Rokiškio rajone Seimo nariai surengė išvažiuojamąjį posėdį (0)

Publikuota: 2022-09-17 Kategorija: Politika
Rokiškio rajone Seimo nariai surengė išvažiuojamąjį posėdį
Rokiškio Sirena nuotr. / Seimo socialdemokratų frakcijos delegacija su rokiškėnais.

Šią savaitę Rokiškyje lankėsi Seimo socialdemokratų frakcijos delegacija, kurią sudarė daugiau kaip dvi dešimtys  Seimo narių, patarėjų, padėjėjų. Svečiai apsilankė įmonėje „Rokiškio sūris“, susitiko su vietos valdžia, o vizitą baigė ekskursija po Ilzenbergo dvarą.

Lankė įmones

Svečius iš sostinės po mūsų kraštą lydėjo rokiškėnas, Seimo narys Vidmantas Kanopa. Pirmiausiai delegacija apsilankė vienoje didžiausių mūsų įmonių „Rokiškio sūris“, kur domėjosi, kaip stambus verslas išgyvena drastiškai išaugusius mokesčius už elektrą, dujas, su kokiomis problemomis susiduria regionuose, kalbant apie darbuotojų pritraukimą ir jų išlaikymą bei kokias mato verslo perspektyvas.

Pristatė rajoną

Po to Rokiškio rajono savivaldybės J. Keliuočio viešojoje bibliotekoje Seimo delegacijai rajono meras Ramūnas Godeliauskas pristatė mūsų kraštą: verslą, kultūrą, turizmą, pasidžiaugė šiemet gerai surinktu savivaldybės biudžetu, taip pat išsakė problemas, susijusias su regionų politika, švietimo įstaigų optimizavimu, regioninių kelių tvarkymu, žinoma, kalbėjo ir apie išaugusią mokesčių naštą rajono įmonėms ir įstaigoms.

Šiame susitikime taip pat dalyvavo Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras Tadas Barauskas bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas. 

Išgirdo bėdas

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė šiam vizitui vadovavęs Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas, po Lietuvos regionus jie važinėja labai dažnai, kartais visa frakcija, kartais mažesnėmis  delegacijomis.

„Šio vizito tikslas – pasižiūrėti kas ir kaip gyvena bei kokias turi problemas. Važiuojame su mūsų frakcijos padėjėjais, kurie betarpiškai dalyvauja darbe, todėl jiems irgi reikia susipažinti su situacija regionuose, nes jie rengia įstatymų projektus. Žinoma, mes vienos vietos problemas lyginame su kitomis savivaldomis ir atitinkamai rengiame savo teisės aktų projektus. Šiandien labai aiškiai išgirdome kokios bėdos yra Rokiškyje, kokios yra Seimo klaidos, kur mums reikia pasistengti, ką reikia padaryti“, – sakė G. Paluckas.

Pasidalino įspūdžiais

Pasak politiko, apsilankymas Rokiškio verslo įmonėse leido pajusti, kaip jos išgyvena energetinę krizę, kokia situacija su darbuotojais, darbo užmokesčio kėlimu.

„Koks įspūdis? Visi suvokia situacijos rimtumą ir mėgina ją išgyventi, tai reiškia, kad yra priiminėjami sprendimai, kurie turės pasekmes tiek darbo užmokesčio augimo tempams, akivaizdu, kad jis lėtės, tiek darbo vietų skaičiui, nes kai kurie verslai bus priversti optimizuotis. Blogiausia yra tai, kad mes nematome adekvačios Vyriausybės reakcijos. Kadangi mums rūpi žmonių bėdos, todėl ir važiuojame į regionus, bandome aiškintis ir mėginsime inicijuoti tam tikrus sprendimus, kurie padėtų žmonėms nors šiek tiek sumažinti ekonominį nuosmukį“, – kalbėjo G. Paluckas.

Seimo socialdemokratų frakcija su tokiais vizitais lankėsi Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, kur  stambūs verslai taip pat susiduria su rimtomis problemomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video