Bronzos medalį iš Izraelio parvežusi Orinta Navikaitė ieties metike tapo, pabuvusi gera kvadrato žaidėja (0)

Publikuota: 2022-07-11 Kategorija: Sportas
Bronzos medalį iš Izraelio parvežusi Orinta Navikaitė ieties metike tapo, pabuvusi gera kvadrato žaidėja
Orintos Navikaitės asmeninio albumo nuotr. / Europos jaunių lengvosios atletikos čempionate Jeruzalėje (Izraelis) – Orinta Navikaitė ir trenerė Ina Nagelė

Rokiškio sporto mėgėjus neseniai pasiekė dar viena džiugi žinia – Europos jaunių lengvosios atletikos čempionate paskutinę pirmenybių dieną bronzos medalį iškovojo ieties metikė Orinta Navikaitė iš Rokiškio. Tai – dar tik antras lietuvių iškovotas apdovanojimas žemyno jaunių čempionatuose, kurie rengiami nuo 2016-ųjų, tad Orintos pasiektas rezultatas yra itin reikšmingas ne tik Rokiškio kraštui, bet ir visai Lietuvai. Įspūdžiais čempionate, vykusiame Izraelyje, Jeruzalėje, „Rokiškio Sirena“ paprašė pasidalinti 16-metės sportininkės Orintos bei jos trenerės Inos Nagelės.

Žymiai pagerino asmeninį rekordą

 - Viešnagė Jeruzalėje paliko gerus įspūdžius. Sportininkai sutikti rūpestingai – gražus ir tvarkingas stadionas, pasirūpinta, kad visiems užtektų atsigerti šalto vandens, teko pabendrauti su kitų šalių sportininkais, kurie buvo draugiški. Buvome trumpam išvykę ir apžiūrėti miesto – nukeliavome prie Raudų sienos, vaikščiojome Senamiestyje. Sužavėjo vietinių žmonių apranga, jautėsi vienybė tarp tos pačios tautos atstovų, pavyzdžiui, žydų, - pasakojo Orinta.

Į čempionatą Orinta atvyko, pasiekusi ieties metimo asmeninį rekordą 47,30 m. Jį mergina pagerino dar kvalifikacijoje, ietį numetusi 47,36 m bei su aštuntu rezultatu iškopusi į finalą. Finale ietį numesti pavyko net 50,64 m. Tai – naujas asmeninis Orintos rekordas. Finale sportininkė nusileido tik suomei Veerai Saunai-Aho (52,22 m) bei 4 cm mūsiškę aplenkusiai olandei Suzei Zeevat (50,68 m). Ketvirtą vietą užėmusi suomė Malin Karell lietuvei pralaimėjo 23 cm.

Lietuvos rinktinę sudarė 16 lengvaatlečių. Izraelyje jie prabuvo 6 dienas, o varžybos vyko 4 dienas. Kartu su auklėtine vyko ir jos trenerė Ina Nagelė. „Labai džiaugiuosi, kad šalia buvo mano trenerė, ji man labai pagelbėjo“, - pasidalino emocijomis Orinta.

Į lengvąją atletiką – iš kvadrato aikštelės

Paklausėme apie tai, kaip Orinta susidomėjo būtent šiuo sportu ir kodėl pasirinko ieties metimą.

- Lengvojoje atletikoje treniruotis pradėjau nuo penktos klasės. Turbūt buvau dar ketvirtoje klasėje, kai mano kvadrato treneris pasiūlė mane lengvosios atletikos trenerei Inai Nagelei. Matyt, dėl to, kad labai gerai žaidžiau kvadratą. Buvome laimėję Lietuvos čempionatą. Pradėjusi bendrauti su nauja trenere, išbandžiau ir kitas rungtis, tačiau labiausiai patiko ieties metimas. Su trenere pasirinkome šią rungtį ir tik joje tobulinau savo gebėjimus, kad galėčiau pasiekti aukščiausių rezultatų, - pasakojo savo atėjimo į sportą istoriją Orinta.

Pasirodo, anksčiau lengvaatletė yra pelniusi ir daugiau reikšmingų laimėjimų. Pernai vykusiame Baltijos šalių čempionate ji pelnė antrąją vietą, šiais metais Lietuvos jaunių čempionate laimėjo pirmąją vietą, o iki tol – pirmosios vietos vaikų bei jaunučių pirmenybėse Lietuvoje.

Paklausta, ką veikia, kai nesportuoja, jaunoji sportininkė netgi šiek tiek pasimetė. „Leidžiu laiką su šeima, draugais“, - atsakė mergina, nė žodžio neužsimindama apie sėdėjimą internete ar šiaip prie kompiuterio. Panašu, kad tai nėra jos gyvenimo būdas.

Domėjomės ir tuo, ar Orinta vienintelė šeimoje domisi sportu. „Vyresnysis brolis Ronaldas lankė futbolą, su juo mes ir užaugome kieme, kartu žaisdami futbolą.“ – paatviravo mergina. Ji užsiminė, kad turi daugiau brolių, kurie dar per maži sportuoti, bet šypsodamasi juos pavadino „ateities sportininkais“.

Kiek savo ateitį susieti su sportu, tarsis su šeima

Orinta neskubėjo dalintis ateities planais sporte – ji minėjo, kad minčių susieti gyvenimą su sportu yra, tačiau sakė, kad tokiam sprendimui dar yra laiko (Orinta mokosi 9 klasėje), planus ji turinti aptarti su šeima, draugais, nes tokį sprendimą priimti nėra lengva.

„Sportavimas mane moko siekti savo tikslų, ugdo ryžtą, kantrybę, suteikia pasitikėjimo savimi. Kai įdėtas darbas įvertinamas gerais rezultatais, tai džiugina. Už viską labiausiai noriu padėkoti trenerei Inai Nagelei, kuri mane, tiesą sakant, užaugino iki šio čempionato. Čia ne mano rezultatas - jis yra mūsų abiejų.“ -  kukliai apie savo pasiekimus kalbėjo Orinta.

Ieties metimas Orintai tiesiog prilipo

Kaip į lengvąją atletiką atėjo Orinta ir kokias bendras patirtis su auklėtine turėjo, paklausėme trenerės Inos Nagelės.

„Orintą treniruoti man pasiūlė kūno kultūros mokytojas, turėjęs ir kvadrato būrelio užsiėmimus, Valdas Savickas. Orinta buvo viena geriausių, o gal net ir geriausia, kvadrato žaidėja. Kai gavo tokį pasiūlymą, ji tuo metu buvo ketvirtoje klasėje, o treniruotis pas mane pradėjo, kai buvo penktokė. Kai vaikai ateina, paprastai išbandome viską. Ieties metimas Orintai tiesiog prilipo.“ – pasakojo Ina Nagelė.

Viešnagė buvusi daugiau darbas nei poilsis

Ne tik sportininkė, bet ir trenerė negalėjo daug papasakoti apie aplankytą šalį – Izraelį, kadangi, kaip sakė I. Nagelė, ši viešnagė buvusi daugiau darbas, ne poilsis, todėl didžiąją laiko dalį jos leido viešbutyje arba stadione – vyko treniruotės, varžybų stebėjimas. Tiesa, turėdamos laisvą pusdienį, trenerė ir jos auklėtinė aplankė Jeruzalės Senamiestį, Raudų sieną – sakė, kad buvo įspūdinga. „Pamatyti bet kurią svečią šalį yra labai įdomu, gera, o po to dar linksmiau grįžti namo.“ – šypsojosi I. Nagelė.

Lygino su kita perspektyvia sportininke

Trenerei I. Nagelei anksčiau yra tekę treniruoti dar vieną perspektyvią sportininkę – Livetą Jasiūnaitę, kuri dalyvavo ir Europos, ir Pasaulio čempionatuose, o paskutinį kartą pasirodė olimpinėse žaidynėse Tokijuje, kur užėmė 7 vietą. I. Nagelė yra jos pirmoji trenerė. Dabar ši mergina treniruojasi Kaune pas trenerę Teresę Nekrošaitę.

Paklausta, ką mano apie Orintos perspektyvas, Ina Nagelė pasakė: „Manau, kad ji perspektyvi, panašiai, kaip ir Liveta. Orinta yra labai darbšti, labai motyvuota, kovotoja, niekada nenuleidžianti rankų, siekianti savo tikslo ir dar - be galo kukli. Orintą labai palaiko šeima, ji tikrai galėtų būti rūpestingos šeimos pavyzdys.“

Šios vasaros planai – dar dvi išvykos

Ateinantį savaitgalį (liepos 16-17 d.) Orinta su trenere bei kita sportininke Aurėja Streikute vyksta į Vilnių, kur vyks Baltijos šalių jaunių čempionatas. Po savaitės, liepos 24-30 dienomis, Orinta kartu su Lietuvos rinktine išvyksta į 16-ąjį Europos jaunių olimpinį festivalį Slovakijoje, Banska Bystrica mieste. Po to – vasaros poilsis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video