Kaip pasiruošti pavasariniam sodo tvarkymui? (0)

Publikuota: 2022-04-19 Kategorija: Laisvalaikis
Kaip pasiruošti pavasariniam sodo tvarkymui?
Asmeninio albumo nuotr. / Kaip pasiruošti pavasariniam sodo tvarkymui?

Kai pajaučiame pirmuosius saulės spindulius, šildančius veidus, tai ženklas, kad sparčiai artėja pavasaris, o kartu su juo gyvybei pabus supanti gamta. Pirmuosius pavasario ženklus galima išvysti daugelyje sodų, todėl pats laikas šiltai apsirengti ir paruošti sodą pavasario ir vasaros sezonui.

Nors gali atrodyti, kad iki tikrų darbų sode dar liko šiek tiek laiko, ankstyvuoju pavasario laikotarpiu atlikti darbai turės didžiulę įtaką sodo išvaizdai sezono metu. Reikėtų prisiminti, kad nuostabus sodas – tai ne tik augalų sodinimas ir priežiūra, bet ir didesni darbai, tokie, kaip sodo genėjimas.

Vasario pabaiga ir kovas – ne tik puikus metas vaismedžiams ir vaiskrūmiams, bet ir pavasariniam dekoratyvinių augalų genėjimui.  Šie darbai būtini, tačiau kartu su jais kyla klausimas: kur padėti visas nugenėtas šakas?

Pirmiausia išsiaiškinkime, ko reikėtų nedaryti su nugenėtomis šakomis.

Draudžiama tiesiog išnešti šakas į artimiausią šiukšlių konteinerį. Komunalinės paslaugos neprivalo jų išvežti. Šakos laikomos stambiomis atliekomis, jas galima mesti tik į specialias atliekų dėžes.

Be to, kai kurie nupjautas šakas nuveža į artimiausią mišką, manydami, kad čia nieko blogo, nes organinė medžiaga nėra plastikas. Tiesą sakant, nupjautos šakos yra kietos buitinės atliekos, šiukšlės. O už jų išvežimą į mišką gresia nemažos baudos.

Kur dėti nupjautas šakas?

Nupjautų šakų perdirbimui, yra tinkamas sodo smulkintuvas. Jo pagalba labai greitai šakas paversit  pjuvenomis ir drožlėmis, kurias galėsite panaudoti:

  • Lysvių ir gėlynų mulčiavimui;
  • Daugiamečių sodinukų šildymui žiemai;
  • Įpylę į komposto krūvą, gausite organines trąšas.

Šakų smulkintuvai kaina negąsdina. Ji priklauso nuo to, kokį elektrinį ar benzininį jį išsirinksite.

Smulkintuvo pasirinkimo kriterijai:

  • Galia – tai rodiklis lemiantis įrankio veikimą, jo tarnavimo laiką. Renkantis reikia atsižvelgti į galią, kad būtų galima atlikti darbus ir tuo pačiu neapkrauti tinklo, jei išsirinktumėte elektrinį smulkintuvą.
  • Kitas dalykas, kurį reikia aiškiai suprasti, yra darbo apimtis, kitaip tariant, augalų likučių kiekis, kurį reikia susmulkinti.
  • Atsižvelkite į šakų dydį, tas pats sodo smulkintuvas vienodai nesusmulkins gyvatvorių ir storų medžių šakų.

Nėra technologijos, kuri efektyvumu galėtų konkuruoti su sodo smulkintuvu. Jis be problemų susitvarkys su žole, šakomis ir kitomis medžio atraižomis, kurios užgriozdina jūsų kiemą.

 Užs. Nr. 1721

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video