Elektroninės muzikos chemiją „Alchemikai“ vėl skleis magiškame Ignotiškio dvare (0)

Publikuota: 2024-06-28 Kategorija: Laisvalaikis
Elektroninės muzikos chemiją „Alchemikai“ vėl skleis magiškame Ignotiškio dvare
Asmeninio archyvo nuotr. / Elektroninė muzika trečius metus iš eilės skambės Ignotiškio dvare.

Jau porą metų birželio mėnuo elektroninės muzikos mėgėjams yra ypatingas, nes Rokiškio „Alchemikai“ visus sukviečia į vasara, šiluma, muzika ir artumu alsuojantį „Alchemikų slėnio“ festivalį. Šiais metais, birželio 28-30 dienomis, dviejų dienų ir naktų muzikinės apeigos suplanuotos istorinio dvaro prerijose, šimtamečių medžių apsupty – Ignotiškio dvare.

Apie artėjantį renginį kalba patys „Alchemikai“.

– „Alchemikų“ meilė – elektroninė muzika, tačiau organizuodami savo renginius, visada turite temą. Ar šį kartą taip pat yra kviečiama tikslinė auditorija, gal yra kokia aiški tema?

 – „Alchemikų slėnis“ yra skirtas elektroninės muzikos mylėtojams, smalsuoliams ir entuziastams. Muzika – nišinė, atspindinti mūsų veiklą. Gal nuskambės kiek savanaudiškai, bet į festivalį kviečiam tuos atlikėjus, kuriuos mėgstam patys (juokiasi – aut, past.), tad ir atvykstančių tikimės tų, kuriems ši kultūra nėra svetima. Prie muzikinio pulto sutiksime: Art Cue live; Atgaiva; Cyber; Deserted island live; Moteris; Pakas; Positiver; R.C.G. live; Ritmoganda Dj set; Ritmoganda live; Une; Vhs Library; Žemyna... O festivalio tema yra paprasta: muzikinės apeigos šimtamečių medžių apsupty, istorinio dvaro prerijose, tad lininiai marškiniai čia puikiai „įsipaišys“ (šypteli – aut. past.). Elektroninės muzikos varpais skambiname tik istoriškai reikšmingose erdvėse, todėl Ignotiškio dvaras puikiai atspindi mūsų veiklos kryptį.

– O ką šiuo renginiu norite parodyti? Kokia, apskritai yra renginio esmė – trankus laisvalaikio praleidimas?

– Esmė – pats procesas. O jeigu rimčiau, esminis momentas – „Alchemikų slėnis“ yra Rokiškio naktinės kultūros veidas. Miestui įdiegėme naują subkultūrą, esam jos vėliavnešiai, tad norime, kad ilgainiui Rokiškis taptų patraukliausiu regionu, kuriame – ne tik miškai, didingi dvarai ir ežerai, bet ir kūrybingi bei pasauliui atviri žmonės. Siekiame atkreipti įdomių žmonių dėmesį į mūsų kraštą, todėl viską kuriame būtent čia – namuose. Kokybe nenusileidžiame didiesiems organizatoriams, elektroninės muzikos stebuklus kuriantiems sostinėje ar kituose regionuose. Jaučiame tame prasmę.

– Jau paminėjote, kad „elektroninės muzikos varpais skambinate tik istoriškai reikšmingose erdvėse“. Visgi, kodėl pasirinktas būtent Ignotiškio dvaras?

– Jau trečius metus Ignotiškio dvare jaučiamės kaip namuose. O ir pati lokacija savy mena daug istorijos – mūsų krašto kultūrinis paveldas, atitinkantis mūsų vertybes. O nuostabi gamta ir didžiuliai plotai renginiui suteikia dar daugiau žavesio. Mūsų tikslas – 200 žmonių. Tai yra saugi riba jaukumui užtikrinti.

– „Alchemikų slėnis“ – ne vienadienė fiesta. Ar sugūžėjusiems 200 asmenų užteks nakvynės vietų?

– Nakvynės kambariai dvare jau išparduoti. Likusius svečius saugiai įkurdinsim pievoje, kitaip tariant, suteiksime palankią terpę „įsižeminti“ (juokiasi – aut. past.). Kaip ir kiekvienais metais, festivalį saugos apsauga, užtikrins mūsų visų saugumą.

– Suprantu, kad bus daug muzikos ir šviesų. Bet gal dar kokios nors kitos veiklos laukia festivalio lankytojų?  

– Gausus būrys elektroninės muzikos atlikėjų, performerių ir selektorių. Vieni gros sintezatoriais, kiti suks plokšteles, o treti demonstruos meistriškumą skaitmeniniais grotuvais. Trumpai tariant – įvairių muzikinių žanrų pinklės, tad dėmesio centre, vienareikšmiškai, bus muzika. Paraleliai turėsime meninių instaliacijų, „5am“ podkastą su Mariumi Lucka, žaidimų zoną. Rūpinamės ir kitu svarbiu festivalio atributu – maistu: turėsime skanų ir sotų grilio furgonėlį, įvairiaspalvį barą ir daug kitų festivalinių detalių, užpildysiančių paskutinįjį birželio savaitgalį. Daug širdies dedam į šį produktą, o visus kviečiame būti viso to dalimi ir prisidėti savo buvimu.

– Ar darėte patys sau apžvalgas pirmųjų dvejų „Alchemikų slėnio“ metų? Kokius lūkesčius renginys išpildė ir kokių gal šiek tiek nepateisino?

– Pirmaisiais metais viskas buvo nauja ir šviežia, antraisiais Ingotiškio dvare buvom beveik savi, o šiemet – jau kaip namie. Patys sau įpareigojam augti turėdami atspirtį istorijoje. Daug išmokom ir patyrėm, o visos tos pamokos atsispindės šiemet. Ateikit ir įvertinkit patys,  kaip mums sekasi (o gal ir nesiseka) judėti pirmyn (šypteli – aut. past.). Esame kritiški patys sau ir galim pasakyti, kad pirmieji metai pranoko lūkesčius, nes jų neturėjom (juokiasi – aut. past.). Antrais šio bei to trūko, o šiemet darom viską savo jėgoms, kad pavyktų. Geras ir saugus laikas – prioritetas.

– Atskleiskite tada nors keletą išmoktų pamokų: kas šiais metais bus kitaip, nei pirmus porą kartų?

– Pergrupavom sceną: šiemet šoksim ten, kur ir turime šokti – slėnio papėdėje. Visi kiti skirtumai atsispindės techniškai ir kūrybiškai, o muzikinės programos kūrėjus jau matėte – ja džiaugiamės ir didžiuojamės.

– Ar turite draugų, rėmėjų šiam dideliam renginiui?

–  Taip. Bendradarbiaujame su LRT, draugaujame su Jauna Banga, „Henrietos kavinuke“, Rokiškio Kultūros Centru, Rokiškio „Karvutėmis“, Intelektualiais Kompiuteriais, Ore.lt, We Love Lithuania, Austėjos Kriaučiūnaitės bičių ūkiu ir kitais palaikytojais.

– O kiek kainuoja surengti tokį festivalį?

– Kainuoja... Glėbį kalorijų, žiupsnį panikos, puokštę džiaugsmo, saują nežinomybės ir kalną laiko bei pastangų (šypteli – aut. past.). Renginys Ignotiškio dvare turi nuorodą: https://www.facebook.com/events/1462313871043540

Bilietus įsigyti galite čia: https://tinyurl.com/mseyf3r5

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video