Seimo rūmų galerijoje atidaryta Rokiškio jaunimo centro vaikų piešinių paroda „Aš esu Lietuva“ (foto+video) (1)

Publikuota: 2022-03-17 Kategorija: Kultūra
 Seimo rūmų galerijoje atidaryta Rokiškio jaunimo centro vaikų piešinių paroda „Aš esu Lietuva“ (foto+video)
Džojos Gundos Barysaitės (Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija) nuotr. / Labiausiai lankomoje Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje buvo atidaryta Rokiškio jaunimo centro vaikų piešinių paroda „Aš esu Lietuva“, skirta Lietuvos Valstybės Konstitucijos metams.

2022 m. kovo 16 dieną, Lietuvos Respublikos Seime lankėsi būrys vaikų, jų artimųjų ir mokytojų iš Rokiškio. Į Seimą atvykta su svarbia priežastimi – labiausiai lankomoje Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje buvo atidaryta Rokiškio jaunimo centro vaikų piešinių paroda „Aš esu Lietuva“, skirta Lietuvos Valstybės Konstitucijos metams.

Seimui 2022 metus paskelbus Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais, Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis pakvietė Rokiškio vaikus savo piešiniais atskleisti, kaip jie suvokia Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos valstybę. Piešimas paskatino vaikus domėtis Lietuvos valstybingumo istorija, pažinti valstybės raidą bei teisinės sistemos pagrindus, ugdyti vaikų pilietiškumą, skatinti jų domėjimąsi savo Tėvyne, gilinti žinias apie Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Parodoje eksponuojami geriausi konkurso dalyvių ir laureatų darbai – 25 Rokiškio jaunimo centro Dailės mokyklos mokinių piešiniai.

Jaunieji autoriai įvairia piešimo technika iliustravo pasirinktus Konstitucijos straipsnius, o jiems pasiruošti padėjo Rokiškio jaunimo centro direktorė Nijolė Gužienė ir dailės pedagogai: Arūnas Augutis, Raimondas Gailiūnas ir Žilvinas Vaičiūnas. Konkurse dalyvavusių 7–16 metų amžiaus vaikų darbai buvo vertinami suskirsčius juos į 3 amžiaus grupes.

„Džiaugiuosi, kad Rokiškio krašte yra labai daug aktyvių, kūrybingų, pilietiškų ir patriotiškų vaikų, kurių meniniais gebėjimais ir vaizduote net dvi savaites galės džiaugtis Seimo nariai, Seimo kanceliarijos darbuotojai ir visi Seimo lankytojai“, – sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis.

Paroda bus eksponuojama iki kovo 28 dienos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video