Vyriausybė – prieš dalies GPM susigrąžinimą už elektronikos taisymą (0)

Publikuota: 2021-09-08 Kategorija: Politika
Vyriausybė – prieš dalies GPM susigrąžinimą už elektronikos taisymą
Rokiškio Sirena nuotr. / Kompiuteris

Vyriausybė trečiadienį nepritaria siūlymui nuo 2022-ųjų leisti trejus metus susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už elektros ir elektronikos prietaisų remontą. 

Išvadą Seimui teikiantis Ministrų kabinetas palaikė Finansų ministerijos poziciją nepritarti šiai Seime svarstomai iniciatyvai.

„Čia jau yra gana menkos išlaidos ir nauda, kurią mes bandytumėme tokiu būdu pasiekti, būtų tikrai labiau simbolinė“, – posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Siūlymų autorius parlamentaras Lukas Savickas yra skelbęs, kad galimybė susigrąžinti dalį pinigų už elektronikos taisymą ne tik skatintų žiedinę ekonomiką, bet ir sukurtų daugiau darbo vietų.

Įstatymo projektas numato, kad deklaruojant pajamas iš jų gali būti atimamos išlaidos už buitinės, garso ar vaizdo technikos, asmeninių kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų ar jų detalių remontą. 

Finansų ministerija pažymi, kad daugeliu atvejų grąžintinos sumos būtų itin mažos, o administravimo kaštai – dideli. Preliminariu vertinimu, dėl lengvatos biudžetai per metus negautų apie 100 tūkst. eurų pajamų. 

Ministerija mano, jog reikia keisti gamybos ir vartojimo modelius bei sumažinti naujų elektros įrenginių gamybą, tačiau mažinant taršą reikia imtis kitų, efektyvesnių priemonių.

Dabar GPM galima susigrąžinti už būsto ar automobilio remonto bei auklių paslaugas. VMI duomenimis, už 2019 metus to paprašė apie 21 tūkst. gyventojų, vėliau jų skaičius augo.  

2021-ieji yra paskutiniai metai, kai už šias paslaugas galima susigrąžinti dalį GPM.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video