Gintaras Kravčenka po neilgos pertraukos vyksta į Europos krepšinio veteranų čempionatą Ispanijoje (0)

Publikuota: 2022-06-22 Kategorija: Sportas
Gintaras Kravčenka po neilgos pertraukos vyksta į Europos krepšinio veteranų čempionatą Ispanijoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Gintaras Kravčenka

Birželio 24 - liepos 3 dienomis Malagos mieste, Ispanijoje, vyks Europos krepšinio veteranų čempionatas. Į jį jau birželio 22 dieną išvyksta šalies veteranų rinktinės žaidėjas rokiškėnas Gintaras Kravčenka, kuris šiemet žaidžia vyresnių nei 60 metų amžiaus komandų grupėje. Minėtoje amžiaus grupėje žais 23 komandos. Šalies veteranų rinktinėje G. Kravčenka – vienintelis rokiškėnas.

Europos čempionate dalyvaus ketvirtą kartą

Europos krepšinio veteranų čempionatai vyksta kas dvejus metus. G. Kravčenkai toks čempionatas jau ketvirtasis. Dvejus metus čempionatas nevyko dėl pandemijos. Europos čempionate krepšininkas veteranas paskutinį kartą dalyvavo 2018 metais Slovėnijoje. Lietuvos krepšinio veteranų rinktinė liko ketvirta. G. Kravčenka dalyvauja ne tik Europos, bet ir Pasaulio krepšinio veteranų čempionatuose, kurie taip pat vyksta kas dvejus metus. Pasaulio čempionatuose jam dalyvauti teko tris kartus.

„Norime pasirodyti kiek galima geriau. Pogrupyje yra trys komandos: graikai, amerikiečiai ir mes, lietuviai. Laimėję pogrupyje, pakilsime į aukštesnę vietą. Varžybos gali įvykti 5-6, gali būti ir 7, jeigu pakilsime aukščiau“, – bandė prognozuoti krepšinio veteranas.

Būdamas antrokas, žaidė su ketvirtokais ir krepšinio nepametė

Pasidomėjome, nuo kada krepšinis atsirado G. Kravčenkos gyvenime.

- Krepšiniu domiuosi nuo vaikystės. Jį žaidžiu nuo antros klasės. Tais laikais į krepšinio treniruotes priimdavo tik nuo ketvirtos klasės, todėl gavau žaisti su ketvirtokais. Man šis sportas iš karto tiko ir patiko, todėl niekur nebesimėčiau ir iki šiol žaidžiu“, - papasakojo sportininkas.

Daug metų skyrė AB „Rokiškio sūris“ krepšinio komandai

G. Kravčenka yra baigęs Kūno kultūros institutą. Maždaug 15 metų jis treniravo „Rokiškio sūrio“ krepšinio komandą. „Labai gaila, kad jos nebėra“, - sako dabar asociacijai „Rokiškio krepšinio klubas“ vadovaujantis G. Kravčenka. Dabar per savaitę du kartus dalis buvusių „Rokiškio sūrio“ komandos žaidėjų, su jais – ir G. Kravčenka - treniruojasi susirinkę Rokiškio kūno kultūros ir sporto centre.

Dukra seka tėvo pėdomis

Dukra Martyna Kravčenkaitė savo gyvenimą taip pat susisiejo su sportu. 2012 metais ji tapo jaunimo krepšinio turnyro „Sprite talentų kova“ absoliučia nugalėtoja, jai atiteko 17 tūkst. litų vertės krepšinio talento stipendija. „Sprite“ turnyrą Martyna yra laimėjusi iš viso du kartus. Tai krepšinio žaidimas, kai žaidžiama vienas prieš vieną. Nors dabar ji studijuoja mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete, yra Moterų krepšinio lygos varžybų direktorė, tokias pats pareigas užima ir Lietuvos moksleivių lygoje.

Dėkoja rėmėjams

G. Kravčenka sakė, kad dalyvauti čempionatuose labai padeda rėmėjai – be jų būtų sunku. Krepšininkas prašė perduoti, kad dėkoja rėmėjams AB „Rokiškio sūris“, KB „Miško draugas“, UAB „Ramundas GM“. Taip pat yra paduotas prašymas dėl paramos skyrimo Rokiškio rajono savivaldybei, kuris turėtų būti svarstomas kitą savaitę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video