istorikai pristatė vykdomą ilgalaikį projektą „Moterys Lietuvos partizaniniame kare 1944-1953 m.“ ir istorinį tyrimą „Moterys ginkluotoje rezistencijoje Lietuvos šiaurės rytuose (Karaliaus Mindaugo srities atvejis)“ bei papasakojo kuo šis tyrimas svarbus, ypatingas ir naujoviškas bendrame Lietuvos partizaninių kovų tyrimų lauke.

Poetė Diana Glemžaitė-Bulovienė, Rokiškio ligoninės medikė Aldona Diržytė-Vilnelė, seserys Ona ir Valerija Streikutės, Emilija Vaičėnaitė – tai tik keletas šio krašto merginų ir moterų, pasirinkusių partizaninių kovų kelią ir savo veikla palikusių ryškų pėdsaką pokario laisvės kovose. Būtent šios ir daugelis kitų moterų buvo istorikų pasakojimo epicentre.

Mokiniai ir mokytojai išgirdo ne tik daug negirdėtų istorinių faktų, tačiau kartu su istorikais diskutavo apie moters vaidmenį tarpukariu, kodėl visgi moterys išėjo kovoti į mišką, kokie buvo jų motyvai.

 Tyrinėtojai stengėsi perteikti ir psichologinę moterų būseną partizanaujant, buvo diskutuojama kuo skyrėsi moterų partizanavimo patirtis nuo jų bendražygių vyrų partizanavimo.

LGGRTC istorikai su šiuo projektu ketina apsilankyti Biržų bei Zarasų krašto muziejuose.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video