Naujasis Seimo nario Jono Jaručio padėjėjas gelbės, renkant informaciją (21)

Publikuota: 2022-03-23 Kategorija: Politika
Naujasis Seimo nario Jono Jaručio padėjėjas gelbės, renkant informaciją
Rokiškio Sirena nuotr. / Nuo kovo 21 d. Seimo nariui Jonui Jaručiui talkina padėjėjas Egidijus Vilimas

Nuo 2022 m. kovo 21 d. Seimo narys Jonas Jarutis turi naują padėjėją. Juo tapo Egidijus Vilimas, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys, išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą. Šias pareigas politikas užėmė vietoje prieš tai padėjėja dirbusios Linos Meilutės - Datkūnienės. Kaip sako Seimo nario „dešiniąja ranka“ tapęs E. Vilimas, kol kas planuojamas metų ar dviejų bendradarbiavimas, tačiau galutinai dar nėra nuspręsta.

Ilgamečiai pažįstami

„Seimo narį Joną vardu vadinu todėl, kad jį pažįstu 30 metų. Abu dirbome Kupiškio rajono Skapiškio vidurinėje mokykloje  - aš dirbau istorijos mokytoju, o jis – pradinių klasių ir kūno kultūros. Kartu ir sportavome, kai jis vadovavo krepšinio komandai. Savivaldoje taip pat dirbome kartu: aš - meru, jis - vicemeru, paskui atvirkščiai, tik ne vienoje savivaldybėje, jis - Kupiškio, aš – Rokiškio, bet labai dažnai bendraudavome darbo reikalais. Kartu dirbome ir Panevėžio apskrities plėtros taryboje, buvome rajonų atstovai.“ – apie tai, kas sieja ilgametį „tvarkietį“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovu Seime aiškino E. Vilimas.

Pedagoginį darbą derino su politine veikla 

Pagal išsilavinimą Egidijus Vilimas – istorijos, teisės bei politologijos mokytojas. Turintis švietimo vadybos antrą kvalifikacinę kategoriją buvęs Vaižganto vidurinės mokyklos direktorius dabar ūkininkauja. Kaip pats sako, yra smulkus ūkininkas, kadangi valdo tik apie 30 ha žemės. Mokytojo ir mokyklos direktoriaus veiklą dabartinis Seimo nario padėjėjas kaitaliojo su politine veikla – be buvimo eiliniu savivaldybės Tarybos nariu, jis vieną kadenciją (4 metus) buvo meru, paskui – nepilnas dvi kadencijas vicemeru. Anksčiau patikėtas vicemero pareigas teko palikti, pasikeitus valdančiajai daugumai.

Stebi, koks bus pasirinktas savivaldos modelis

Pasidomėjome, paskui kokią partiją ar politinį judėjimą E. Vilimas žada sekti artėjančiuose rinkimuose į savivaldybės tarybą. Pasak jo, buvę „Tvarkos ir teisingumo“ nariai ir jų bendraminčiai siūlo surinkti sąrašą rinkimams, galbūt steigti visuomeninį komitetą, tačiau kalbėti apie tai esą dar anksti. „Atidžiai stebiu, koks bus savivaldos modelis, nes pirmiausia turi išspręsti klausimą dėl merų rinkimų, po to bus žiūrima, kokios Tarybos funkcijos. Kai bus aiškiau, tada ir žiūrėsiu. Jeigu bus sumažinta funkcijų, tada į Tarybą apskritai neisiu.“ – apie planus, artėjant rinkimams dalijosi Seimo nario padėjėjas.

Rinks informaciją iš gyventojų bei specialistų

Šiuo metu Egidijus Vilimas sakė teikiantis prioritetą darbe su Seimo nariu Jonu Jaručiu. Patarėjo darbą jis sakė suprantantis kaip informacijos iš gyventojų ir specialistų rinkimą. Pvz., kilus klausimui dėl nelietuviškų raidžių vartojimo dokumentuose, būtų geriausia organizuoti diskusiją,  pateikti Seimo nariui kompetentingų, išmanančių šį klausimą žmonių išvadas. Numatomas nuolatinis darbas su tikslinėmis grupėmis. Duomenis padėjėjas žada rinkti ne iš vieno rajono, bet ir iš kitų vietovių. Bus domimasi, kurie įstatymai nebeveikia. E. Vilimas sako matantis daug neaiškumų įstatymuose dėl medicinos paslaugų teikimo. Naujas Seimo nario padėjėjas žada siekti, kad organizacijos bei gyventojai pasitikėtų Seimo nariu. Pateiktą patarėjo informaciją Seimo narys įvertins ir atsirinks, sprendimus priims pats.

Seimo nario biurui lieka tik užkabinti iškabą

Šiuo metu E. Vilimas rūpinasi Seimo nario J. Jaručio biuro (Nepriklausomybės g. 21, Rokiškyje) atidarymu. Liko tik prikalti iškabą. Biuras bus ta vieta, kur bus galima susikviesti žmones, pasitarti.  Bus nustatytas Seimo nario priėmimo laikas, bus patogiau susitikti su gyventojais, juos išklausyti, padiskutuoti. Jeigu žmonėms galės pagelbėti kitos institucijos, jiems bus paaiškinta, kur kreiptis pagal kompetenciją, tarpininkaujama, sprendžiant įvairius klausimus. E. Vilimas suabejojo, ar yra klausimų, kuriais Seimo narys negalėtų padėti. Bet kokiu atveju, net jeigu tai bus savivaldybės ar jai pavaldžių biudžetinių įstaigų kompetencijos klausimas, Seimo narys ar jo padėjėjas žada pasidomėti, ar tikrai konkrečiu atveju savivaldybė padarė viską, kas priklauso. Seimo nario Jono Jaručio biuro atidarymas įvyks 2022 m. kovo 28 d., 17.00 val.

Praeities dėl priklausymo „Pakso partijai“ nesigaili

Paklausėme politiko ir apie tai, ką jis mano apie partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuriai daug metų priklausė, ar nesigaili jai atstovavęs. E. Vilimas atsakė, kad tikrai nesigaili, o partijos vardą sugadino tai, kad kartu su idealistais atėjo žmonių, siekiančių asmenės naudos, kurie galiausiai tai ir padarė. Kai nebuvo vadovybės kaitos, atsirado prisitaikėlių. Savivaldybės tarybos narys iki šiol laikosi pozicijos, kad Rolando Pakso apkalta buvo galima tik dėl to, kad buvo padarytos grubios komandos klaidos. Tiesiog komandos dalis dirbo sau, pasinaudodami Prezidento institucija. Deja, pasak E. Vilimo, iš Prezidento apkaltos išvados nebuvo padarytos, politikoje dedasi panašūs dalykai.

Po partijas nelakstė

E. Vilimas sako, kad ilgą laiką vengė priklausyti partijoms, nes priklausė Šaulių Sąjungai, kuri iš pradžių nerekomendavo turėti politinių sąsajų. Vėliau šios nuostatos buvo atsisakyta, tačiau E. Vilimas dar ilgą laiką jos laikėsi, kol įstojo į partiją „Tvarka ir teisingumas“, kuri iki šiol buvo vienintelė partija, kuriai jis priklausė. Dėl šios partijos galimų sąsajų su Rusijos valdžios politika E. Vilimas atsakė, kad dėl savęs galintis prisiekti, kad visada stovėjo kitoje barikadų pusėje - visais laikais buvęs antikomunistas ir antiimperialistas, visa jo šeima nukentėjo nuo sovietų okupantų, tad nė kalbos negali būti apie ryšius su Rusija. Tiesa, pagalvojęs Seimo nario padėjėjas prisiminė, kad kažkuriuo metu, valdant B. Jelcinui, jis galvojęs, kad Rusija gali pasikeisti, tačiau po to galutinai šias viltis palaidojęs.

Paklaustas, koks klausimas dabar būtų aktualiausias visuomenei, E. Vilimas atsakė, kad Referendumo įstatymas. Žinoma, po opiausio valstybės saugumo klausimo, kilus karui Ukrainoje.

„Valdžios bendravimas, įsiklausymas bei atsiklausimas visuomenės rodo požiūrį į žmogų. Šiuo metu valstybė turėtų daugiau pasitikėti savo piliečiais,“ – kalbėjo E. Vilimas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video