Rajono taryba nepritarė sutarčiai su Rusijos Federacija (1)

Publikuota: 2021-12-27 Kategorija: Politika
Rajono taryba nepritarė sutarčiai su Rusijos Federacija
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Šalia Obelių bažnyčios esančiose kapinėse paminklas sovietų armijos kariams artimiausiu metu nebus restauruotas.

Rajono taryba vieningai atmetė sutarties su Rusijos Federacija projektą dėl paminklo sovietinės armijos kariams Obelių kapinėse tvarkymo.

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas sakė, kad ši sutartis buvo derinama kelerius metus. Jos esmė – paminklo sovietiniams kariams Obelių kapinėse tvarkymas. „Rokiškio Sirena“ primena, kad paminklą apgadino prieš kelerius metus į jį trenkęs žaibas.

Tokios sutartys su kitomis valstybėmis turi būti pateikiamos tvirtinti rajono tarybai. Tačiau, kaip sakė meras, tarybos narių nuostatos buvo žinomos iš anksto. Pirmiausia dėl to, kad pati Rusijos Federacija pastaruoju metu nebeįsileidžia Lietuvos visuomeninių organizacijų vykti į lietuvių tremties vietas tvarkyti lietuvių kapinių.

Tai, kad atmesta sutartis, nereiškia, jog sovietinių karių, žuvusių II Pasauliniame kare, kapai nebus tvarkomi. Sovietinių karių kapinės prižiūrimos lygiai taip pat, kaip ir visos kitos mūsų rajono kapinės. Jos yra tvarkomos, šluojami lapai, šienaujama žolė, jos yra prieinamos, tvarkingos. Kiekvienas norintysis gali ten padėti gėlių, uždegti žvakelę. Taip daroma, kaip sakė meras, dėl elementaraus žmogiškumo. Taigi patys kapai neprižiūrimi neliks.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video