Laisvės kovų istorijos muziejaus įkūrėjo A. Dručkaus gimtadienio proga - knygos ir pokalbiai apie laisvę (foto) (0)

Publikuota: 2022-04-11 Kategorija: Renginiai
Laisvės kovų istorijos muziejaus įkūrėjo A. Dručkaus gimtadienio proga - knygos ir pokalbiai apie laisvę (foto)
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose nuotr. / Laisvės kovų istorijos muziejaus įkūrėjo A. Dručkaus gimtadienio proga - knygos ir pokalbiai apie laisvę

Laisvės kovų istorijos muziejaus įkūrėjo Andriaus Dručkaus (1928.04.09 – 2018.08.31) gimtadienio proga knygos ir pokalbiai apie laisvę...
 
„Labai gerai pamenu, kai vyrai, eidami į mišką, žadėjo parnešti laisvę“, ne kartą apie tai yra pasakojęs Andrius Dručkus, net jo išleista viena iš knygų tokiu pavadinimu „Laukit, sugrįšim laisve nešini“. Žinome, kad laisvės tuomet nepavyko parnešti... Bet laisvė nedingo, tiek kartų krauju laistyta, vis tiek surado savo kelią.
 
Būkime stiprūs kartu, ir tikėkime, kad ir Ukrainos laisvė bus apginta, ji jau apginta... Tik laiko klausimas kada, ir kiek dar gyvybių teks paaukoti...
 
Andriaus gimtadienio išvakarėse, penktadienį balandžio 8 d., jo vaikaičių įkurtos asociacijos „Andriaus Dručkaus iniciatyva“ vadovas Mantas Kelečius kartu su muziejininkais subūrė į prasmingą popietę pakalbėti apie laisvę, skirtą, kaip Mantas pats sakė - senelio atminimui.
 
Pasak Manto - po senelio mirties, mes kiekvieni metai stengiamės kažką suorganizuoti senelio gimtadienio proga, ar tai laisvesne forma, tiesiog inkilų kėlimas, ką darėme Antazavės šile, ar diskusija, tai mums malonu ir mes jaučiamės gerai.
 
Šį kartą Mantas pakvietė susitikimui su Lietuvos kariuomenės kūrėju savanoriu, rašytoju, viršila Ernestu Kuckailiu, kuris pristatė naujausias savo knygas „Išlikę laisvi“- iš serijos „Pavasarį paukščiai sugrįžta“ tęsinį ir „Kelionė be bilieto“.
 
Ernesto pasakojimas sudomino auditoriją, jo knygos patrauklia forma parašytos, skaitytojus įtraukia į aprašomus įvykius, skatina domėjimasi istorija.
 
Diskusijoje „Istorijos kovų pamokos šiandien" tiek Ernestas Kuckailis, tiek Mantas Kelečius akcentavo kokia svarbi yra tautos valia priešintis, o kad ji būtų, reikalingas ne tik savosios istorijos pažinimas, bet ir žinojimas kaip gali priešintis kiekvienas civilis žmogus. Diskusijoje dėmėsys ir kovojančiai Ukrainai. Obelių gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (vad. D. Kundelienė) atliko jautrų kūrinį ukrainiečių kalba.
 
Visi dar kartą pasidžiaugėme ir mūsų muziejaus rėmėjo, aktyvaus visuomenininko, buvusio Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) Rokiškio skyriaus pirmininko Leono Jankausko valstybiniu įvertinimu, Gabrielės Petkevičaitės - Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai". Leonas Jankauskas dėkojo visiems bendraminčiams, muziejininkams už dėmesį ir palaikymą, ir dar muziejui padovanojo Ukrainos vėliavą ir įvairios lietuviškos ir ukrainietiškos simbolikos. Dėkojame Leonui ir Nidai Jankauskams ir už vaišes prie kavos puodelio.
 
Džiugu buvo matyti tiek daug Obelių gimnazijos jaunimo, kurie ir dainavo, ir pasipuošė partizanų uniformomis. Dėkingi gimnazijos direktorei Neringai Ragelienei, mokytojoms Daliai Kvedaraitei, Jūratei Šeikuvienei, Daivai Kundelienei už nuolatinę pagalbą ir bendrystę.
 
Dėkingi visiems, kurie buvom kartu, prisiminėm, pagerbėme, išgirdome, diskutavome...
 
Pagerbė Andriaus atminimą ir jo amžino poilsio vietoje - Obelių kapinėse uždegė žvakes, sukalbėjo maldą. Aplankė ir kitų Andriaus bendražygių, laisvės kovotojų amžinojo poilsio vietas.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video