„Auksinio proto“ organizatoriai išprovokavo „gūglintojus“ (2)
Lapkričio 3-osios vakarą 185 šalies komandos sėdo žaisti „Auksinio proto“ 14-ojo sezono antrojo žaidimo internetu. Viena smagiausių atrakcijų buvo organizatorių staigmena, padėjusi „apsišviesti“ komandoms, kurios bando sukčiauti. Pagunda sukčiams lįsti į „gūglą visagalį“ buvo didelė: teisingas atsakymas, už kurį buvo žadami trys taškai. „Apsišvietusiems“ teliko graužti nagus. O iš trijų rajono komandų, žaidusių šį žadimą, geriausiai sekėsi „Perspektyviems“: jie surinko 91 tašką ir užėmė keturioliktąją vietą. Jiems ant kulnų mynusiems DVI koją pakišo paskutinysis turas, iš dvidešimtosios ekipą nubloškęs į 39-40 vietas, kurias ši komanda dalinasi su Kamajų „Keturakiais“.
Klausimas apie kūrinį įklampino sukčius
Žaidimų internetu Achilo kulnas, be abejo, buvo sukčiavimo problema. Jau pirmajame žaidime organizatoriai prisipažino, kad faktiškai nėra jokių būdų nustatyti, ar kurios iš ekipų atsakymų neieško interneto platybėse. Visgi antrajame žaidime pasikliauti tik garbės žodžiu organizatoriai neketino, todėl ėmė ir sukčiams pakišo jauką. Pirmojo turo bonus klausimas buvo skirtas laikraščiui „Sibiro lietuvių žinios“: apie tai, kokio kūrinio ištrauka buvo išspausdinta pirmajame jo numeryje.
Štai DVI komanda svarstė, kad jei laikraštį leido Sibiro lietuviai, esantys toli už Lietuvos, tai galbūt pirmajame numeryje galėjo būti išspausdinta Adomo Mickevičiaus poemos „Ponas Tadas“ ištrauka: „Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą, kaip reik tave branginti, tiktai tas pamato, kas jau tavęs neteko. Nūn tave vaizduoju, aš ilgesy grožiu sujaudintas tavuoju“. Tačiau „teisingas“ atsakymas pasirodė visai kitoks: Džeko Londono kūrinio „Baltoji iltis“ ištrauka. Tačiau komandos, kaip ir DVI, neteisingai atsakiusios į šį klausimą, netrukus prapliupo juokais. Mat sukčiams organizatoriai pakišo riebią kiaulę. Padirbėta buvo iš peties: organizatoriai netgi paketė Vikipedijos straipsnį apie minėtąjį laikraštį. Ir jame įrašė sakinį apie „Baltąją iltį“. Iš tiesų pirmajame laikraščio numeryje toks kūrinys nebuvo atspausdintas. Taigi, tie, kurie nesinaudojo „pagalbinėmis priemonėmis“, negalėjo patys sugalvoti tokio atsakymo. O jomis naudotis pagunda buvo didelė: klausimas įvertintas net trimis taškais. Ir tos komandos, kurios atsakymų blanke įrašė „teisingą“ atsakymą, akivaizdžiai parodė, kad jos nežaidė sąžiningai. Kiek tokių komandų buvo, organizatoriai diplomatiškai nutylėjo. Tačiau toks elgesys, be abejonės, neliko nepastebėtas.
Mūsų ekipos provokacijai nepasidavė. „Perspektyvūs“ ir „Keturakiai“ surinko po 16 taškų, DVI – 14.
Sublizgėjo „Perspektyvūsׅ“
Antrojo turo klausimų dauguma buvo skirta naujiesiems pasaulio stebuklams. Juos geriausiai pažino DVI, surinkusi 19 taškų, tašku mažiau gavo „Perspektyvūs“, o „Keturakiai“ uždirbo 14 taškų. Trečiasis turas buvo skirtas sąsajomis. Penkis pirmuosius klausimus: nuo srovės iki barščių, karo ir ginklų vienijo žodis „šaltas“, o likusius: nuo nykštuko, valgančio ledus, iki Vedose aprašytų skraidančių karietų – nosis. Geriausiai sąsajas išlukšteno „Perspektyvūs“, surinkę 21 tašką, DVI gavo 18, o „Keturakiai“ – 16 taškų.
Ketvirtasis turas buvo skirtas Sibirui. Šio krašto istoriją, geografiją bei kultūrą pažino DVI, kurie surinko 21 tašką ir atsilikimą nuo „Perspektyvių“ sumažino iki minimumo. Pastarieji uždirbo 18 taškų, „Keturakiai“ – surinko 16-ka. Penktasis turas, kuriame buvo muzikinė sąsaja, geriausiai sekėsi kamajiškiams, surinkusiems 20 taškų. „Perspektyvūs“ surinko 18-ka. O DVI teisingai atsakė į penkis klausimus ir turėjo uždirbti 10 taškų, tačiau jiems kažkodėl buvo įskaityti tik 8. Taigi, su 91 tašku „Pespektyvūs“ užėmė 14-ąją vietą. O surinkę po 80 taškų DVI ir „Keturakiai“ pasidalino 39-40 vietas.