Inkilų kėlimo akcija Dusetų girioje (0)
Nors pavasaris dar labai nedrąsiai artinasi, netrukus orai taps vis šiltesni, į Lietuvą jau parskrenda pirmieji paukščiai. Sparnuočių šeimynoms reikės savo namų. Tad gamtininkai jau kviečia pasirūpinti inkilais - juos reikia kelti kuo anksčiau, kad paukščiai spėtų juos susirasti ir prie jų priprasti. Inkilams kelti geriausiai tinka kovo vidurys ar antroji jo dekada.
Kovo 19 d. Rokiškio miškininkų globojami Kamajų Antano Strazdo gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Žvorūnė“ mokiniai, vadovė Jolanta Vygėlienė kartu Kamajų girininkijos darbuotojais, girininko pavaduotoja Danutė Diržienė, eigulys Arnoldas Šapokas bei Rokiškio regioninio padalinio miško želdinimo ir miškų apsaugos inžinierius Kastytis Kuodis dalyvavo 100 inkilų kėlimo akcijoje Dusetų girioje, skirtoje Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Urėdijos darbuotojai mokiniams papasakojo su inkilų kėlimo reikalavimus. Inkilus medyje reikia tvirtinti taip, kad prie jų paukščiai galėtų laisvai priskristi. Stambesni sparnuočiai - pelėdos, žalvarniai, klykuolės, dančiasnapiai - lajų tankmėje iškeltų inkilų visiškai neužima. Miško tankmių taip pat reikia vengti. Dauguma paukščių nemėgsta tos pačios rūšies sparnuočių kaimynystės. Todėl to paties tipo inkilai greta nekeliami. Išimtis - varnėnai. Jie gali apsigyventi net tame pačiame medyje iškeltuose inkiluose. Smulkiems paukščiams inkilai keliami kas 30-50 metrų. Stambiems paukščiams (pelėdoms) inkilus keliame pavieniui, kadangi jiems reikalinga didelė maitinimosi teritorija. Paukščiams svarbu, kaip inkilas yra pakreiptas. Jei inkilas yra "atsilošęs", į jį privilioti paukštį yra sunku - iš tokio inkilo paukščiams nepatogu išlipti. Todėl paukščiai mieliau renkasi inkilus, kurie yra šiek tiek pasvirę į priekį. Inkilo pasvirimas į kairę ar dešinę didelės įtakos jo patrauklumui neturi. Visi, dalyvavusieji akcijoje mokiniai, vėliau apsilankė buvusioje girininkijoje įkurtame informaciniame centre ir apžiūrėjo miško muziejų.