Vyriausybė – prieš galimybę pensininkams pasirinkti didesnę vienkartinę išmoką (1)

Publikuota: 2021-11-10 Kategorija: Politika
Vyriausybė – prieš galimybę pensininkams pasirinkti didesnę vienkartinę išmoką
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Vyriausybė trečiadienį nepritarė Seimo narių siūlymui leisti pensijų fondų dalyviams gauti vienkartinę išmoką sukaupus didesnę sumą – nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. eurų. 

Šiuo metu tiek sukaupusiems mokamos periodinės išmokos, o vienkartines gali atsiimti tik iki 5 tūkst. eurų sukaupę žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) sako, kad pritarus siūlymui būtų paneigta pensijų kaupimo esmė – suteikti darbingo amžiaus žmonėms daugiau galimybių gauti didesnę pensiją.

„Nes asmuo ne tik negautų periodinės pensijos išmokos, bet ir jo socialinio draudimo senatvės pensija dėl dalyvavimo pensijų kaupime būtų mažesnė, palyginti su šios pensijos dydžiu, jei jis nebūtų dalyvavęs pensijų kaupime“, – teigia SADM. 

Ministerija taip pat aiškina, kad daugumai dalyvių pasirinkus vienkartinę išmoką sumažės pensijų fondų lėšų, todėl suprastės jų veiklos rezultatai ir sumažės sukaupto turto suma, kuri lemia išmokos dydį. 

Seimas rugsėjo pabaigoje pradėjo svarstyti Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis daugiau sukaupusiems asmenims būtų leista pasirinkti vienkartinę ar periodinę išmoką. 

Seimo narys Algimantas Dumbrava teigė, kad siūlyti kitokią tvarką paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, nes periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį – tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės.

„Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas“, − teigia pataisų iniciatoriai. 

Parlamentas dėl šio projekto paprašė Vyriausybės išvados.

SADM skelbia, kad antrosios pakopos pensijų fonduose lėšas kaupia 1,371 mln. dalyvių. Pernai pensijos amžiaus sulaukusiems dalyviams išmokėta 26,54 mln. eurų vienkartinių išmokų ir 88,9 tūkst. eurų – periodinių.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video