Ruošk dviratį ir dalyvauk tradiciniame žygyje „Golgotos keliu“ (0)

Publikuota: 2024-05-09 Kategorija: Renginių anonsai
Ruošk dviratį ir dalyvauk tradiciniame žygyje „Golgotos keliu“
Organizatorių nuotr. / Ruošk dviratį ir dalyvauk žygyje „Golgotos keliu“

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną kviečiame į tradicinį (vyksta jau nuo 2012 m.) dviračių žygį „Golgotos keliu“.

Šiais metais gegužės 19 d. žygio kryptis į Červonką (Latvijos respublika), tik planuojame vykti iš kitos pusės, nuo Aleksandravėlės, link Samanių, pro Kamariškių dvarą, Noreikius...

Žygiui maršrutą šiemet pasiūlė rajone gerai visiems pažįstama kultūrininkė, etnokultūros ir istorijos puoselėtoja, visuomenininkė Janina Komkienė, kuri ir bus žygio vedlė ir gidė.

Aleksandravėlėje prisijungs Zarasų krašto aktyvus visuomenininkas, laisvės kovų istorijos puoselėtojas, šaulys, bendrijos Miško broliai pirmininkas Rimantas Jurevičius, kuris žygeiviams papasakos apie šių kraštų laisvės kovotojus.


Žygio maršrutas kombinuotas – 20 km dviračiais ir pėsčiomis reiks eiti link Červonkos kapinių ir grįžti (pirmyn ir atgal viso 6 km). Pradėsim važiuoti nuo Aleksandravėlės, čia aplankysim savanorių kapus, buvusią „stribynę“, užsuksim į naujam gyvenimui keliamą Kamariškių dvarą (čia pasitiks naujieji dvaro šeimininkai), sodybą kur slapstėsi partizanai, buvusią Noreikių geležinkelio stotį iš kurios Nežinomo kareivio palaikai iš Červonkos buvo išvežti į Kauną, Červonkos kapines. Žygio maršrutas drieksis vaizdingais keliais, keliukais, daug nuokalnių. Dalyviai išgirs laisvės kovotojų, tiek savanorių, tiek partizanų, Komariškių dvaro istorijas, susipažins su Nežinomo kareivio palaikų „kelione“ iš Červonkos į Kauną istorija.

Žygio apibendrinimas vyks Janinos Komkienės kaimo sodyboje, kur vaišinsimės kareiviška koše, turėsim galimybę pažiūrėti filmuotą siužetą „Nežinomo kareivio likimas...“, kurį sukūrė operatorius Darius Baltakys pagal Janinos Komkienės pasakotus atsiminimus ir parodytas vietas, kuriomis buvo nešami Nežinomo kareivio kauleliai iki Noreikių geležinkelio stoties, kur iškilmingai buvo palydėti į Kauną ir ten palaidoti įrengiant Nežinomo kareivio kapą.


Visi dalyviai bus nuvežti organizuotai į starto vietą ir parvežti. Pabaiga planuojama apie 18 val.

Laisvės kovų muziejaus Obeliuose inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video