Viskas apie aukštakulnius! (0)

Publikuota: 2021-11-17 Kategorija: Laisvalaikis
Viskas apie aukštakulnius!
Asociatyvi nuotr.

Viskas, ko nežinojote, kad norite žinoti apie aukštakulnius: Platformos, kulniukai ir aukštakulniai. 

Šis straipsnis skirtas visoms moterims, kurios neįsivaizduoja, kas yra kačiuko formos kulniukas! Jis taip pat skirtas toms moterims, kurios slapta domėjosi, kuo skiriasi platforminiai bateliai nuo aukštakulnių. Jei jūsų žinios apie madingiausius pėdų stilius yra šiek tiek miglotos, skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką kada nors norėjote sužinoti apie moteriškus aukštakulnius, pradėdami, žinoma, nuo apibrėžimo: aukštakulniai - tai bateliai, kurių pėdos kulnas yra aukštesnis už pirštą. 

Aukštakulnių istorija: Nuo sumanymo iki šiuolaikinių aukštakulnių: istorija: aukštakulnių istorija.

Įdomu tai, kad klasikiniai moteriški batai, vadinami aukštakulniais, atsirado ne dėl grožio ir mados, o dėl purvo ir nešvaros. Senovės Egipte mėsininkai nešiojo aukštakulnius, kad jų kojos būtų pakeltos virš ant žemės esančio kraujo, o Europoje viduramžiais buvo dėvimi aukštakulniai (aukšti mediniai padai), kad žmonės galėtų vaikščioti virš bjaurių miesto gatvių, kuriose buvo šlapimo ir išmatų. 

XV-XVII a. visoje Europoje išpopuliarėjo kulniukai, vadinami chopines. Šių kulniukų aukštis galėjo viršyti 30 colių, todėl kartais moterims tekdavo vaikščioti su lazdomis ir tarnais! Kai kurie teigia, kad kulniukus išrado vyrai, norėdami išlaikyti moteris nejudrias ir paklusnias. Tačiau 1533 m. Prancūzijos karalienė Kotryna Mediči užsakė avalynės meistrui sukurti jai batų porą, nepanašią į šiuolaikines platformines basutes. Taip prasidėjo madinga avalynė, šiandien vadinama aukštakulniais. 

Vakarėlis su platforminiais aukštakulniais 

Ir vėl tie varginantys žodžiai! Platformos ir aukštakulniai. Koks skirtumas? Pirmiausia išskirkime platformą. Platforminiai aukštakulniai - tai kulniukai storu padu. Moteriški platforminiai aukštakulniai dažnai laikomi patogesniais nei bendrieji aukštakulniai, nes pakeltas padas sumažina pėdos kampą, kai ji sėdi bate, todėl sumažėja krūvis, tenkantis pirštams ir blauzdoms. 

O kaip dėl kulniukų? 

Kai kurie platforminiai aukštakulniai turi smailianosius kulnus, o pleištiniai - ne. Moteriškų batelių su kulnu apibrėžimas - tai bateliai, kurių aukštas kulnas užima visą erdvę po pėdos skliautu ir kulnu. Kai kurie pleištiniai bateliai turi ir platformą po padu, todėl galimi ir bateliai, turintys ir pleištą, ir platformą! Pleištai yra universalūs bateliai, kuriuos galima lengvai apsiauti arba pasipuošti. Pavyzdžiui, "BCBG Airone" atviri bateliai su 3,25 colio pleištu, storu, reguliuojamu dirželiu ant kulkšnies ir T formos dirželiu. Šį madingą batelį karštą vasaros dieną avėkite su šortais ir tunika, kad atrodytumėte neįpareigojančiai, arba avėkite su miela vasarine suknele, kad atrodytumėte klasiškiau ir puošniau. 

Ištraukite batelius, kad atrodytumėte elegantiškai ir tradiciškai 

Kiekvienos moters spintoje būtina turėti universalių juodų batelių porą, tačiau kas tiksliai yra moteriški bateliai su siurbliu? Nors jie gali skirtis stilistinėmis detalėmis, dažniausiai bateliai yra apibrėžiami kaip batai uždaru kulnu be sagčių ar raištelių, bet su smailianosiu kulnu. Modernaus stiliaus basutės moterims populiarios nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio, tačiau, kaip ir visi batų stiliai, laikui bėgant tendencijos gali keistis. Pavyzdžiui, Fergie's Marvel pompa. Fergie's Marvel siurblys su tekstūruota slyvų spalvos oda ir seksualiais ašarų formos iškirpimais šonuose bei viliojančiu 4,5 colio kulnu sujungia klasikinį smailianosių ir moteriškų siurblių batų stilių su šiek tiek modernaus stiliaus ir sukuria stilingą, seksualią avalynę. 

Aukštakulniai nuo platformų iki kulniukų ir siurblių, oho! 

Nors moteriški aukštakulniai batai atsirado iš būtinybės vaikščioti aukštai virš pernelyg purvinų gatvių, šiandien bent vieną aukštakulnių porą galima rasti kiekvienos moters spintoje. Dėl jų populiarumo ir skirtingų stilių svarbu žinoti, kuo skiriasi daugybė aukštakulnių tipų, kad būtumėte gerai pasiruošę išsirinkti sau tinkamus batelius!

 

Užs. nr. 1542.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video