„Kultūros vingių“ apdovanojimai nuvingiavo į laureatų rankas (foto) (0)
Prieš penkerius metus pirmą kartą įteikti „Kultūros vingių“ apdovanojimai netruko virsti tradicija: Rokiškio rajono tarybai „palaiminus“, vienkartinis projektas tapo dar vienu gražiu krašto renginiu, pagerbiančiu meninį, kultūrinį Rokiškio identitetą formuojančius žmones. Sekmadienio popietę, įsipynę į XXV-ojo Tarptautinį vargonų muzikos festivalio programą, „Kultūros vingiai“ nuvingiavo į 2024-ųjų metų laureatų rankas.
Padėkos Dievui ir artimiesiems
Padėkos raštų ir stiklo statulėlių įteikimo ceremonija šiemet organizuota Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Sakralinėje aplinkoje, lydint Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ balsams, ceremonija tapo itin iškilminga. Jos metu už indėlį į Rokiškio kultūrą įvertinti 9-i Rokiškio krašto piliečiai, kurių pavardes rajono savivaldybė paviešino jau rugsėjo pradžioje.
Iškilmėse nedalyvavo tik viena, „Poezijos“ vingiu apdovanota Gražina Degutytė-Pitrėnienė, kuriai apdovanojimą perduos renginio organizatoriai.
Įvertinimus atsiėmę laureatai buvo kuklūs, o ir jų padėkų žodžiai truko vos po minutę. Tačiau buvo itin nuoširdūs.
Tik vienas, nominaciją „Dailė“ atsiėmęs Rokiškio jaunimo centro pedagogas, tapytojas Raimondas Gailiūnas išlaikė jam būdingą rimtą, solidaus ir nedaugžodžiaujančio menininko įvaizdį – „ačiū“ už įvertinimą tarė akimis...
Nominacijos „Liaudies menas“ atstovas Vytautas Dagys į ceremoniją neatvyko. Išskirtine Peterburgo armonika grojantis muzikantas, dar – puikus siuvėjas, atsiimti apdovanojimo delegavo savo anūkę, kuri sunkiai tramdė jaudulį: „Senelis bus tikrai labai laimingas, kai perduosiu jam šį apdovanojimą. Prisimenu jo žodžius, kuriuos sakė, kai paskutinį kartą buvom susitikę: „Reikia mėgautis gyvenimu ir tuo, ką darai“. Ir galiu pasakyti, kad jis nuoširdžiai mėgavosi tuo, ką darė“.
Nominaciją „Amatai“ atsiėmusi tautinio paveldo puoselėtoja, vilnos velėja Alė Deksnienė pusė jai įteikto „Kultūros vingio“ dedikavo vyrui Kęstučiui Deksniui, kuris visada yra šalia ir palaiko žmonos idėjas, darbus, skatina nesustoti. Padėkos žodžiai iš tautodailininkės lūpų skambėjo dukroms ir artimiesiems, žmonėms, mėgstantiems jos puoselėjamą meną ir ypatingas ačiū – Rokiškio kultūros cento kolektyvui „Gastauta“.
Už indėlį į Rokiškio kultūrą „Šokio“ vingiu buvo apdovanota Rokiškio Rudalfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus pedagogė Ieva Lapelytė. Prie įvairių miesto renginių organizavo prisidedanti šokėja dėkojo tiems žmonėms, kurie leidžia kurti ir atsiskleisti prisidedant prie įvairių projektų.
„Muziejininkystė ir pilietinės iniciatyvos“ vingis nuvingiavo Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose vedėjui Valiui Kazlauskui. Įvertinimą gavęs istorikas dėkojo ne tik už įvertinimą, bet ir už tai, kad savo požiūriu Rokiškio krašto žmonės jį formavo, kaip asmenybę.
Visada šmaikšti ir smagiai nusiteikusi Bajorų teatro „ČIZ“ režisierė Nijolė Čirūnienė, atsiimdama „Teatro“ vingį buvo kaip niekad rimta ir santūri. Ne vieną įvertinimą, apdovanojimą turinti moteris dėkojo Dievui ir ją supantiems žmonėms.
Kultūros vingis „Dalykinė parama kultūros projektams“ buvo įteiktas kamajiškei Sigitai Gasiūnienei-Bracienei, kuri puoselėja nedidelį Kamajų miestelį ir kurios dėka sužinoti apie Kamajus gali visa Lietuva. Savo padėkos žodžius laureatė taip pat skyrė Dievui ir žmonėms, esantiems kartu: „Be komandos, tu esi tik vienas žmogus“.
Už išskirtinę meilę muzikai nominacija „Muzika“ atiteko Vilijai Radvilei. Dainų autorė džiaugėsi galinti savo kūryba dalintis su žmonėmis ir dėkojo Kūrėjui už jai suteiktą drąsą eiti šiuo keliu.