ES šalių nuolatiniai atstovai sutarė dėl sankcijų Baltarusijos oro bendrovėms (0)

Publikuota: 2021-06-04 Kategorija: Politika
ES šalių nuolatiniai atstovai sutarė dėl sankcijų Baltarusijos oro bendrovėms
Rokiškio Sirena nuotr. / Lėktuvas

 Europos Sąjungos valstybių Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER) penktadienį sutarė dėl sankcijų Baltarusijai už priverstinį bendrovės „Ryanair“ keleivinio lainerio nutupdymą Minske, praneša Vakarų žiniasklaida, remdamasi diplomatiniais šaltiniais. 

Pagal COREPER patvirtintą planą, sankcijos bus įvestos Baltarusijos nacionalinei oro vežėjai „Belavia“ ir kitoms šalies oro bendrovėms. Jų lėktuvams bus uždrausta kirsti ES oro erdvę ir leistis Bendrijos šalių oro uostuose. ES šalių nacionalinėms oro vežėjoms negalima rengti skrydžių į Baltarusiją.

Dabar ES turi užbaigti šių priemonių patvirtinimo raštu procesą. Prognozuojama, kad tai bus padaryta greitai, nes greičiausiai nebus pareikšta prieštaravimų pasiūlytam priemonių paketui.   

Sprendimas turi įsigalioti šeštadienį 1 val. Lietuvos laiku.  

Anksčiau naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad ES diplomatai penktadienį turėtų patvirtinti draudimą baltarusių oro vežėjams naudotis ES oro erdve. Šaltiniai sakė, kad jei šioms priemonėms bus pritarta, jos gali įsigalioti jau naktį iš penktadienio į šeštadienį. 

Be to, ateinančią savaitę ES ketina svarstyti tolesnes sankcijas Baltarusijai, kurių taikiniu gali tapti ministrai, taip pat Baltarusijos karinių oro pajėgų vadovybės atstovai. Sankcijos taip pat gali būti įvestos vienai organizacija, tačiau kokiai konkrečiai – nepatikslinama.  

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka gegužės 23 dieną įsakė pasiųsti naikintuvą perimti iš Atėnų į Vilnių skridusio oro bendrovės „Ryanair“ lėktuvo, kuriuo skrido opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius bei jo draugė, Vilniuje studijuojanti Rusijos pilietė Sofija Sapega. Orlaiviui nutūpus Minske, jie abu buvo sulaikyti.

Dėl priverstinio lainerio nutupdymo Europos Sąjungos valstybės uždarė savo oro erdvę Baltarusijos orlaiviams ir paragino oro bendroves neberengti skrydžių virš šalies teritorijos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video