Kviečia pavasarį: garsios floristikos dizainerės botaninė instaliacija papuošė biblioteką (0)

Publikuota: 2024-02-29 Kategorija: Laisvalaikis
Kviečia pavasarį: garsios floristikos dizainerės botaninė instaliacija papuošė biblioteką
J. Keliuočio viešosios bibliotekos nuotr. / Meninės/floristinės instaliacijos kūrime dalyvavo ir galybė padėjėjų.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje jau kvepia pavasariu. Nors, gal teisingiau būtų sakyti, kad kvepia pavasariu-vasara-rudeniu... Čia, iš rokiškėnų suneštų džiovintų gėlių, smilgų, žolelių, medžio šakų garsi iš Obelių kilusi, bet Edinburge (Škotija) dabar gyvenanti floristikos dizainerė Raminta Kundelytė Mackenzie kuria instaliaciją „Subjektyvi metamorfozė“.

Atvyko specialiai iš užsienio

J. Keliuočio viešosios bibliotekos parodų kuratorė Agnė Aržuolaitė džiaugėsi, kad užsienyje gyvenanti kraštietė, profesionali floristė sutiko bendradarbiauti ir įgyvendinti idėją Rokiškyje – sukurti instaliaciją būtent bibliotekoje: „Floristinės kompozicijos yra jos „arkliukas“. Autorė iš džiovintų gėlių sukūrė meninę/botaninę instaliaciją, įkvėptą Sigito Parulskio poezijos knygos „Mirusiųjų“ bei kitų autorių eilių. Džiaugiamės, jog parodos autorei pavyko gėlėmis, kaip įrankiu, sukurti subjektyvias alegorijas meniniuose kūriniuose, kuriuos parodos lankytojai gali tyrinėti, per simbolius atrasti įvairias prasmes ir autorės interpretacijas.

R. Kundelytės Mackenzie kompozicijos dažnai papildo ir papuošia meno galerijose veikiančias įvairias parodas“.

Obelietė yra laimėjusi ne vieną tarptautinį titulą, kaip floristikos profesionalė. Vienas „šviežiausių“ laimėjimų – praėjusią vasarą Edinburgo botanikos sode vykusiame floristikos renginyje Voyaga, kartu su drauge obeliete Ernesta Pivoriūniene, užimta antroji vieta. Tąkart kūrybingosios draugės kūrė skulptūrą iš šviežių gėlių.

Ieškos savo žiedo

Ir nors pavasaris – atgimimo ir atsinaujinimo metas, floristės kompozicijose – daugybė rokiškėnų suneštų džiovintų gėlių žiedų.

„Į kūrybinį procesą biblioteka įsitraukė anksčiau. Autorė atvyko tik šios savaitės pradžioje. Nepaisant to, mes daug bendravome: aptarėme, ką galime pasiūlyti iš mūsų turimo inventoriaus, dalį parodos detalių menininkė atsivežė pati. Sutarėm, kad pabandysim surinkti ir kiek įmanoma daugiau džiovintų gėlių. Į mūsų kvietimą-prašymą atsiliepė labai daug geranoriškų žmonių, kurie glėbiais nešė tuos džiovintus žiedus. Ir pati menininkė labai nustebo, kad tiek surinkom. Meninei-floristinei instaliacijai, tradiciškai, pasirinkome trečiajame bibliotekos aukšte esančią kūrybinę-industrinę palėpę. Ši vieta kaip magnetas traukia menininkus: net jei aprodai kitus bibliotekos plotus, jie linkę savo darbams rinktis šią vietą. Aišku, jei tai – ne paveikslai ir nėra reikalingas taškinis apšvietimas“, – sakė A. Aržuolaitė. 

Pasiteiravus, kodėl pavasario metui buvo pasirinkta tokia, gan slogi mirties tema, pašnekovė tikino, kad mirties tematika nėra atsitiktinė: gyvenime ji – neišvengiama ir nepriklauso nuo metų laiko.

Meninės/botaninės instaliacijos parodą bus galima pamatyti jau nuo šio šeštadienio (kovo 2 d.), o veiks ji iki gegužės 6 d.

Kviesdama apžiūrėti parodą A. Aržuolaitė šyptelėjo, kad kiekvienas lankytojas galės pasižvalgyti, o gėlių atnešę rokiškėnai gal ras ir savo dovanotą gėlės žiedą.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video