Šv. Mišiose Obeliuose – apie savo parapijos svarbą (video) (0)

Publikuota: 2022-01-17 Kategorija: Kultūra
Šv. Mišiose Obeliuose – apie savo parapijos svarbą (video)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Obelių parapijos klebonas Laimonas Nedveckas aiškino, kodėl tikintiesiems svarbu palikti senas nuostatas ir atverti širdį tikėjimui.

Esant sudėtingai epideminei situacijai, „Rokiškio Sirena“ ir toliau stengiasi talkinti tiems tikintiesiems, kurie dėl silpnos sveikatos, ligos baimės ar dėl to, kad serga, negali gyvai dalyvauti šv. Mišiose. Kiekvieną sekmadienį „Rokiškio Sirena“ lankosi Rokiškio dekanato bažnyčiose, kad tikintieji galėtų prie bendruomenių maldų jungtis stebėdami tiesiogines šv. Mišių transliacijas. Šįkart lankėmės Obelių šv. Onos bažnyčioje.

Dievo žodis – apie pokyčių svarbą

Nepaisant žvarboko oro, tikintieji į šv. Mišių auką rinkosi gana gausiai. Iki šv. Mišių jie meldėsi prie prakartėlės, savo intencijomis prie altoriaus įžiebė žvakeles.

Obelių parapijos klebonas bei Kriaunų ir Aleksandravėlės parapijų administratorius kunigas Laimonas Nedveckas pamokslo metu tikintiesiems išsamiai aiškino Evangelijos pagal Joną ištrauką apie vestuves Galilėjos Kanoje, kai Jėzus, vestuvininkams pritrūkus vyno, juo pavertė vandenį.

Šiuolaikiniam žmogui tai atrodytų tik dar viena graži Jėzaus istorija. Tačiau dvasininkas tikintiesiems aiškino, kodėl vanduo toks svarbus. Jis – pirmasis ir svarbiausias gyvybės ženklas. Būtent jo buvimas liudija, kad toje planetoje galima gyvybė. Be jo ir gyvybės nėra. Vynas prieš du tūkstančius metų buvo gaminamas tik iš vynuogių ir todėl labai brangus.

Indai, kuriuose vandenį Jėzus pavertė vynu, yra ritualinio apsiplovimo indai. Juose visuomet būdavo vandens. Tačiau tam, kad Dievas įvykdytų stebuklą, buvo paprašyta tarnų pripildyti šiuos indus nauju, šviežiu vandeniu. Tai, pasak kunigo L. Nedvecko, liudija ir būtinų pokyčių svarbą. Tai ir ženklas, kad pereinama nuo Senojo testamento, nuo daugiau nei 600 draudimų, į naują tikėjimo tikrovę. Tai ir metafora, kad neišsėmus, neatsisakius to, kas sena, nebūna vietos naujiems dalykams. Šioje istorijoje atskleidžiamas ir Švč. Mergelės Marijos, kaip tarpininkės tarp Dievo ir žmonių, jų užtarėjos vaidmuo.

Kodėl svarbi savo bažnyčia?

Kalbėdamas apie tiesiogines transliacijas, dvasininkas užsiminė, kad jų šiuo metu tikintiesiems yra siūloma daug. Ir Marijos radijas, ir nacionalinis transliuotojas, ir kai kurie didieji naujienų portalai rengia tiesiogines šv. Mišių transliacijas. Tačiau jo patirtis byloja, kad tikintiesiems svarbu pamatyti ir savo bažnyčią, kurioje jis, kol galėjo, lankėsi, ir savo parapijos kleboną, ir savo kaimynus, tikinčiųjų bendruomenę, kurios dalimi yra. „Rokiškio Sirena“ ir toliau siūlys tikintiesiems tiesiogines sekmadienio šv. Mišių transliacijas iš Rokiškio dekanato bažnyčių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video