Pasaulinės gyvūnų dienos proga – klebonas laimino gyvūnus (foto) (0)

Publikuota: 2016-10-06 Kategorija: Renginiai
Pasaulinės gyvūnų dienos proga – klebonas laimino gyvūnus (foto)
J. Daščioraitės nuotr. /

Spalio 4-ąją Rokiškio krašto muziejaus aikštėje buvo minima Šv. Pranciškaus Asyžiečio ir Pasaulinė gyvūnijos diena. Prie krašto muziejaus susirinko nemažas būrys žmonių kartu su savo mylimiausiais augintiniais. Šio gražaus renginio iniciatorius, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas dekanas Eimantas Novikas pašventino visus atsivestus gyvūnus. „Būkite atsakingi ir mylėkite gyvūnus taip, kaip jie myli jus“, - gražios šventės linkėjo kleb. dek. E. Novikas.

Renginyje net 49 augintiniai

Renginyje užsiregistravo net 49 augintiniai. Nors didžioji dauguma buvo šunys – šeimininkai atsivedė net 39 šunis, tačiau netrūko ir kitokių augintinių – dalyvavo žiurkėnas, Lauritos Laškovaitės poniai, triušis Ramūniukas, 5 katės ir vienas įdomiausių augintinių - vabzdys gyvalazdė. Stiklainio gyventojas gyvalazdė Zipis savo išvaizda imituoja augalų šakas, taip apsisaugodamos nuo plėšrūnų, todėl ne vienas renginio dalyvis smalsavo, koks tai gyvūnas, ar jis gyvas. Tačiau jis kuo puikiausiai jautėsi ant šeimininkės Dominykos palto ir ramiai reagavo į jį apspitusius žiūrovus. Buvo ir įvairiausių veislių šunys - maži ir dideli, ilgaplaukiai ar trumpo kailio, nenustygstantys vietoje jaunikliai ir paklusnūs suaugę, ramiai stovintys šalia šeimininkų ir laukiantys komandų. Tarpusavyje galėjo bičiuliautis ne tik augintiniai, bet ir patys  jų šeimininkai, kurie dalinosi patirtimi auginant vieną ar kitą veislę. O susirinkę renginio svečiai, kurie dar neturi augintinio, turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiausių rūšių ir veislių gyvūnais ir galbūt ateityje įsigyti naują šeimos narį ir draugą.

Muziejaus darbuotojai surengė konkursus

Renginio metu kiekvienas augintinis turėjo savo numerėlį ir galimybę dalyvauti vykusioje fotosesijoje. Bendruomenės policininkė Enrika Pavilonienė ir policijos šuo Amsis taip pat nepraleido galimybės dalyvauti šventėje ir ragino šeimininkus būti sąmoningais. Po klebono palaiminimo vyko paklusniausio, gražiausio  vardo, fotogeniškiausio ir auksinio balso augintinio konkursai. Auksiniu balsu tapo šuo Bona ( Nr.45), paklusniausiu išrinktas šuo  Brunas (Nr.43), gražiausio  vardo nominaciją laimėjo katytė Milė (Nr.31), mergaitės Onutės augintinis triušis Ramūniukas gavo morkų ( Nr.16), vabaliukas Zipis gavo apdovanojimą kaip vienintelis vabaliukas (Nr.13), o veislyno „Dvaruva“ savininko Ramūno Godeliausko šuo Popsas apdovanotas už puikų pasirodymą (Nr.23). Fotogeniškiausias augintinis bus renkamas Rokiškio krašto muziejaus facebook paskyroje, todėl kviečiame aktyviai balsuoti už patikusį augintinį.

Muziejus – draugiška vieta augintiniams

Rokiškio krašto muziejus – draugiška vieta augintiniams. Bažnyčios klebonas dekanas Eimantas Novikas su muziejaus direktore Nijole Šniokiene pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta, jog Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos minėjimas taps gražia tradicija Rokiškio mieste bei pritrauks dar daugiau jos dalyvių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video