M. Petkevičiaus ir komandos moto: daryk didelius darbus, kol jie maži (0)

Publikuota: 2022-12-09 Kategorija: Politika
M. Petkevičiaus ir komandos moto: daryk didelius darbus, kol jie maži
Organizatorių nuotr. / M.Petkevičius

Už kiekvieno stipraus ir ryškaus lyderio visuomet stovi tokia pat stipri, veikli, iniciatyvi, atsakinga komanda. Gebanti diskutuoti, tartis, ieškoti įvairiausių būdų bendriems sprendimams pasiekti. Kandidatas į Rokiškio rajono merus Mindaugas Petkevičius didžiuojasi puikia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Rokiškio skyriaus komanda. Jis mano, kad būtent komandiškumas yra raktas įvairiausioms rajono problemoms ir iššūkiams spręsti. Todėl labai svarbu, kad šalia būtų tinkami žmonės, galintys ne tik pasidžiaugti, palaikyti, bet ir nebijantys išsakyti savo nuomonę, prieštarauti. M. Petkevičius pabrėžia: visuomenei nereikia komandų aklų vykdytojų, reikia kūrėjų, kuriuos lyderis motyvuoja burtis ir bendromis jėgomis siekti bendro tikslo.

Petkevičiaus lyderystės samprata

Žodis „lyderis“ pastaruoju metu labai populiarus, ir, reikia pripažinti, netgi šiek tiek devalvuotas: dažnai jis tampa žodžio „vadovas“ sinonimu. Tačiau M. Petkevičiaus manymu, ši nuostata ne visai teisinga. „Lyderis yra ne tas, kuris deleguoja darbus ir laukia aklo jo skirtų užduočių įgyvendinimo. Lyderis – jokiu būdu ne autoritaras. Tikras lyderis yra tas, kuris mato žmonėse jų talentus, gebėjimus, motyvuoja juos atskeisti, skatina veikti, patiki atsakomybę“, – požiūrį į vadovavimą dėstė pašnekovas.

Tam, kad pamatytum žmogų kaip asmenybę, ne kaip priemonę savo tikslams pasiekti, įžvelgtum jo talentus, jo galimybes, pasak M. Petkevičiaus, reikia pirmiausia skirti dėmesio pažinti ir išklausyti žmogų. „Jei aš tyliu, tai nereiškia, kad man neįdomu“, – sako jis. Ir pabrėžia: gebėjimas įsiklausyti yra viena svarbiausių ir šiandienėje visuomenėje labiausiai reikalingų lyderio savybių.

Būtent glaudus bendravimas, asmeninių geriausių savybių sutelkimas bendram gėriui siekti ir yra didžioji komandos stiprybė. Tik taip gimsta strateginis mąstymas, leidžiantis įgyvendinti komandos moto: daryti didelius darbus, kol jie yra maži. Nuo mažų dalykų nuolatinėmis pastangomis ir darbu auginti didelius rezultatus, o ne delsti ir auginti problemas, kol joms spręsti prireiks žygdarbių.

Kitas svarbus akcentas: komanda dirba su lyderiu, o lyderis – su komanda. „Nesivaiko asmeninio įvaizdžio, nebijo, vaizdžiai sakant, susimauti, tačiau ir kitų nekaltinti dėl klaidų. Suklydus – prisipažinti ir spręsti problemas toliau“, – akcentavo M. Petkevičius.

Mūsų visuomenėje dar labai įsišaknijusi baimė būti nepatogiu: kalbėti ne tik gražius dalykus, kelti problemas, įvertinti ne pažadus, viešuosius ryšius, o pasiektus rezultatus. „Prisipažinsiu, man baimė įsiterpti, būti nepatogiu taip pat neišnyko iš pirmo karto. Kartu su komanda sau sakome: atėjome ne sau būti gražūs, atėjome dirbti žmonėms, visuomenės labui. Tad jei reikia būti nepatogiems, drąsiems – būsime“, – kalbėjo M. Petkevičius.

Atvirumas ir gebėjimas priimti nuomonių įvairovę

Kitas mūsų visuomenėje labai paplitęs reiškinys: jei asmuo turi kitokią nuomonę, tai priimama kaip iššūkis, neretai, netgi kaip įžeidimas. „Jei dėl kažko išsiskyrė nuomonės, tas žmogus nėra priešas“, – akcentavo M. Petkevičius. Ir tai nėra tiesiog graži reklaminė frazė. Komandos narė,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė Laura Kubiliūtė pabrėžė: būtent diskusijos, atvirumas įvairiausioms nuomonėms, gebėjimas jas apginti, ieškoti kompromisų, ir daro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Rokiškio skyriaus komandą, einančią į savivaldybių tarybų rinkimus tokia stipria ir patrauklia visuomenei.

Buriant sąrašą siekta atstovauti kuo platesnius visuomenės sluoksnius. „Jei esi, pavyzdžiui, ūkininkas, ir į politiką eini realizuoti tik ūkininkų lūkesčių, tuomet būsi lobistu. Politikas turi matyti visos visuomenės interesus, juos suprasti, dėlioti prioritetus, gebėti visus sutelkti siekti bendrojo gėrio“, – akcentavo kandidatas į Rokiškio rajono merus M. Petkevičius.

Politiko patirtį turinti rajono tarybos narė Lina Meilutė-Datkūnienė antrina: politikas neturi bijoti išeiti iš savo vaidmens, suprasti, kad tas vaidmuo anksčiau ar vėliau pasibaigs. Todėl svarbu neužsižaisti politiko vardu. Juk tikroji stiprybė yra ne momentinė garbė ir įvaizdis, o gebėjimas sutelkti bendram darbui žmones, kad būtų pasiekti aukščiausi ir prasmingiausi rezultatai.

Todėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Rokiškio rajone subūrė stiprią, gausią, įvairių patirčių komandą: pedagogus, medikus, ūkininkus, socialinius darbuotojus, komunikacijos, finansų sferos specialistus, jaunimą, bendruomenių atstovus. Jų tikslas – kad vienodai būtų girdimi ir Rokiškio, ir atokesnių rajono vietovių žmonių rūpesčiai ir problemos. Kad būtų suprantami ir jaunimo, ir vyresniųjų lūkesčiai. Netgi, kaip dabar madinga sakyti, lyčių lygybė pasiekta – savaime susiklostė, kad sąraše po lygiai vyrų ir moterų.

Darbingą tokios įvairios komandos atmosferą kuria ir bendros vertybės, ir, kaip sako L. Meilutė-Datkūnienė, lyderio kuriama rami, darbinga ir kūrybinga aplinka, įdomūs uždaviniai pagal kiekvieno norus ir gebėjimus.

O M. Petkevičius džiaugiasi ir didžiuojasi, kad komanda jį priėmė labai palankiai, pasitiki, gerbia, vertina. „Jūs esate didžiausi mano motyvatoriai“, – taip apie bendražygius atsiliepė pašnekovas.

O komandai ir jos lyderiui didžiausias motyvas ir paskata – Rokiškio rajono žmonių pasitikėjimas. Jų atvirumas išsakant problemas ir lūkesčius, tikėjimas, kad mūsų rajonas gali ir turi būti sėkmingesnis, šviesesnis, gražesnis. „Tai skatina, motyvuoja ir įpareigoja dirbti. Stengsimės jūsų nenuvilti“, – akcentuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą.

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos PK sąskaitos. Užs. Nr.5

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video