Projekto dalyviai savo kompetencijas tobulino Paryžiuje (foto) (0)

Publikuota: 2022-04-13 Kategorija: Kultūra
Projekto dalyviai savo kompetencijas tobulino Paryžiuje (foto)
Rokiškio krašto muziejaus nuotr. / Projekto dalyviai savo kompetencijas tobulino Paryžiuje

Rokiškio krašto muziejus kartu su Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Juozo Keliuočio viešąja biblioteka, Rokiškio baseinu bei asociacija „Veiklus pilietis“ dalyvauja Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro Erasmus+KA1 programos projekte Nr. Nr. 2021-1-LT01-KA121-ADU-000011171.

Projektu siekiama įgyvendinti keletą tikslų, vienas iš jų – stiprinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjų vadybines kompetencijas ir lyderystę, siekiant plėsti neformaliojo suaugusiųjų mokymo/si veiklas, gerinti paslaugų kokybę.

Balandžio 4–9 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) vyko projekto dalyvių stažuotė „Neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų teikėjų vadybinių kompetencijų ir lyderystės stiprinamas“. Stažuotės metu dalyviai išklausė lektorės dr. Giedrės Cibulskaitės-Veršinskienės seminarą „Prancūzijos formalioji ir neformaliojo švietimo sistema“, kurio metu susipažino su bendrojo ugdymo programomis, suaugusiųjų švietimu, TAU universitetų veikla, kultūros įstaigų, centrų įsitraukimu į neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

Aplankė kultūros centrą Persepolis, kuriame teikiamas neformalus švietimas suaugusiems ir mokiniams, organizuojami įvairūs nemokami kalbų mokymo kursai, „rašytojo“ dirbtuvės ir kt. Projekto dalyviai lankėsi pameistrystės centre ir profesiniame licėjuje Lycee Belliard, kur diskutavo  kaip užtikrinti suaugusiųjų profesinio mokymo patrauklumą, lankstumą bei kokybę. Darbo rinkos mokymo centre „Greta“ išklausė seminarą „Suaugusiųjų lyderystės skatinimas“. Abiejose įstaigose dalyviai turėjo galimybę stebėto įstaigų darbo procesą, aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes.

Viena išvykos diena buvo skirta susipažinti su kultūros centru Mains d‘eouvres. Tai ne tik kultūros, bet ir menininkų rezidencijų, parodų, kultūros renginių centras. Čia vyko susitikimas su menininkais bei centro darbuotojais, kurie supažindino su savo kultūrine, švietėjiška ir aplinkosaugine veikla. 

Ketvirtadienį dalyviai lankėsi autistų profesinio mokymo organizacijoje Turbulences. Čia vyko diskusijos apie socialiai pažeidžiamų grupių narių įtraukimą į neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir užimtumo skatinimą Buvo galimybė stebėti siuvimo, multimedijos, meno užsiėmimus su suaugusiaisiais neįgaliaisiais mokiniais, aptariamos bendradarbiavimo galimybės.

Taip pat buvo aplankyti Sorbonos universitetas, biblioteka, kur vyko paskaita su darbo stebėjimu „Neformalus suaugusiųjų švietimas Prancūzijos bibliotekose: galimybės, pasiūla, asmenų įsitraukimas“, stebėta suaugusiųjų neformaliojo švietimo veikla gatvėje. Aptartas suaugusiųjų sveikos gyvensenos skatinimas, dalyvauta vizite į baseiną Piscine Pailleron.

Po intensyvių darbų dalyviai nepraleido galimybės aplankyti ir Paryžiaus įžymybes bei muziejus. Muziejuose, kaip ir Lietuvoje, vyksta įvairios edukacijos vaikams ir suaugusiesiems, įtraukiančios juos į aktyvią veiklą ir mokymąsi visą gyvenimą. Po dienų stažuotėje dalyviai grįžo ne tik patobulinę savo kompetencijas bet ir  su naujomis idėjomis savo institucijų veiklos plėtrai ir dar aktyvesniam suaugusiųjų įtraukimui į savo veiklas.

Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro metodininkė, projekto vadovė Dalia Valskienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video