Pėsčiųjų žygis, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai (0)

Publikuota: 2022-09-20 Kategorija: Renginių anonsai
Pėsčiųjų žygis, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai
Rokiškio Sirena nuotr. / Pėsčiųjų žygis, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai

Rugsėjo 23-ąją minime Lietuvos žydų genocido dieną. 1941 m. birželio antroje pusėje į Lietuvą įsiveržus nacistinei vermachto kariuomenei, prasidėjo žydų persekiojimas ir žudymas. 1941–1944 m. buvo nužudyta per 190000 žydų tautybės asmenų, tai sudarė apie 96 proc. visos Lietuvos žydų bendruomenės.
 
Holokausto siaubus patyrė ir Rokiškio krašto žydai. Rokiškio laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta 1941 m. liepos pradžioje šalia dvaro. Į koncentracijos stovyklą žydai buvo varomi iš visos Rokiškio apskrities. Dar kita koncentracijos stovykla įkurta Antanašės dvaro teritorijoje. Į ją buvo perkeltos moterys, vaikai, pagyvenę vyrai.
 
1941 m. rugpjūčio 15-16 d. Rokiškio žydų koncentracijos stovykla buvo likviduota. Velniaduobės miške sušaudyta 3206 vyrai, moterys ir vaikai. Antanašės koncentracijos stovykla sunaikinta rugpjūčio 25 dieną. Netoli stovyklos esančiame miške nužudyta 1160 žmonių. Iš viso Rokiškio rajone buvo nužudyta per 5300 žydų tautybės asmenų. Šiuo metu žinomos 6 masinės holokausto aukų kapavietės: Bajorų-Velniaduobės, Antanašės, Steponių, Vyžuonos, Trako-Pempiškio ir Kavoliškio-Šeduikiškio.
 
2022 m. rugsėjo 23 d. 9 val. prisiminkime holokausto tragedijos aukas. Jas pagerbti kviečiame dalyvaujant pėsčiųjų žygyje ir aplankant žydų žudynių vietas.
 
Žygio maršrutas:
Rokiškio krašto muziejus–Velniaduobės miškas–Vyžuonos kaimas–Steponių miškas–Nepriklausomybės aikštė (20 km).
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video