Ar mergaitėms – tik „mergaitiški” žaislai? (0)

Publikuota: 2023-10-25 Kategorija: Laisvalaikis
Ar mergaitėms – tik „mergaitiški” žaislai?
Asociatyvi nuotr.

Turbūt kiekvienas savo vaikystės neįsivaizduojame be žaislų. Žaisdami su žaislais vaikai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir mokosi naujų įgūdžių. Pavyzdžiui, mažiems vaikams naudingi yra dideli ir ryškūs žaislai, kurie prikausto jų dėmesį ir skatina juos paimti – taip mažyliai ugdo savo rankų-akių koordinaciją. Tuo tarpu vyresniems vaikams konstruktoriai ir dėlionės padeda mokytis susikaupti, kūrybiškai mąstyti ir spręsti problemas.

Tradiciškai žaislai yra skirstomi į dvi kategorijas – berniukų ir mergaičių. Prie to prisideda visuomenės ir kultūros normos, pavyzdžiui, istoriškai mergaitėms parduodamuose žaisluose pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į namų ūkio veiklą, o berniukams skirtuose žaisluose — į veiksmą ir nuotykius. Tačiau šis skirstymas yra paremtas lyčių stereotipais, o mergaitės nebūtinai turi žaisti tik su „mergaitiškais” žaislais.

Mergaitiški ir berniukiški žaislai

Tyrimai rodo, kad maži vaikai neskirsto žaislų pagal lytį – jie pasirenka tai, kas juos sudomina. Šis skirstymas atsiranda vaikui augant dėl visuomenės normų. Tiesa, skirtingų lyčių vaikai gali natūraliai rinktis žaislus, kurie priskirti mergaitiškas arba berniukiškams, pagal savo lytį.

Taip yra todėl, nes vaikai, ypač maži, mėgsta imituoti suaugusiuosius ir tėvus, kurie yra tos pačios lyties. Mergaitės imituoja mamas, o berniukai – tėčius. Taigi, nors ne visos mergaitės yra vienodos, dauguma jų domisi lėlėmis, makiažu, papuošalais ir kita. Dėl to įprastai žaislai mergaitėms yra susiję su namais ir grožiu, pavyzdžiui, lėlės su vaikiškais vežimėliais, virtuvės ir makiažo rinkiniai, lėlių drabužiai ir panašiai.

Kaip išrinkti tinkamą žaislą mergaitei?

Vis dėlto, tradiciniai „mergaitiški” žaislai ne visada yra tinkamas pasirinkimas. Kiekvienas vaikas yra individualus ir turi savo pomėgių, todėl nereikėtų jiems brukti lyčių stereotipų. Štai keli patarimai kaip išrinkti žaislą mergaitei:

  • Stebėkite, su kokiais žaislais ji žaidžia pirmiausiai, supraskite jos pomėgius ir interesus;
  • Leiskite mergaitei pačiai išsirinkti žaislą iš daugybės variantų;
  • Jei perkate dovaną, pirmiausiai pasidomėkite, ką ji mėgsta, vietoj to, kad įsigytumėte tradicinius mergaičių mėgstamus žaislus;
  • Taip pat atsižvelkite ir į amžių, nes kai kuriems žaislams jos gali būti per mažos arba per didelės.

Užs. nr. 2429.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video