Artėja Nacionalinis miškasodis: visuomenės poreikis ir dalyvių požiūris? (0)

Publikuota: 2024-04-10 Kategorija: Laisvalaikis
Artėja Nacionalinis miškasodis: visuomenės poreikis ir dalyvių požiūris?
Rokiškio Sirena nuotr. / Praėjusiais metais miško sodinimas vyko dviejose rajono vietose.

Lietuvos dainų šventei minint šimtmetį, Valstybinių miškų urėdija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras vienija jėgas: balandžio 20 d. šalies gyventojus kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“. Būtent taip vadinasi ir birželio pabaigoje-liepos pradžioje vyksianti Dainų šventė.

Trys vietos Rokiškyje

Balandžio 20 d., šeštadienį, 10 val., visos Lietuvos girininkijose vyks talka, kurios metu bus sodinami miškai. Pernai prie nacionalinio miškasodžio prisijungę rokiškėnai miškus sodino Obelių bei Šimonių girininkijose.

Šiais metais akcija „auga“ ir miškus sodinti planuojama jau trijose girininkijose: Pandėlio, Obelių ir Kamajų.

Vyžuonos miško kirtavietėje pernai pavasarį per kelias valandas talkininkai pasodino 2,6 ha miško: 5 tūkst. 900 pušaičių, 2 tūkst. 700 eglaičių ir 1 tūkst. 200 juodalksnių.

Šiais metais sodinukų skaičiai dar įspūdingesni.

Obelių girininkijoje bus apsodintas 2,7 ha plotas, kuriame augs: 4 tūkst. 500 ąžuolų, 1 tūkst. 350 eglių, 1 tūkst. 300 buko medžių ir 2 tūkst. 100 liepų.

Analogiško dydžio Kamajų girininkijoje esančiame plote bus pasodinta 10 tūkst. pušies ir 2 tūkst. 700 eglės sodinukų.

Pandėlio girininkijoje numatyta apželdinti 2,8 ha plotą, kuriame turi užaugti: 12 tūkst. pušų ir 1 tūkst. 200 beržų.

Dar neskuba padėti

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio padalinio vyriausiasis miškininkas Justas Vojega sakė, jog likus porai savaičių iki visuomeninės talkos, Rokiškio apylinkių miško sodintojai registruojasi vangiai.

„Registracija – paleista, bet iki pirmadienio mūsų rajone buvo vos kelios dešimtys žmonių. Žinoma, galima į miškasodį atvykti ir neužsiregistravus, bet tą padarę, žmonės palengvina darbą miškininkams: lengviau apskaičiuoti, kiek priemonių reikės turėti viename ar kitame sodinamame plote“, – aktyviau jungtis prie vieno didžiausių pavasarinių darbų kvietė Rokiškio miškininkas.

Pasak J. Vojegos, registracija naudinga ir tuo, kad užsiregistravusieji gauna tikslias koordinates, kurioje vietoje vyks miškasodis: „Kartais ne visi tiksliai žino kur reikia važiuoti, kur laukiami talkininkai, tad orientacija pagal koordinates tampa kur kas paprastesnė“.

Laukia Dainų šventės dalyvių

Miškininkas vylėsi, kad laiko dar yra ir miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ norės sudalyvauti, pavyzdžiui, chorai, kurie vasarą vyks į to paties pavadinimo Dainų šventę sostinėje.

„Gal atrankas praėję chorai norės ir čia padainuoti (juokiasi – aut. past.). Nereikia registruoti kiekvieno žmogaus atskirai. Tą padaryti gali vienas asmuo, tik turėtų nurodyti kiek kolegų atvyks su juo. Kitas dalykas – sakoma, kad vyras per gyvenimą turi užauginti sūnų, pastatyti namą ir pasodinti ąžuolą. Šiais metais ąžuolų sodinukų turime tikrai nemažai, tad pasodinti galima būtų ir ne vieną“, – juokėsi J. Vojega.

Yra ir neigiamų nuomonių...

Paklaustas ką mano apie neigiamai nusistačiusius žmones, kurie šią talką prilygina koliūkių laikams ir pyksta, kad vieni miškus be atvangos naikina, kiti – sodina, pašnekovas patikino, kad bet kokiu atveju – su talka ar be talkos – miškininkai tą darbą atlieka.

„Anksčiau juk taip ir būdavo. Bet atsirado iniciatyva pakviesti žmones prisidėti. Tikrai daug žmonių žiūri į tai teigiamai, dalyvauja. Žmonės, kurie į talką atvyksta pirmą kartą, grįžta ir kitais metais. Tai yra galimybė pamatyti, kaip viskas vyksta, pabendrauti, pabūti gamtoje ir susipažinti su miškininko profesija. Tai – daugiau švietėjiška akcija, ne siekis kažką išnaudoti“, – šyptelėjo pašnekovas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video