Kaip apsirengti lauke dirbant žiemą? (0)
Nors pastaraisiais metais galėjome mėgautis pakankamai šiltomis žiemomis, šiemet ir vėl turėjome progą prisiminti, ką reiškia stingdantis šaltis. Tuomet labiausiai norisi laiką leisti namuose, tačiau jei vienokius ar kitokius darbus tenka atlikti lauke, turime kur kas geriau pagalvoti, kokią aprangą pasirinkti. Tai padarysite atsižvelgę į žemiau pateiktus patarimus.
Pasitelkite drabužių sluoksniavimą
Tai – kone svarbiausia taisyklė, padėsianti šiltai jaustis bet kokiomis sąlygomis. Svarbu įsidėmėti, kad kiekvienam sluoksniui yra keliami specifiniai reikalavimai. Apatinis drabužių sluoksnis odą turėtų išlaikyti kaip įmanoma sausesnę, todėl rekomenduojama rinktis kuo geriau kvėpuojančius audinius. Tam tinka tiek sintetiniai audiniai, tiek ir, pavyzdžiui, merino vilna.
Vidurinio, izoliacinio sluoksnio paskirtis – palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir išsaugoti šilumą. Jam galite rinktis džemperius, marškinius ir kitus panašius rūbus. Savaime suprantama, jog visi drabužiai turėtų būti pritaikyti būtent darbui – juk net ir motociklininkams reikalinga specifinė moto apranga, tad ką jau kalbėti apie darbą atšiauresnėmis sąlygomis.
Galiausiai beliks pasirūpinti viršutiniu rūbų sluoksniu, kuris turėtų saugoti nuo lietaus, vėjo, sniego ar bet kokių kitų stichijų. Šiuo atveju geriausiai tiks kuo storesni drabužių audiniai, tačiau nepamirškite įsitikinti, ar galėsite su jais patogiai judėti – taip neprarasite efektyvumo ir darbus galėsite atlikti greičiau.
Skirkite pakankamai dėmesio pirštinių pasirinkimui
Šiltos rankos dažniausiai daro didelę įtaką bendram komfortui, tad pirštinių pasirinkimas yra ne mažiau svarbus nei pagrindinė Jūsų apranga. Kuo jos bus šiltesnės – tuo geriau, tačiau lygiai taip pat reikėtų atsižvelgti ir į būsimų darbų pobūdį. Pavyzdžiui, nuo mechaninių pažeidimų puikiai saugos aplietos pirštinės, o jeigu tenka dirbti statybose, automobilių ar metalo pramonėje, pravartu pagalvoti apie odinius modelius.
Pasirūpinkite kokybiška ir šilta avalyne
Šiuo atveju ir vėlgi reikėtų pasirinkti ne tik specifiniams darbams pritaikytą, bet ir kokybišką pašiltinimą turinčią avalynę – tarp darbo batų nesunku atrasti tokių variantų. Ištverti šalčius padės ir kojinių sluoksniavimas: pirmasis jų sluoksnis turėtų išgarinti drėgmę, o antrasis – palaikyti šilumą. Jei rinksitės vilnones ar kitas šiltesnes kojines, daugiau dėmesio skirkite ir avalynės dydžio pasirinkimui: kojų pirštai bate turi laisvai judėti.
Apsaugokite kaklą
Savaime suprantama, kad šaltuoju sezonu lauke nepavyks išsiversti ir be šiltos, tinkamo dydžio kepurės, tačiau ne mažiau svarbu pasirūpinti ir kaklo šiluma. Šiuo atveju gelbsti aukštesnę apykaklę turinčios striukės, bet dėl papildomos apsaugos, atsižvelgiant į konkrečią situaciją, vertėtų įsigyti ir pošalmį ar movą – papildomas sluoksnis šiuo atveju tikrai bus naudingas.
Pasirūpinkite savo oda
Pasitaiko situacijų, kuomet dėl vienos ar kitos priežasties tam tikri odos plotai lieka atviri. Tam, kad jų nenušaltumėte, svarbu naudoti kuo riebesnės tekstūros, efektyviai nuo šalčio saugantį kremą. Tokių produktų prekyboje tikrai nestinga, tad pakankamai lengvai surasite tinkamą variantą – svarbiausia nepamiršti juo pasitepti.
Pakoreguokite darbo įpročius
Nuo šalčio apsisaugoti padės ne tik kokybiška darbo apranga, bet ir atitinkami Jūsų įpročiai. Pirmiausia darbo metu turėtumėte stengtis daugiau judėti: jeigu atliekamos užduotys yra pakankamai ramios, papildomai galite pašokinėti, prasitempti ar tiesiog pažingsniuoti. Taip pat per pertraukėles reikėtų gerti kuo daugiau šiltų gėrimų, ir, jei leidžia aplinkybės, per pietus suvalgyti šilto maisto. Tai taip pat padės palaikyti bendrą kūno šilumą.
Įsidėmėję visus šiuos patarimus, išsirinksite tokius darbo rūbus, kurie patogiai ir šiltai visas užduotis leis atlikti bet kokiu oru. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/darbo-apranga/darbo-drabuziai.
Užs. nr. 1253.