Skemų socialinės globos namuose - pokalbiai apie saugumą (0)

Publikuota: 2022-08-12 Kategorija: Renginiai
Skemų socialinės globos namuose - pokalbiai apie saugumą
Skemų socialinės globos namų nuotr. / Skemų socialinės globos namuose - pokalbiai apie saugumą

Skemų socialinės globos namuose lankėsi Rokiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jolita Baltrūnienė.
 
Susitikti su pareigūne panoro daug gyventojų ir darbuotojų: visi norintieji vos tilpo salėje. Kalbėta apie labai svarbius ir aktualius dalykus: nuo elgesio kelyje iki saugumo elektroninėje erdvėje problemų. Daugiau nei pusantros valandos trukusiame susitikime nestigo klausimų, buvo paliesta gausybė temų. Pareigūnė pažadėjo atvykti dažniau ir su įvairiais aktualiais klausimais supažindinti detaliau. O susitikimą primins ne tik svarbūs patarimai, bet ir dovanos: lankstinukai bei atšvaitai.
 
Smurto artimoje aplinkoje problemos
 
Policijos pareigūnė J. Baltrūnienė pokalbiui su Skemų socialinės globos namų bendruomene parengė labai daug aktualių temų. Pirmiausia nagrinėta smurto artimoje aplinkoje problema. Ši problema ganėtinai įsišaknijusi visuomenėje. Vyriausioji tyrėja kalbėjo apie įvairias smurto formas: fizinį, psichologinį, ekonominį. Taip pat aptartos ir žmonių išnaudojimo, prekybos žmonėmis, nelegalaus darbo temos. Pareigūnė J. Baltrūnienė akcentavo, kokie pasiūlymai yra įtartini, kodėl ne visuomet reikia pasitikėti kito asmens gera valia ar duotu žodžiu, saugoti save, ginti savo asmens neliečiamybę, nesileisti išnaudojamiems. Kodėl Skemų socialinės globos namų gyventojams tai svarbu? Nes globos įstaiga yra jų namai, kuriuose žmonės gyvena, tačiau nėra juose uždaryti. Daugelis lanko bičiulius, išvažiuoja svečiuotis, atostogauti, todėl tokia informacija yra svarbi kiekvienam. Apie tai, kokios yra smurto formos, kaip jos atpažįstamos, kur reikia kreiptis pagalbos, primins pareigūnės dovanoti lankstinukai.
 
Elgesys elektroninėje erdvėje
 
Kita svarbi tema – elgesio normos ir saugumas elektroninėje erdvėje. Ši informacija taip pat labai aktuali, nes gyventojai taip pat naudojasi elektronine bankininkyste, kaip ir daugelis visuomenės narių, apsiperka internetu. Todėl labai svarbu neužkibti ant sukčių kabliukų. Policijos pareigūnė priminė tai, ko gyventojai mokomi nuolat: jokia įstaiga, institucija finansinių klausimų telefonu ar bendravimui skirtomis programėlėmis neaptarinėja. Todėl jokiu būdu negalima paskambinusiajam atskleisti asmens kodo, sąskaitos prisijungimo duomenų. Taip pat ir skolinti savo banko kortelės, palikti jos be priežiūros.
 
Aptarti ir sukčiavimo elektroninėje erdvėje atvejai. Tokių šiemet Rokiškio rajono policijos komisariatas tiria jau ne vieną. Susigundę įsigyti kokį nors daiktą iš sukčiaus, žmonės rizikuoja nebeatgauti pinigų, nes sukčius gali būti nemokus. Apie tai įspėjo pareigūnė ir patarė atidžiai tikrinti, ar skelbimas nėra įtartinas, ar pirkėjas patikimas.
 
Ne mažiau svarbus elgesys ir elektroninėje erdvėje: socialiniuose tinkluose, bendravimui skirtose programėlėse. Pareigūnė pabrėžė: tai yra viešoji erdvė, tokia pat vieša kaip gatvė ar miesto aikštė. Ir to, ko nedarome gatvėje ar miesto aikštėje, to negalima daryti ir internete. Kaip žmogus nestovi nuogas gatvėje, taip ir siuntinėti nedera vaizdo įrašų, nuotraukų, kuriuose yra apsinuoginę žmonės, demonstruojami lytiniai organai, yra pornografijos elementų. Dar vienas unikalus viešosios erdvės bruožas yra tai, kad kas į tą erdvę patenka, lieka joje amžiams. Taigi, net pats asmeniškiausias įrašas, skirtas draugui ar draugei, gali būti išsaugotas ir susipykus paviešintas. Taip pat priminta atsakomybė dėl tokių įrašų platinimo. Priminta ir tai, kad pyktis elektroninėje erdvėje yra tas pats, kaip pyktis viešoje vietoje – negalima. Už įžeidinėjimus, keiksmus taip pat gresia atsakomybė.
 
Taip pat priminta, kad reikia gerbti policijos ir kitų specialiųjų tarnybų darbą. Neskambinėti be reikalo bendruoju pagalbos telefonu (nes tuomet gali neprisiskambinti tie, kuriems reikia skubios pagalbos), netrukdyti pareigūnų, nes už bereikalingus ar melagingus iškvietimus numatyta ir administracinė atsakomybė.
 
Saugumas kelyje
 
Dar viena svarbi tema: saugumas kelyje. Vyriausioji tyrėja J. Baltrūnienė ne tik kalbėjo apie eismo saugumą, demonstravo filmukus, rodančius atšvaitų, šalmų, liemenių svarbą. Ji ragino būti atsargiems, gerbti kitus eismo dalyvius, laikytis kelių eismo taisyklių. Ypač atsargiai reiktų važiuoti elektriniais paspirtukais: greičio viršijimas, neatsargus manevravimas gali baigtis labai rimtomis traumomis.
Kad gyventojai būtų saugūs kelyje, pareigūnė kiekvienam dovanojo po atšvaitą. O jai vizitą primins mieli Skemų socialinės globos namų gyventojų rankdarbiai.
 
Šis vizitas turės tęsinį: pareigūnė J. Baltrūnienė pažadėjo netrukus vėl apsilankyti ir visas susitikime paliestas temas išnagrinėti detaliau.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video