Vaidos Matiukaitės paroda „Stiklo atspindžiai“ – nuo odos dirbinių iki juvelyrikos (foto) (0)

Publikuota: 2022-07-03 Kategorija: Kultūra
Vaidos Matiukaitės paroda „Stiklo atspindžiai“ – nuo odos dirbinių iki juvelyrikos (foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Pasrodos atidarymo momentai

Tą pačią dieną, kai prasidėjo Rokiškio klasikinės muzikos festivalis, atidaryta Vaidos Matiukaitės paroda „Stiklo atspindžiai“. Eksponuojami 11 juvelyrikos kūrinių, kuriuose mažesnę ar didesnę dalį sudaro stiklas: vėriniai, apyrankės, auskarai ir kitos grožybės, į kurias panašių parduotuvėse neteko matyti.

Rasti būdą sujungti medžiagas padėjo eksperimentai

Kaip sakė parodos autorė V. Matiukaitė, ši paroda gimė po ilgo eksperimentavimo su stiklu bei kitomis medžiagomis. Iš pradžių draugystę su stiklu pradėjusi nuo vitražo kūrimo, kūrėja pabandė pažiūrėti, kaip stiklas „bendrauja“ su kaulu, gintaru, sidabru ir kitomis medžiagomis. Leidinyje, skirtame klasikinės muzikos festivaliui, išsakoma mintis: „Stiklo detalės lyg veidrodžio atspindžiai rezonuoja mūsų gyvenimus bei patirtis ir suteikia papuošalams gylio, šarmo ir gyvybingumo“.

Šiek tiek biografijos

Parodos atidaryme buvo pristatyta ir trumpa kūrėjos biografija. Rokiškėnams Vaida Matiukaitė daugiau žinoma kaip odinių dirbinių dizainerė, meninių objektų kūrėja. Rokiškis – jos gimtinė. Čia parodos autorė gyvena ir dabar. 1992 metais ji baigė Rokiškio dailės mokykla. Ji kuria meninius objektus iš akmens, stiklo ir kitų medžiagų (gintaras, kaulas). Parodose, konkursuose ir dirbinių ir odos pristatymuose ji dalyvauja nuo 2010-ųjų. V. Matiukaitė yra surengusi tris akmens miniatiūrų parodas. Ji yra 2019 metų monumentalaus simbolio – skulptūros „Rokiškis – kultūros sostinė 2019“ idėjos autorė. 2021 metais V. Matiukaitė baigė juvelyrikos mokymus Vilniaus dailės akademijoje pas profesorę Vaidą Kėrienę. 2022 metais dailieji odos dirbiniai pristatyti mados renginyje „The Colors of Life“ Filadelfijoje (JAV).

Trumpas interviu

„Rokiškio Sirena“ paprašė kūrėjos atsakyti į keletą klausimų.

- Prisiminkite save vaikystėje – ką tuo metu labiausiai mėgdavote veikti ir kuo svajojote tapti?

- Vaikystėje, turbūt kaip ir daugelio vaikų, mano dažniausias užsiėmimas būdavo piešimas. Dar labai mėgau skaityti knygas. Kaip ir visi vaikai, kuo tik nesvajodavau tapti: ir gydytoja, ir mokytoja, ir dailininke... Vaikystė - toks metas, kai visos profesijos atrodo įdomios.

- Galbūt Jūsų polinkis į kūrybą, meną – paveldėtas?

- Gebėjimą piešti ir kūrybinę „gyslelę“ turbūt paveldėjau iš tėčio pusės - Jis ir mano senelis labai gražiai piešdavo.

- Papasakokite apie stiklo apdirbimo technologiją juvelyrikoje.

- Stiklas - labai jautri ir įnoringa medžiaga, reikalaujanti labai atsakingo temperatūrinio režimo pasirinkimo. Ir labai atsakingai turėdavau paruošti stiklo detales sulydymui, taip vadinamam „kepimui". Mintis panaudoti jį papuošalų kūrime man atėjo ne iš karto, o po ilgų eksperimentų. Prireikė nemažai laiko kol išmokau tą stiklą suvaldyti.

- Kaip supratau, juvelyrika – ne vienintelė meno rūšis Jūsų gyvenime. Ką dar mokate kurti?

- Papuošalų kūrimu užsiimu tik laisvu laiku. Tai - savotiškas hobis. Mano pagrindinis užsiėmimas - aksesuarų iš odos kūrimas.

- Kiek parodų esate surengusi?

- Dabar - ketvirtoji mano personalinė paroda. Esu surengusi tris akmens miniatiūrų parodas, nuo 2010 metų dalyvauju įvairiose parodose, dirbinių iš odos pristatymuose.

- Ar brangūs būtų Jūsų pagaminti papuošalai?

- Ar brangūs mano kurti papuošalai? Negaliu atsakyti į šį klausimą, nes jų neparduodu. Jie skirti mano dukrai.

- Kas Jus labiausiai palaiko Jūsų siekiuose?

- Mano siekiuose labiausiai mane palaiko mano dukra, mama ir, žinoma, draugai.

Parodos autorę pasveikino bei gėlėmis apipylė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, autorės draugai ir giminaičiai.

Ši paroda veiks viso klasikinės muzikos festivalio metu: nuo liepos 1 d. iki liepos 24 d. Atvykdami pasiklausyti muzikos ar apžiūrėti kitų parodų nepamirškite užsukti ir į Rokiškio krašto muziejaus salę pirmame aukšte apžiūrėti papuošalų.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video