Rajono savivaldybės apklausos rezultatai: rokiškėnai reikalus sprendžia akis į akį (0)

Publikuota: 2022-01-06 Kategorija: Politika
Rajono savivaldybės apklausos rezultatai: rokiškėnai reikalus sprendžia akis į akį
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono savivaldybėje interesantai mieliau tvarko reikalus „gyvai“.

Pernai rajono savivaldybė vykdė anoniminę gyventojų apklausą ir pateikė jos rezultatus. Siekta išsiaiškinti asmenų aptarnavimo kokybę savivaldybės administracijoje, teikiamų paslaugų kokybę, jų patogumą bei pagarbą klientams. Apklausoje dalyvavo 187 respondentai, kurių 51 proc. yra iš mūsų miesto bei rajono, o likusieji – iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kitų miestų.

Apklausoje aktyviau dalyvavo
aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys
Tarp 187 apklaustųjų, net 64 proc. yra įgiję aukštąjį, 27 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą. Tarp respondentų mažiausiai yra jaunimo – iki 23 m. asmenų tik 3 proc. O štai 24-35 m. asmenys sudarė 31 proc., 36-50 m. asmenys – 39 proc., 50-60 m. – 29 proc. 61-erių ir vyresni asmenys tarp apklausiamųjų sudarė 11 proc.


83 proc. respondentų savivaldybės ar seniūnijų paslaugomis naudojosi daugiau nei kartą.


Nors praėję metai ženklino nuotolinio darbo pradžią, visgi dauguma respondentų rinkosi laikui imliausią būdą spręsti reikalus: kreiptis į rajono savivaldybę gyvai. 38 proc. reikalus sprendė telefonu, o 9 proc. – elektroniniu paštu.


„Vieno langelio“ principą rokiškėnai įvertino kontraversiškai: beveik pusei (49 proc. apklaustųjų) pakako informacijos apie tai, kaip veikia šis langelis, o likusiems – informacijos trūko. O ir pakeistą savivaldybės darbo laiką: joje antradieniais ir ketvirtadieniais darbo laikas pailgintas iki 18 val., o penktadienį sutrumpintas iki 13 val., kaip patogų įvertino du trečdaliai gyventojų. Trečdaliui jis pasirodė nepalankus.

Blogai įvertino kas dešimtas
Rajono savivaldybės (seniūnijų) specialistų darbo kokybę labai gerai įvertino 28 proc. respondentų, gerai – 25 proc., taigi gerai ir labai gerai ją įvertino kiek daugiau nei pusė apklaustųjų. Dar 24 proc. specialistų darbą vertino vidutiniškai. O blogai kokybę vertino 13 proc. respondentų.Buvo klausiama, ar savivaldybės (seniūnijų) darbuotojai malonūs, paslaugūs ir dėmesingi. Įdomu tai, kad labai gerai, gerai ir vidutiniškai vertinę jų darbą respondentai aukštai vertino mandagumą. O štai tie, kuriems savivaldybės specialistų darbas nepatiko, būtent mandagumo ir pasigedo labiausiai.


Buvo klausiama ir dėl kyšių: ar buvo reikalaujama atsidėkoti už atliktą darbą? 99 proc. apklaustųjų teigė, kad to nebuvo reiklaujama.


27 proc. apklaustųjų turėjo pastabų rajono savivaldybės internetinei svetainei www.rokiskis.lt. Jie teigė, kad svetainė jiems atrodo paini.

Ką ketinama taisyti?
Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad apklausos rezultatai jo nenustebino. Jis teigė, kad artimiausiu metu susitiks su specialistais, kurie kaip tik ir darbuojasi klientų priėmimo vietoje, išklausys jų patarimus, pasiūlymus, pastebėjimus.


Pašnekovo nenustebino, kad vieno langelio principas sunkiau, nei buvo galima tikėtis, skinasi kelią: visuomenei prie jo reikia dar ir priprasti. Ypač vyresniems žmonėms.


Kodėl vis dar populiarus pats imliausias laikui: tiek interesantų, tiek ir juos aptarnaujančių specialistų, gyvas aptarnavimas? Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, vyresnio amžiaus žmonės tiesiog mažiau pasitiki nuotoliniu darbu. „Jiems kažkodėl atrodo, kad jų elektroninį laišką gali ištrinti ar tiesiog nepastebėti, atidėti vėlesniam laikui. Tiesiog jie patikimiau jaučiasi su specialistu pabendravę akis į akį ir dokumentus įteikę jam tiesiai į rankas“, – sakė pašnekovas. Jaunimas gi, kaip tik vengia gyvo bendravimo – jie mieliau tvarko reikalus susirašinėdami ar skambindami.
Nemaža gyvo bendravimo norinčiųjų dalis į rajono savivaldybę ateina tvarkyti socialinių reikalų. Su tuo susijęs ir savivaldybės specialistų mandagumo, paslaugumo įvertinimas. „Kai žmogus kreipiasi sunkią akimirką, jis tikriausiai tikisi labai greitai išspręsti jam rūpimą klausimą, gauti palankų sprendimą. O jei reikia luktelti, ar reikalai nesiklosto taip palankiai, kaip tikisi, galbūt ir supyksta“, – sake direktorius. Ar jis sulaukia asmeninių skundų dėl savivaldybės darbuotojų? „Skundžiamasi ne tiesiog dėl konkrečių darbuotojų, o dėl to, kad ne viską pavyksta sutvarkyti taip, kaip interesantas tikisi: prireikia kreiptis į kelias institucijas, gauna jį netenkinantį atsakymą“, – kalbėjo A. Burnickas.


Trečdaliui apklaustųjų nepatogus naujasis savivaldybės darbo laikas. Ar ketinama kažkaip jį koreguoti? Pašnekovo teigimu, kol kas to neplanuojama. O ir problemų didelių nekilo: rajono žmonės jau priprato ir nedarbo metu nesiveržia. O trumpesnis penktadienio darbo laikas išsprendė vieną problemą: į savivaldybę prie vieno langelio atėję klientai nesimaišo su vestuvių palydomis, kuriama šventiškesnė ir jaukesnė atmosfera.

Svetainę koreguoja
Rajono savivaldybės svetainėje taip pat yra koreguotinų dalykų. A. Burnickas neslėpė, kad čia reikalai nesiklosto taip gerai, kaip galima to norėti. Koreguojami atskiri dalykai, būtent šiai sričiai skirtas vienas informatikas. Didžiausias galvos skausmas – kaip į naująją svetainę perkelti iš senosios teisinių aktų duomenų bazes, padaryti veikiančias nuorodas. Šiuo klausimu aktyviai ieškoma sprendimų. Tačiau kol kas dar ne viskas veikia taip, kaip tikėtasi. Todėl dar veikia ir senoji svetainė, ir kol teisės aktai bei jų archyvas nebus perkelti, pasak A. Burnicko, jos išjungti nebus galima.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video