Europa imasi žingsnių stabdyti keliones iš Pietų Afrikos dėl naujos COVID-19 atmainos (2)

Publikuota: 2021-11-26 Kategorija: Politika
Europa imasi žingsnių stabdyti keliones iš Pietų Afrikos dėl naujos COVID-19 atmainos
Rokiškio Sirena nuotr. / Žemėlapiai

Vokietija ir Italija penktadienį pasekė Jungtinės Karalystės pavyzdžiu ir uždraudė daugumą kelionių iš Pietų Afrikos, vyriausybėms stengiantis užkirsti kelią plisti naujai COVID-19 atmainai, turinčiai daug mutacijų.

Augantį nerimą atspindi ir Europos Sąjungos paskelbtas pasiūlymas uždrausti keliones iš pietinių Afrikos valstybių.

Europos Komisija, „glaudžiai koordinuodama veiksmus su valstybėmis narėmis, siūlys aktyvuoti apsaugos mechanizmą ir sustabdyti skrydžius iš Afrikos pietinio regiono dėl susirūpinimą keliančios atmainos B.1.1.529“, penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ES vykdomosios valdžios institucijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

Vokietijos įvedami nauji kelionių suvaržymai, įsigaliosiantys nuo penktadienio vakaro, paveiks Pietų Afriką ir, „tikriausiai, kaimynines šalis“, sakė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas (Jensas Španas).

Jis nurodė, kad atvykti iš ten bus leidžiama tik Vokietijos piliečiams. Atvykę jie turės karantinuotis 14 dienų, net jei yra pasiskiepiję nuo koronaviruso.

„Paskutinis dalykas, kurio mums dabar reikia, yra nauja atmaina, sukelianti dar daugiau problemų“, – sakė J. Spahnas, Vokietijai grumiantis su itin smarkia ketvirtąja pandemijos banga.

Italijos vyriausybė penktadienį paskelbė, kad nebeįsileis asmenų, kurie per dvi pastarąsias savaites lankėsi Pietų Afrikoje, Lesote, Botsvanoje, Zimbabvėje, Mozambike, Namibijoje ar Esvatinyje.

Sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza (Robertas Speranca) sakė, kad mokslininkai tiria naują atmainą B.1.1.529, „o kol kas mes laikysimės maksimalaus atsargumo“.

Jungtinė Karalystė pranešė, kad nuo penktadienio 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku stabdomi visi skrydžiai iš Pietų Afrikos, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

Pietų Afrika griežtai pasmerkė šį Britanijos sprendimą.

„Pietų Afrika gerbia visų valstybių teisę imtis būtinų atsargumo priemonių savo piliečiams apsaugoti, tačiau JK sprendimas laikinai uždrausti pietų afrikiečiams atvykti į JK atrodo skubotas, turint galvoje, kad net Pasaulio sveikatos organizacija dar nepaskelbė rekomendacijų dėl tolesnių žingsnių“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija išplatintame pareiškime.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video