ŽŪM: Europos Komisija siūlo šiemet neatkurti daugiamečių pievų (0)

Publikuota: 2024-03-13 Kategorija: Politika
ŽŪM: Europos Komisija siūlo šiemet neatkurti daugiamečių pievų
Rokiškio Sirena nuotr. / Pieva

Europos Komisija (EK) siūlo pakeitimus, pagal kuriuos šiemet daugiamečių pievų atkurti nereikėtų, teigia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Anot jos, EK pateikė Europos Sąjungos Tarybai bei Europos Parlamentui (EP) reglamento pakeitimus, kad būtų užskaityti daugiamečių pievų plotai, kurie šiuo metu nėra deklaruojami, bet yra deklaravimo sistemoje. 

„Tai reiškia palankias žinias, kad Lietuvos ūkininkams šiemet pievų atkurti nereikės. Žinoma, būtina surasti tvarų ilgalaikį sprendimą dėl daugiamečių pievų, kad po kelerių metų netektų susidurti su ta pačia situacija“, – pranešime sakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Praėjusių metų gruodį, remiantis 2023 metų pasėlių deklaravimo rezultatais ir privalomais veiksmais, kai daugiamečių pievų plotų santykis sumažėjo daugiau nei per 5 proc., palyginti su 2018 metų referenciniu santykiu, ūkininkams buvo išsiųsti sprendimai dėl suartų daugiamečių pievų atstatymo.

Laukiant EK įvertinimo, kuris galėtų sudaryti prielaidas sumažinti pievų kasmetinį santykio skirtumą nuo referencinio, vėliau šie sprendimai buvo sustabdyti.  

Planuojama, kad Komisijos ES Tarybai ir Parlamentui pateikti pakeitimai įsigalios atbuline data nuo šių metų sausio 1 dienos, o tai reiškia, kad daugiamečių pievų atstatyti 2024 metais nereikės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video