Svečiai iš Ukrainos Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose (foto) (0)

Publikuota: 2022-09-16 Kategorija: Kultūra
Svečiai iš Ukrainos Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose (foto)
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose nuotr. / Svečiai iš Ukrainos Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose

Rugsėjo 15 dieną, Rokiškio miesto 523 – ojo gimtadienio šventės išvakarėse Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose svečiavosi ukrainiečių delegacija iš Dubno miesto.
 
Dubno merą Vasil Antonyuk ir jo kolegas atlydėjo į Obelius Rokiškio savivaldybės mero patarėjas Vytautas Saulis. Ilgametė Vytauto asmeninė pažintis su šviesaus atminimo muziejaus įkūrėju Andriumi Dručkumi, kaip pats sakė, paliko didelį įspūdį, kad taip nuo jaunystės užsidegęs kova už Lietuvos laisvę žmogus tą laisvės liepsną neštų per visą gyvenimą. Andriaus dėka turime savo krašte žymų visoje Lietuvoje „Laisvės kovų istorijos muziejų“, kurį ir norėjom parodyti mūsų svečiams iš kovojančios Ukrainos, komentavo Vytautas Saulis.
 
Svečiai su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, įdėmiai klausydamiesi kiekvieno muziejininkų sakinio. Iš karto buvo matyti, kad svečiams tai labai jautru, daug radom bendrų sąsajų savo istorijose, palyginimų, ypatingai kovose dėl laisvės. Labai įdomu buvo bendrauti ir matyti taip susidomėjusius muziejumi svečius, tikrai ne iš mandagumo, o nuoširdžiai, ypatingai Dubno meru Vasil Antonyuk ir jo begaliniu užsidegimu laisvės kovų istorija, jo noru pasakoti ir ukrainiečių istoriją, kad nepastebimai praslinko pora valandų.
Gera buvo girdėti svečius taip pakiliai ir ryžtingai kalbant apie būsiančią Jų pergalę kare, mes net neabejojame, kad Ukraina laimės visi kaip vienas tuo įsitikinę.
 
Meras dėkojo ir dėkojo Lietuvai ir mūsų Rokiškio krašto žmonėms už palaikymą kovojančiai Ukrainai, tiek moralinę, tiek materialinę. Ir dar sakė, kad turės „priekaištą“ merui Ramūnui Godeliauskui, kad neperspėjo į kokį muziejų mus atlydės, sakė būtume atvežę jums eksponatų. Na, visi linksmai sutarėm, kad Rokiškio savivaldybės pradėtas bendradarbiavimas tęsis, ir dar ne kartą susitiksime, tai bus dar tų progų.
 
Trumpam prisėdus prie kavos puodelio vis negalėjome baigti šiltų pokalbių, deja laikas buvo atsisveikinti, svečiai išskubėjo aplankyti savo tėvynainių gyvenančių Obelių socialinių paslaugų namuose.
 
Dėkojame už labai nuoširdžią ir šiltą bendrystę, kuri tikrai tęsis. Jau gavom kvietimą atvykti į Dubną, aplankyti jų kraštotyros muziejų įsikūrusį Dubno pilyje, kurios istorija glaudžiai siejasi su Lietuva.
 
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video