Rokiškėnai jau gali įvertinti idėjas grafams Tyzenhauzams atminti (0)

Publikuota: 2022-09-06 Kategorija: Kultūra
Rokiškėnai jau gali įvertinti idėjas grafams Tyzenhauzams atminti
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Vizualizacijas galima pamatyti Rokiškio krašto muziejuje.

Nuo praėjusios savaitės rokiškėnai ir miesto svečiai gali įvertini menininkų pateiktas idėjas įamžinti grafų Tyzenhauzų atminimą. Vizualizacijas galima pamatyti Rokiškio krašto muziejuje. Idėjos laimėtojas turėtų paaiškėti po Rokiškio miesto gimtadienio, o iki to laiko galima apsilankyti muziejuje ir išreikšti savo palaikymą vienam ar kitam projektui.

Kai paaiškės nugalėtojas

Konkursui „Skulptūrinio-meninio darbo grafams Tyzenhauzams atminti Rokiškyje projekto idėjos sukūrimas ir jo įgyvendinimas“ idėjas pateikė penki autoriai, vokai su jų siūlymais atplėšti rugpjūčio 31 d. muziejuje vykusiame posėdyje.

Pasak Rokiškio savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko, kol kas nežinomos nei darbų kainos, nei autorių pavardės. Autorių tapatybė bus atskleista tik paaiškėjus laimėtojui. Darbus vertins komisijos nariai, kurią sudarys Savivaldybės atstovai bei profesionalūs kūrėjai – skulptoriai, architektai, dailininkai. Bus išgirsta ir visuomenės nuomonė, gyventojai savo pastabas, komentarus, įspūdžius gali surašyti muziejuje esančioje knygoje.

Favoritų neįvardins

Paklaustas, kokį pirmą įspūdį susidarė apie pateiktus darbus, A. Burnickas teigė, kad jie labai skirtingi.

„Favoritų negaliu konkrečiai įvardinti, tarp tų penkių yra pora man patikusių darbų. Nėra tokio idealaus varianto, kuriame nematyčiau visiškai jokių trūkumų. Darbai įvairūs, nuo visiškai konceptualių, modernių sprendinių iki Tyzenhauzų simbolio – tauro, užkelto ant obelisko“, – sakė A. Burnickas.

Po miesto gimtadienio

Idėjos laimėtojas turėtų paaiškėti po Rokiškio miesto gimtadienio, nes norima leisti didesniam gyventojų srautui susipažinti  su vizualizacijomis. Projektų idėjų darbai eksponuojami Rokiškio krašto muziejaus centriniuose rūmuose iki rugsėjo 18 dienos.

Kurioje miesto vietoja atsiras paminklas taip pat dar neaišku. Menininkai siūlo skirtingas erdves, kur galėtų stovėti kūrinys. Viena iš galimų vietų – ant ašies tarp dvaro ir bažnyčios, menininkai taip pat siūlo statyti paminklus rombe tarp arkos ir Kauno gatvės arba dvaro teritorijoje.

Nėra garantijų

Jeigu konkurso laimėtojas bus išrinktas iš karto, paminklo statymo darbai prasidėtų kitais metais, tačiau, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, nėra garantijų, kad kažkuris iš šiuo metu pasiūlytų darbų tikrai papuoš miestą. Gali būti, kad komisija nuspręs, jog nei vienas darbas nėra tinkantis, todėl konkursas gali būti skelbiamas dar kartą. Viena iš kliūčių idėjoms įgyvendinti gali būti ir per didelė sąmata.

„Mes neturime tokio įsipareigojimo padaryti skubiai ir bet kaip. Darome tai ne metams ar dvejiems, o dešimtmečiams į priekį. Norisi, kad tai būtų objektas, kuriuo galime didžiuoti ir kuris tikrai puoštų miestą, vienas iš Rokiškio simbolių, kaip tapo arka, bažnyčia, dvaras“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Lėtai skinasi kelią

Projekto sąmata – nuo idėjos iki pastatymo – iki 100 tūkst. eurų.

Geriausių idėjų autorių laukia apdovanojimai, I vietos laimėtojui bus skirta 5 tūkst. Eur, II vietai  – 2 tūkst. Eur, III vieta – 1 tūkst. Eur.

Grafų Tyzenhauzų įamžinimas Rokiškyje lėtai skinasi kelią, apie tokią galimybę pradėta kalbėti dar prieš keletą metų, tačiau buvo vis atidedama dėl įvairių trukdžių – karantino ir pan. Idėjos iniciatoriai – visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ atstovai.

Autorius – Kristina Ramanauskaitė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video