Vyriausybė pritarė karo pabėgėliams iš Ukrainos suteikti socialines garantijas (0)

Publikuota: 2022-03-09 Kategorija: Politika
Vyriausybė pritarė karo pabėgėliams iš Ukrainos suteikti socialines garantijas
Rokiškio Sirena nuotr. / Žmogus

Vyriausybė trečiadienį pritarė iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams suteikti socialines garantijas, tarp kurių – įvairios išmokos, kompensacijos už komunalines paslaugas, nuomą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė posėdyje teigė, kad pabėgėliams, kuriems suteikta laikinoji apsauga, bus suteikta teisė gauti išmokas vaikams, laidojimo pašalpą, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti, vienkartinę įsikūrimo paramą.

„Tik priėmus nutarimo projektą dėl laikinosios apsaugos taikymo, iškart žmonės galės gauti socialinę pašalpą, būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijas“, – sakė ministrė.

„Tačiau matydami, kad atvyksta į Lietuvą ir didelė dalis pažeidžiamų grupių, esame pasiruošę ir diskutavę ministerijoje, jog norime kuo greičiau pasiūlyti paketą, užtikrinantį pažeidžiamoms grupėms minimalią socialinę apsaugą“, – pridūrė ji.

Pakeitimais taip pat siūloma nustatyti negalią ir suteikti teisę naudotis visomis neįgaliųjų socialinės integracijos priemonėmis, skirti ir mokėti slaugos, priežiūros ir pagalbos išlaidų tikslines kompensacijas, šalpos pensijas, socialinio draudimo ir senatvės, netekto darbingumo pensijų priemokas

Be kita ko, pakeitimais bus užtikrinta ir nelydimų vaikų socialinė apsauga – pagreitintos globos procedūros, nes šiuo metu jos trunka tris mėnesius.

Šiems pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video